Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Screenshot_20220720_204339_com.huawei.browser_edit_601542893458210.jpg
Volovan, hem şık görünümlü hem de lezzetli bir atıştırmalık ya da ara sıcak arayanların imdadına yetişecek bir tarif. Fransızca “rüzgarda uçuşan” anlamına gelen “vol-au-vent” ifadesinin Türkçeleştirilmesi olan volovan, adından da anlayabileceğiniz gibi çok hafif bir tat. Sizin için bu kez peynirli bir volovan tarifi hazırladık. Malzemeleri ve yapılış aşamaları aşağıda. şimdiden elinize sağlık…

Fırında
4 - 6 Kişilik
30-60 dk

Yapımı için malzemeler
24 kare milföy hamuru
1 adet yumurta sarısı
İçi harcı için:
Beyaz peynir
Krem peynir
Labne peyniri
Maydanoz
Dereotu

Peynirli volovan tarifi Nasıl yapılır?

Tepsinin tabanına pişirme kağıdı serin.
Milföylerden 12 adetini büyük yuvarlak kalıpla ya da su bardağı ağzı ile kesin ve tepsiye yerleştirin.
Kalan 12 milföyü de önce büyük kalıpla daha sonra da küçük kalıpla veya çay bardağı ağzı ile kesip ortalarını çıkarın ve halka şeklinde milföyler elde edin.
Tepsideki tabanların üzerine fırçayla yumurta serip ortası delik milföyleri tabanların üzerine yerleştirin.
Fırını 200 dereceye ayarlayıp ısıttıktan sonra milföyleri fırına verin ve kabarıp pişene kadar fırınlayın.
Bu esnada beyaz peyniri rendeleyin.
Yeşillikleri ince ince kıyın.
Tüm malzemeleri karıştırıp fırından çıkardığınız milföylerin ortalarına yerleştirin.

Volovanınız hazır

Dipnot forumdaşlarım iç malzemesini dilediğiniz gibi tatlı tuzlu meyveli tavuklu misirli mantarlı nasıl isterseniz yapabilirsiniz

rick

Bronz Üye
Beyaz peynir
Krem peynir
Labne peyniri resmen üçü bir arada.

pumpkin

kabaktan dönenin kaşığı kırılsın
Elmas Üye
Bunun adı bu muymuş yaa diyip cool görünmeye çalışmıcam, ilk defa gördüm, denemiycem :honk:

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Bunun adı bu muymuş yaa diyip cool görünmeye çalışmıcam, ilk defa gördüm, denemiycem :honk:
Yaaa milföyden hem pratik hem fazla zaman almaz

Acil misafirler için gayet şık sunum olur aslındaaaaa

pumpkin

Elmas Üye
Yaaa milföyden hem pratik hem fazla zaman almaz

Acil misafirler için gayet şık sunum olur aslındaaaaa
Belki de…
Misafirin m sini unuttum ben çok şükür :honk: allah kolaylık versin :dyg:

pumpkin

Elmas Üye
Ben de ayy bugun gelmeseler bari derken hergün damlıyor biri ya
Bi zamanlar benim de öyleydi. İşyeri işyeri değil toplanma alanıydı mübarek :honk: hep bugünlerin hayalini kurardım. Şimdiyse o günleri özlüyorum… kıymetini bil :honk:

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Bi zamanlar benim de öyleydi. İşyeri işyeri değil toplanma alanıydı mübarek :honk: hep bugünlerin hayalini kurardım. Şimdiyse o günleri özlüyorum… kıymetini bil :honk:
Ya ben pek sevmem açikcası dişarida buluşalım en azından Bi kalkma zamanı oluyor
Ev de pislenmiyor....

Tarzan gibi bebelerinin ellerine bişeyler verip ortalıkta koşturmalari beni deli ediyor 😒

Ayrıca tüm günüm bitiyor ikram temizlik gittiklerinde tekrar daha çok temizlik 😔

pumpkin

Elmas Üye
Ya ben pek sevmem açikcası dişarida buluşalım en azından Bi kalkma zamanı oluyor
Ev de pislenmiyor....

Tarzan gibi bebelerinin ellerine bişeyler verip ortalıkta koşturmalari beni deli ediyor 😒

Ayrıca tüm günüm bitiyor ikram temizlik gittiklerinde tekrar daha çok temizlik 😔
Kesinlikle çok iyi anlıyorum. Ben çocuksuzdum ama iki danışan arası koşturur dururdum. Aşevi mübarek yemekti temizlikti falan pertim çıkıyordu. Bi de home ofis. Neyse eve gitmem lazım deyip gidemiyosun da :honk: çok zor zamanlardan geçtim çookk 🚬

Üst Alt