Sinüzit sorununu nasıl çözebilirim?

CaT

🎈
Board Admin
Yillar yili bu nalet ile debellesiyorum, bir sirriniz varmi yahu? Biktim 😒

Cherry

Platin Üye
Evet sinupret extract kullaniyorum hatta, ama bihtim yaaa 😄😄😄

inanirim : )

ayrica antibiotik ile alakali cok önemli bir noktaya deginmek istiorum .
Türkceye cevirmeye calisicam.

belki biliorsunuzdur. Türkiyede de doktorlarin hastalarini artik bu konuda uyardigini düsünüyorum.

Antibiyotiği yalnızca kesinlikle gerekliyse almalısınız: mümkün olduğu kadar nadir, ancak gerektiği kadar sık. Bir antibiyotiğin yalnızca hastalığa neden olan bakterilerden kaynaklanan bir enfeksiyon varsa alınması önemlidir (virüs ve mantar enfeksiyonlarında antibiyotikler etkisizdir). Doktorunuz bunu laboratuvarda rahatlıkla tespit edebilir. Orta derecede öksürük, burun akıntısı veya boğaz ağrısının eşlik ettiği "sıradan" soğuk algınlığı için genellikle antibiyotik gerekli değildir ve "şüphe üzerine" hafifçe verilmemelidir. Sinüzit, bademcik iltihabı veya idrar yolu enfeksiyonları gibi hastalıklar için bazen antibiyotik gerekebilir; bakterilerin neden olduğu zatürre veya piyelonefrit gibi ciddi enfeksiyonlar bir antibiyotikle tedavi edilmelidir. Antibiyotik alırken bağırsaklara örneğin sinbiyotik şeklinde yeterli miktarda faydalı bakteri sağlanması önemlidir. Bunun nedeni: Antibiyotik sadece patojenleri yok etmekle kalmaz, aynı zamanda "iyi" bağırsak bakterilerinin tüm türlerini de yok eder: Bu, sindirimimizi ve bakterilerin (örn. Clostridium difficile) bağırsakta kolonizasyonunu etkiler. Bu nedenle, özellikle antibiyotik tedavisinde vücuda, insan bağırsağında doğal olarak oluşan ve aynı zamanda bağırsaklara yerleşip çoğalabilen bakteriler şeklinde "yenileme" sağlamak önemlidir.

antibiotik Sirasinda alinan bir ilac da bu oluyor.

download.jpg

antibiotik bittikten sonra da devam alinior. Bu da Faydali olan bakterileri koruyor yani .

CaT

🎈
Board Admin
Nazal yıkama olayı dikkatli yapılmazsa baş ağrısı ve orta kulakta basınç nedeniyle iltihap yapar.
Çok basınç vermeden haftada 2 ya da 3 kez yapabilirsin.

Bunun yanında okyanus suyu kullanabilirsin, bu da içindeki deniz suyu sayesinde sinüsleri rahatlatıyor.
Diğer önerim kortizon içeren burun spreyleri( dozları oldukça düşük)

Son olarak soğuktan uzak dur, mümkünse çok soğuk havalarda maske ya da şal tak. Ağızdan ve burundan giren soğuk hava dalgası da sinüzit yapar. Geçmiş olsun.

Evet o kortizoblu burun spreyi var bende de, ama korkuyorum kullanirsam bagimlilik yapar diye.. cünki yillaeca süren bi burun spreyi bagimliligini zor atlattim :(

Cherry

Platin Üye
Evet o kortizoblu burun spreyi var bende de, ama korkuyorum kullanirsam bagimlilik yapar diye.. cünki yillaeca süren bi burun spreyi bagimliligini zor atlattim :(

Bencede gerekmiorsa kortison kullanmamali . oda sinüsitin agirlik derecesine bagli elbette.

alismak bir yana, cilt incelmeside olusabiliyor.

Çok kötü durumlarda kullanman gerekiyor maalesef, onun dışında okyanus suyu spreyini kullanabilirsin içinde kortizon yok saf okyanus suyu.

CaT

🎈
Board Admin
Gercekten ne cok kisi bu soruni yasiyormus? Herkes disardan cok mutlu, bende saniyorum bi bende var ... bi kac yil önce o kadar kötüydü ki, ailem kübranin basi agrimiyorsa yapalim falan diyorlardi.. neyseki bu halimede sükür, bi kac ayda bir olmaya basladi

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
etken maddesini burdan göremiyorum . burun banyosunu kullanmak icin mi bu ?
Burun banyosu yazınca ilk çıkan şeyler bunlar
Ben evde kendim hazırladığım su ile yaptım hep kullanmadım ama satın alınca böyle diye atmak istedim
İçeriğini bende bilmiyorum.

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
Gercekten ne cok kisi bu soruni yasiyormus? Herkes disardan cok mutlu, bende saniyorum bi bende var ... bi kac yil önce o kadar kötüydü ki, ailem kübranin basi agrimiyorsa yapalim falan diyorlardi.. neyseki bu halimede sükür, bi kac ayda bir olmaya basladi
ben rüzgarda kalırsam veya basımı yıkayıp ıslak bırakırsam ağrıyor 1 gün ağrır geçer
Dikkat edersem şapka takıyorum mesela gibi sorun olmuyor.
Senin durum çok daha ciddi imiş baş ağrısını rahatlatmak için kantaron yağı sürüyorum.Hem saçlarım besleniyor hem başım rahatlıyor.
çok kötü baş ağrısı cat umarım tamamen kurtulursun ^^

Cherry

Platin Üye
Burun banyosu yazınca ilk çıkan şeyler bunlar
Ben evde kendim hazırladığım su ile yaptım hep kullanmadım ama satın alınca böyle diye atmak istedim
İçeriğini bende bilmiyorum.

nette bakmaya calistim ama nedense icerigini / etken maddesini bulamadim .

download-1.jpg

Sanirim ayni etkenlerdir.

Genelde Dogal tuz , mineraller ve hidrojen karbonatlardan olusur.

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
Yeaaani buuuu????

Ekli dosyayı görüntüle 10494

Ama cinko ve selenyumu hasta olmadan da kullansam daha iyi olur sanirim, hem kiş geliyor bagisikligi güclendirmek adina?

Evet sinupret extract kullaniyorum hatta, ama bihtim yaaa 😄😄😄
Bence ne kullanıyor olursan ol hasta olmadan kullanma olayı çok ama çok mantıklı.
Bende elimden geldiğince belirli vitaminleri hastalık gelmeden alıyorum.
her yıl kan tahlili 1 kez eksiklere göre takviye.
Selenyum nasıl okumamışım duymamışım kendime şaşırdım :D
imuneks içiyorum ben gülme ama şurubunun tadı güzel diye şurubunu alıyorum :haha: :haha:

Immunex ilaç ne işe yarar?

Imunesk şurup 150 ml içerdiği beta glukan sayesinde vücudun hastalıklara ve virüslere karşı daha dirençli bir hale gelmesine yardımcı olur. Aynı zamanda bağışıklık sisteminin de güçlenmesine destek sunar. Virüslerin etkili olduğu viral hastalıklarda kullanıldığında hastalığın direncini kırmaya da katkı sağlar.

Cherry

Platin Üye
Selenyum nasıl okumamışım duymamışım kendime şaşırdım :D

Inan bana yurt disindada öyle, nedense hep vitamin konularin disinda kaliyor : ) öylede lnemli ki : )

Immunex ilaç ne işe yarar?

bayiliorum bu konulara , ve yine tam konunun üstüne bastin bak.

Q 10 enzim : ) !! Altini cizelim ..

Motor için buji ne ise vücudumuz için oenzim Q10 odur; enerji üretimi için "kıvılcımı" yaratır. Vücudumuz, koenzim desteğiyle besinlerde depolanan enerjiyi şeker ve yağlardan serbest bırakarak ATP (adenozin trifosfat) şeklinde vücutta depolar.
Enerji üretmek için tüm canlı vücut hücrelerinde koenzim Q10'a ihtiyaç vardır. Birçok gıda yoluyla emilir ve vücudun kendisinde üretilir.

Yalniz aldigimiz gidalarda bu vitamin de yeterli gelmior !! maalesef.

Maalesef pahalli Vitamin kategorilerine giriyor . ama cok önemli bir faktör.

1 hafta önce aklimdaydi , ariyordum bende : ) hatirlattigin süper oldu : )

hemen siparis edeyim : )

Cilde`de 1 e birdir *

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
Ekli dosyayı görüntüle 10498

TR de fiyati kaca Merak ettim.

Burada 37.99 Euro * Fark varmi acaba ?

Ocean Koenzim Q10 + Karabiber Ekstresi 30 Kapsül - %25 8697595871485​

210 TL

attığın marka sadece amazonda çıkıyor oda senin attığın fiyat

Natures Supreme Coenzyme Q10 100 Mg 30 Kapsül 8681763380725​

259 TL
(8,63 TL / kapsül)

Ben genelde natures supreme alıyorum bütün vitaminlerimi

dinamickaygısız

Platin Üye
önce doktora gitmelisin ve doktorunla tedaviye başlamalısın en son çare ameliyat edecektir :honk:
İşte kaynımda aynısıydı şunu kullandı geçti gibi hikayelere inanma :honk:

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
önce doktora gitmelisin ve doktorunla tedaviye başlamalısın en son çare ameliyat edecektir :honk:
İşte kaynımda aynısıydı şunu kullandı geçti gibi hikayelere inanma :honk:
Başak burçlarının çoğu aşırı ameliyatçı ya
herşeye doktor herşeye ameliyat 🙀

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
inanirim : )

ayrica antibiotik ile alakali cok önemli bir noktaya deginmek istiorum .
Türkceye cevirmeye calisicam.

belki biliorsunuzdur. Türkiyede de doktorlarin hastalarini artik bu konuda uyardigini düsünüyorum.

Antibiyotiği yalnızca kesinlikle gerekliyse almalısınız: mümkün olduğu kadar nadir, ancak gerektiği kadar sık. Bir antibiyotiğin yalnızca hastalığa neden olan bakterilerden kaynaklanan bir enfeksiyon varsa alınması önemlidir (virüs ve mantar enfeksiyonlarında antibiyotikler etkisizdir). Doktorunuz bunu laboratuvarda rahatlıkla tespit edebilir. Orta derecede öksürük, burun akıntısı veya boğaz ağrısının eşlik ettiği "sıradan" soğuk algınlığı için genellikle antibiyotik gerekli değildir ve "şüphe üzerine" hafifçe verilmemelidir. Sinüzit, bademcik iltihabı veya idrar yolu enfeksiyonları gibi hastalıklar için bazen antibiyotik gerekebilir; bakterilerin neden olduğu zatürre veya piyelonefrit gibi ciddi enfeksiyonlar bir antibiyotikle tedavi edilmelidir. Antibiyotik alırken bağırsaklara örneğin sinbiyotik şeklinde yeterli miktarda faydalı bakteri sağlanması önemlidir. Bunun nedeni: Antibiyotik sadece patojenleri yok etmekle kalmaz, aynı zamanda "iyi" bağırsak bakterilerinin tüm türlerini de yok eder: Bu, sindirimimizi ve bakterilerin (örn. Clostridium difficile) bağırsakta kolonizasyonunu etkiler. Bu nedenle, özellikle antibiyotik tedavisinde vücuda, insan bağırsağında doğal olarak oluşan ve aynı zamanda bağırsaklara yerleşip çoğalabilen bakteriler şeklinde "yenileme" sağlamak önemlidir.

antibiotik Sirasinda alinan bir ilac da bu oluyor.

Ekli dosyayı görüntüle 10496

antibiotik bittikten sonra da devam alinior. Bu da Faydali olan bakterileri koruyor yani .
Bizde vermiyorlar.
Probiyotik almıştım bir dönem suya veya yoğurda katıp içilen bir şeydi
Ben genelde kefir alıyorum ve bazı sabahlar alıç sirkesi içerim su ile açıp
Düzenli ilaç şeklinde probiyotik kullanmıyorum.
Sence gerekli mi peki

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
Sevgili nunu 20 çeşitten fazla takviye ürünüm var böyle kendi kendimize takviye almak doğru değil :honk:
Örnek vereyim sana
Her kış d vitamini ile desteklemenin nesi yanlıs suan hangi doktora gidersen git sürekli uzun kolu giydiğimiz için güneş ışığı ile temasımız olmadığından takviyeyi uygun görür.
Artık bazı bilgiler çok bariz yani ulaşabiliyorsun bir çok doktorun tube kanalı var.
Kendi kan tahliline bile e nabızdan bakabiliyorsun.
kan tahlilindeki kritik vitaminleri doktor ile konusup ona göre alıyorum zaten
sürekli vitamine başlarken doktora gidicekmişiz gibi yorum yapıyorsun.
ben b12 takviye almazsam 210 lara kadar düşüyor. Halsiz dikkatsiz depresif oluyorum ama mal doktorlar alt limin altına inmeden vitamin yazmıyor yıllarca eksilerini çektim.
ne zamanki raporda kırmızı oluyor o zaman ilaç veriyor.
Bir çok ünlü doktorda 400 üstü olmalı diyor ben nasıl vitamin içmicem şimdi.
uyuz ettin beni ya

• Beğen
Tepkiler: CaT

dinamickaygısız

Platin Üye
Örnek vereyim sana
Her kış d vitamini ile desteklemenin nesi yanlıs suan hangi doktora gidersen git sürekli uzun kolu giydiğimiz için güneş ışığı ile temasımız olmadığından takviyeyi uygun görür.
Artık bazı bilgiler çok bariz yani ulaşabiliyorsun bir çok doktorun tube kanalı var.
Kendi kan tahliline bile e nabızdan bakabiliyorsun.
kan tahlilindeki kritik vitaminleri doktor ile konusup ona göre alıyorum zaten
sürekli vitamine başlarken doktora gidicekmişiz gibi yorum yapıyorsun.
ben b12 takviye almazsam 210 lara kadar düşüyor. Halsiz dikkatsiz depresif oluyorum ama mal doktorlar alt limin altına inmeden vitamin yazmıyor yıllarca eksilerini çektim.
ne zamanki raporda kırmızı oluyor o zaman ilaç veriyor.
Bir çok ünlü doktorda 400 üstü olmalı diyor ben nasıl vitamin içmicem şimdi.
uyuz ettin beni ya
Üç beş tane şeyi ben de aralıklı olarak kullanıyorum çok bilgili sanıyoruz kendimizi. :honk: Sosyal medya bu hale getirdi bizleri:honk:

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
Üç beş tane şeyi ben de aralıklı olarak kullanıyorum çok bilgili sanıyoruz kendimizi. :honk: Sosyal medya bu hale getirdi bizleri:honk:
Senin yasadıgın sorunları senden iyi kimse bilemez dinami önce sen kendi doktorun olacaksın sonra doktorlardan yardım alacaksın.
Benim mottom böyle.
Bir faranjit sonrası doktorun verdiği hiç bir boka yaramayan antibiyotikten sonra sinüzit kalıcı oldu bende çünkü 2 hafta sonra tekrar etti hastalık tekrar antibiyotik yazdı...
Ha iyi bir doktor bulursun gidersin ben denk gelemiyorum.

• Beğen
Tepkiler: CaT
Üst Alt