Turṣu nasıl kurulur?

Frenk

Altın Üye
Ögrenmenin yaşı yok, annem yapmadi bu yil, marketten aldiklarimiz hep katkı maddeli kim bilir neler var içerisinde, iyiki sana denk geldimm :)))
youtubede 100 tane tarif bulursun...

ve markettekiler Gercek turşu değil katkı maddeleri ile hemen olgunlaşması sağlanıyor.

denemedim ama salatalık ve biber turşuları çok çabuk olan ve güzel yöntemlerle yapılan turşular onları da deneyebilirsin

Freya

👑
Bronz Üye
youtubede 100 tane tarif bulursun...

ve markettekiler Gercek turşu değil katkı maddeleri ile hemen olgunlaşması sağlanıyor.

denemedim ama salatalık ve biber turşuları çok çabuk olan ve güzel yöntemlerle yapılan turşular onları da deneyebilirsin

Iste 100 tane tarif, hangisi dogru hangisi tutuyor? Bilemedim, yazin yapmıştım, cok ekṣu ve tuzlu olmustu yenmedi fazla sicakta tutmusum tuaf bir tadi vardi 😂😂😂

Ya ben almanyadayim burda o güzel salatalik ve biber yok bak salatalaik bunlar kocaman 😂

IMG_2964.jpg

Frenk

Altın Üye
Iste 100 tane tarif, hangisi dogru hangisi tutuyor? Bilemedim, yazin yapmıştım, cok ekṣu ve tuzlu olmustu yenmedi fazla sicakta tutmusum tuaf bir tadi vardi 😂😂😂

Ya ben almanyadayim burda o güzel salatalik ve biber yok bak salatalaik bunlar kocaman 😂

Ekli dosyayı görüntüle 11496
paketli olmadıklarına göre alamanya değil orası :D

Halk pazarına çıkıp salatalık alacaksın artık. Turşuluk sezonu bitmiş olaiblir ama olsun büyüklerden de oluyor

ve youtubede turşu yapanlar sonuçları da paylaşıyor

Freya

👑
Bronz Üye
paketli olmadıklarına göre alamanya değil orası :D

Halk pazarına çıkıp salatalık alacaksın artık. Turşuluk sezonu bitmiş olaiblir ama olsun büyüklerden de oluyor

ve youtubede turşu yapanlar sonuçları da paylaşıyor

Artik paketlemiyorlar, plastikten tasarruf 🙄 bundan olmaz ya, kütür kütür olmaz bu 😂😂
Halk pazari, evet mantıklı yada küçük köylerde, seneye bunu yaza dogru yapabilirim.

Limon turşusu yapıyorlarmış, onun tadini merak ettim açıkçası , hic denedin mi?

Frenk

Altın Üye
Artik paketlemiyorlar, plastikten tasarruf 🙄 bundan olmaz ya, kütür kütür olmaz bu 😂😂
Halk pazari, evet mantıklı yada küçük köylerde, seneye bunu yaza dogru yapabilirim.

Limon turşusu yapıyorlarmış, onun tadini merak ettim açıkçası , hic denedin mi?
Lion Turşusu bilmiyorum ilk defa duydum.

ve yazın Turşu olmaz en azından doğa ortamda olmaz. bunun sebebi sıcaklık. nasıl yourt mayalarken bir sıcaklık varsa olması gereken Turşu için de var

20 derecenin üstü tehlikeli Turşu iççin. salatalık vs yaptıysan sıcak us ile yapılıyor ve vakum oluşuyor o sklanabilir ama lahana turşusu vs öyle uzun süre saklanmıyor da. hava ısındıkan sonra dolapta ne kadar tutaarsan

Freya

👑
Bronz Üye
Lion Turşusu bilmiyorum ilk defa duydum.

ve yazın Turşu olmaz en azından doğa ortamda olmaz. bunun sebebi sıcaklık. nasıl yourt mayalarken bir sıcaklık varsa olması gereken Turşu için de var

20 derecenin üstü tehlikeli Turşu iççin. salatalık vs yaptıysan sıcak us ile yapılıyor ve vakum oluşuyor o sklanabilir ama lahana turşusu vs öyle uzun süre saklanmıyor da. hava ısındıkan sonra dolapta ne kadar tutaarsan

Hic de kolay degilmis bu isler :))) bu tursu tutarsa hemen yemeliyiz desene 😂😂😂

Bi kac yt videosunda görmüstüm, baya da güzel duruyor, severim limonu. Bu tutarsa belki denerim 😂

Frenk

Altın Üye
Hic de kolay degilmis bu isler :))) bu tursu tutarsa hemen yemeliyiz desene 😂😂😂

Bi kac yt videosunda görmüstüm, baya da güzel duruyor, severim limonu. Bu tutarsa belki denerim 😂
Limon bol ve ucuz bu sene denemelisin.

Ben fermente gıdaları severim evde de oldukça çok yapmışlığım var

bazı özel durumlardan bu ara fermentasyon işlerine pek girişmiyorum

Freya

👑
Bronz Üye
Limon bol ve ucuz bu sene denemelisin.

Ben fermente gıdaları severim evde de oldukça çok yapmışlığım var

bazı özel durumlardan bu ara fermentasyon işlerine pek girişmiyorum

Tam adamina denk gelmisim desene :)))

Tamam limona da girisecegimm

Frenk

Altın Üye
Limona baktım da. Limon diğer turşular gibi yenen bir şey değil daha çok salatalara ve yemeklere koymak için kullanılan bir şeye benzeiyor. Sanki limon kıtlığı olan durumlarda saklamak için gibi

Freya

👑
Bronz Üye
Limona baktım da. Limon diğer turşular gibi yenen bir şey değil daha çok salatalara ve yemeklere koymak için kullanılan bir şeye benzeiyor. Sanki limon kıtlığı olan durumlarda saklamak için gibi

Ozmn hic girismeyeyim , ben silor aramaya koyulayim 🤤

Frenk

Altın Üye
Silor ne bilmiyorum ama umarım bulursun

Frenk

Altın Üye
Hıyar desene şuna. pazarda vardır eminim

sana kornişon lazım

Üst Alt