Mutfakta Aşçiyim Çelinci (challenge)

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
şu sondaki emoji nidiniyle
çelinc accepted.
başlayalım
beginner seviyesi
FRENCH TOST

2 yımırtayı kırdım önce ekmeği dilimledim ince ince göz kararı da tuz koydum sizler için french tost yaptım.
AFİYET OLSUN...
ExqEMt.jpg

ExqNkM.jpg
Afiyet olsun löp löp löp et olsun

CaT

🎈
Board Admin
@Chen mutfakta aşçıyim çelençinin devami olacakmi baska tütlüsü jfjdksj

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Hiç elit değil
Peehhhhhh

şlkşlkşlkşlk

yımırtalar köy tavuğu yımırtası dikkatinizi çekmiştir sapsarı platin sarısı
Çekti çektiiii 3 tane özenle kırılmış açik kahverengi yumurtayı dekor olarak kullanman güzel olmuş

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
EIGWgy.jpg

EIGF0j.jpg

EIG7of.jpg
EIGALG.jpg

Kurutulmuş Dolmalıklarımızı alip kaynayan suya hafif yumuşayana dek bırakıyoruz

Sonra fazla ezilmelerine müsaade etmeden süzerek aliyoruz bekletiyoruz fazla yorulmalarına gönlümüz razı değil...

Bu sirada iç malzemeyi damak zevkinize göre hazırlayın ben kıyma ve yaği hatrı sayılır pirinçleri de tanesi sayılır sekilde koyuyorum çünkü damak zevkim buna uygun baharatlandırmayı da zevkinize göre yapın zevk dolu bir yemek olacak çünkü

İLK yorgunluğu giden sebzeyi elinize aliyorsunuz (nazikçe) nezaket önemli burada

İçine Hazırladığınız iç harçı fazla doldurmadan yayıyorsunuz

Dolmalık biberin taze halini doldurur gibi yapmıyoruz daha yassı bir hal alacak

Akabinde dudağiniza ruj sürdüğünüzde mmhh yapıp yedirirken ruju nasıl kapatıyorsanız o seksi dudaklarınızı, aynı yöntemle dolmanın ağzını parmaklarınızla yapiştirmak suretiyle kapatıyorsunuz

Tencereye yatayımsı paralel diziyoruz içinin kıyması bol olduğundan, iç malzeme dişari fişkirmayacak (dediğim gibi hunharca doldurmuyoruz içini yassı olacak şekilde düzeltiyoruz)

Dolmalarin üzerine tencere ağzından hafif daha küçük tabak kapatıyoruz kaynarken oynamasın diye

Alti çok kısık pişiriyoruz

Afiyet olsun :*

Oggy

kınaya Kars'ın
Bronz Üye
frenç tost yaparken yumurtayı sütle biraz yumşatınca daha iyi oluyor..... yoksa yumurta yanıyor hemen..... bkz. slepless frenç tostu.....

elinize sağlık dostlar, pişmiş hallerini eklemeyi unutmayın...... restoranda yediklerinizi de yapmış gibi atmayın..... yoksa.....

çayy:

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
frenç tost yaparken yumurtayı sütle biraz yumşatınca daha iyi oluyor..... yoksa yumurta yanıyor hemen..... bkz. slepless frenç tostu.....

elinize sağlık dostlar, pişmiş hallerini eklemeyi unutmayın...... restoranda yediklerinizi de yapmış gibi atmayın..... yoksa.....

çayy:
Pişmiş hali ağzımda

CaT

🎈
Board Admin
EIGWgy.jpg

EIGF0j.jpg

EIG7of.jpg
EIGALG.jpg

Kurutulmuş Dolmalıklarımızı alip kaynayan suya hafif yumuşayana dek bırakıyoruz

Sonra fazla ezilmelerine müsaade etmeden süzerek aliyoruz bekletiyoruz fazla yorulmalarına gönlümüz razı değil...

Bu sirada iç malzemeyi damak zevkinize göre hazırlayın ben kıyma ve yaği hatrı sayılır pirinçleri de tanesi sayılır sekilde koyuyorum çünkü damak zevkim buna uygun baharatlandırmayı da zevkinize göre yapın zevk dolu bir yemek olacak çünkü

İLK yorgunluğu giden sebzeyi elinize aliyorsunuz (nazikçe) nezaket önemli burada

İçine Hazırladığınız iç harçı fazla doldurmadan yayıyorsunuz

Dolmalık biberin taze halini doldurur gibi yapmıyoruz daha yassı bir hal alacak

Akabinde dudağiniza ruj sürdüğünüzde mmhh yapıp yedirirken ruju nasıl kapatıyorsanız o seksi dudaklarınızı, aynı yöntemle dolmanın ağzını parmaklarınızla yapiştirmak suretiyle kapatıyorsunuz

Tencereye yatayımsı paralel diziyoruz içinin kıyması bol olduğundan, iç malzeme dişari fişkirmayacak (dediğim gibi hunharca doldurmuyoruz içini yassı olacak şekilde düzeltiyoruz)

Dolmalarin üzerine tencere ağzından hafif daha küçük tabak kapatıyoruz kaynarken oynamasın diye

Alti çok kısık pişiriyoruz

Afiyet olsun :*

Bu çok iyi ya bende de var bi yapamiyordum sksks
Eline sağlık 🥰

CaT

🎈
Board Admin
Sabah kahvaltim
Sağlık li pankek

ETWmYp.jpg
ETWDd6.jpg
ETWBjv.jpg
ETWpWx.jpg

6 kaşık yulafı blenderden geçirdim, un haline gelene kadar.. üstüne 2 yumurta bir cimcik tuz sonra güzelce karıştırıp tavaya attim önlü arkali kizarttimm.. bu tuzlu olmasina rağmen ben tatli severim, ama tabi peynir zeytin ile de yenilebilir..

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Sabah kahvaltim
Sağlık li pankek

ETWmYp.jpg
ETWDd6.jpg
ETWBjv.jpg
ETWpWx.jpg

6 kaşık yulafı blenderden geçirdim, un haline gelene kadar.. üstüne 2 yumurta bir cimcik tuz sonra güzelce karıştırıp tavaya attim önlü arkali kizarttimm.. bu tuzlu olmasina rağmen ben tatli severim, ama tabi peynir zeytin ile de yenilebilir..
Ellerine sağlık canım ben de bir deneyeyim bunu

• Öpücük
Tepkiler: CaT
Üst Alt