Salyangozların İlgi Çekici Özellikleri

-a-

Altın Üye
çiğ köfteci ya da bomba tatlıcısı açalım mı seninle?
Adım başı çiğ köfteci var memlekette. O tutmaz.
Bomba tatlısı nedir? Bilmiyorum.
Çiftlik Bank türü bi iş yapsak daha kazançlı değil mi? Memleketimizde mesajla dolandırılabilen bir kitle henüz yaşıyorken...

S

Silinen üye 831

Adım başı çiğ köfteci var memlekette. O tutmaz.
Bomba tatlısı nedir? Bilmiyorum.
Çiftlik Bank türü bi iş yapsak daha kazançlı değil mi? Memleketimizde mesajla dolandırılabilen bir kitle henüz yaşıyorken...
Elimde kelepir bir köprü var, istersen makul fiyata sana bırakabilirim.

-a-

Altın Üye
Elimde kelepir bir köprü var, istersen makul fiyata sana bırakabilirim.

KAYSERİLİYE DİŞLERİNİ SATAN YAHUDİ

Bir tarihte Kayseri'ye bir Yahudi gelmiş. Adı da Moizmiş. Ticaret yapmak için Kapalıçarşı'da bir dükkân tutmuş. Mekân komşularına sormuş; 'Bu çarşıda en çok kimden çekinmeliyim?'

Birkaç dükkân ötesini gösterip, 'Bak, orada bir Ahmet Ağa var, onun yanına desturla yanaş' demişler. Moiz gitmiş Ahmet Ağa'nın yanına. Dükkân bomboş:

- Ne iş yaparsın Ahmet Ağa?

- Her şeyi alıp satarım.

- O da ne demek?

- Mesela, kabul edersen senin dişlerini satın alırım.

- Olur mu öyle şey?

- Neden olmasın? Dişlerine 10 altın veririm. Ömrünün sonuna kadar ağzında kalsın, öldükten sonra benim olsun.

Moiz içinden 'Bu saf adama mı kurnaz diyorlar' diye gülmüş iyi ki bu kayseriye gelmişim çok güzel paralar kazanırım diye içinden geçirmiş 'Kabul, ver 10 altını' demiş.

Aradan birkaç gün geçmiş. Ahmet Ağa yanında iki-üç kişiyle Moiz'in dükkânına gelmiş:

'Dişlerine müşteri çıktı. Malı görmek istiyorlar! Aç ağzını!'

Moiz, 'Hani dişlerim ölünceye kadar benimdi' diye kızmış.

Ahmet Ağa, 'Canım ölümünden sonra teslim etmek üzere satacağım' demiş. Müşteriler Moiz'in dişlerine 12 altın vermişler, Ahmet Ağa az bulup reddetmiş.

Ertesi gün Ahmet Ağa bir başka müşteri grubuyla yine Moiz'in dükkânına damlamış. Yine dişleri muayene, yine pazarlık, müşteriler 15 altına çıkmış, Ahmet Ağa yine reddetmiş.

Üçüncü gün başka müşteri, dördüncü, beşinci gün...

Sonunda Moiz patlamış: 'Beni hayvan pazarında dişleri kontrol edilen eşek durumuna düşürdün. Al şu 10 altınını!'

Ahmet Ağa gülmüş:

'Olur mu? Bu dişler 20 altını gördü. 30'dan aşağısına geri vermem.' Moiz çaresiz; her gün ağzını kontrol ettirmektense 30 altın vermeyi tercih etmiş.

Ahmet Ağa gülmüş: 'Gördün mü? Ben sana her şeyi alıp satarım dediğimde inanmamıştın!

S

Silinen üye 831

KAYSERİLİYE DİŞLERİNİ SATAN YAHUDİ

Bir tarihte Kayseri'ye bir Yahudi gelmiş. Adı da Moizmiş. Ticaret yapmak için Kapalıçarşı'da bir dükkân tutmuş. Mekân komşularına sormuş; 'Bu çarşıda en çok kimden çekinmeliyim?'

Birkaç dükkân ötesini gösterip, 'Bak, orada bir Ahmet Ağa var, onun yanına desturla yanaş' demişler. Moiz gitmiş Ahmet Ağa'nın yanına. Dükkân bomboş:

- Ne iş yaparsın Ahmet Ağa?

- Her şeyi alıp satarım.

- O da ne demek?

- Mesela, kabul edersen senin dişlerini satın alırım.

- Olur mu öyle şey?

- Neden olmasın? Dişlerine 10 altın veririm. Ömrünün sonuna kadar ağzında kalsın, öldükten sonra benim olsun.

Moiz içinden 'Bu saf adama mı kurnaz diyorlar' diye gülmüş iyi ki bu kayseriye gelmişim çok güzel paralar kazanırım diye içinden geçirmiş 'Kabul, ver 10 altını' demiş.

Aradan birkaç gün geçmiş. Ahmet Ağa yanında iki-üç kişiyle Moiz'in dükkânına gelmiş:

'Dişlerine müşteri çıktı. Malı görmek istiyorlar! Aç ağzını!'

Moiz, 'Hani dişlerim ölünceye kadar benimdi' diye kızmış.

Ahmet Ağa, 'Canım ölümünden sonra teslim etmek üzere satacağım' demiş. Müşteriler Moiz'in dişlerine 12 altın vermişler, Ahmet Ağa az bulup reddetmiş.

Ertesi gün Ahmet Ağa bir başka müşteri grubuyla yine Moiz'in dükkânına damlamış. Yine dişleri muayene, yine pazarlık, müşteriler 15 altına çıkmış, Ahmet Ağa yine reddetmiş.

Üçüncü gün başka müşteri, dördüncü, beşinci gün...

Sonunda Moiz patlamış: 'Beni hayvan pazarında dişleri kontrol edilen eşek durumuna düşürdün. Al şu 10 altınını!'

Ahmet Ağa gülmüş:

'Olur mu? Bu dişler 20 altını gördü. 30'dan aşağısına geri vermem.' Moiz çaresiz; her gün ağzını kontrol ettirmektense 30 altın vermeyi tercih etmiş.

Ahmet Ağa gülmüş: 'Gördün mü? Ben sana her şeyi alıp satarım dediğimde inanmamıştın!
Farklı versiyonlarını okumuştum daha önce:)

• gülücük
Tepkiler: -a-

-a-

Altın Üye
Yüz bine bırakırım...
50bine alırım.
3.ayağını kenara çek ve sağ elini uzat. Anlaşalım.

-

**Yine konu başlıkla alakasız yere gitti. Ben sözümde duramadım, cevap yazdığım her konu alakasız mevzuya sürükleniyor. 😒😒

S

Silinen üye 831

50bine alırım.
3.ayağını kenara çek ve sağ elini uzat. Anlaşalım.

-

**Yine konu başlıkla alakasız yere gitti. Ben sözümde duramadım, cevap yazdığım her konu alakasız mevzuya sürükleniyor. 😒😒
80 bin ver, üçüncü bacağıma dokunma. köprü senin...

-a-

Altın Üye
Holosko + bir miktar para (100.000 tl) +bir miktar döşe köprüyü bırakır giderim.
20 kilo soğan
20 kilo patates
1 kilo dana kıyma
1 kilo dana kuş başı
5 litre soğuk sıkım zeytin yağı
5 litre a101 veya şok markası için üretilen sıvı ay çiçek yağı

Teklifim son. Kabul ediyorsanız hayırlı olsun.

S

Silinen üye 831

20 kilo soğan
20 kilo patates
1 kilo dana kıyma
1 kilo dana kuş başı
5 litre soğuk sıkım zeytin yağı
5 litre a101 veya şok markası için üretilen sıvı ay çiçek yağı

Teklifim son. Kabul ediyorsanız hayırlı olsun.
siz bana 100.000 tl + Holosko + bir miktar fıstık verin, ben size bu saydıklarınızı ramazan kolisi olarak göndereyim. Bir daha dinlemek istiyorsanız bayramınızı enişten dileklerimle kutluyorum.

• sigara
Tepkiler: -a-

-a-

Altın Üye
siz bana 100.000 tl + Holosko + bir miktar fıstık verin, ben size bu saydıklarınızı ramazan kolisi olarak göndereyim. Bir daha dinlemek istiyorsanız bayramınızı enişten dileklerimle kutluyorum.
Anlaşamadık :(
İyiki ortak girişimde bulunmadık hocam, yoksa siftah yapmadan ayrılırmışız.
Köprü sizin olsun artık. Geçenden - geçmeyenden alırsınız parasını.

Lotus

Özel Üye
Platin Üye
Salyangozdan girip, dişle devam edip, satişla son bulan değişik bir konu.

Üst Alt