Soru Okulu Şikayet Edeceğim

Kerim

SMFsever
Bronz Üye
Başka bir platformda aşağıda ki konuyu açtım. Şuan CİMER için metin hazırlıyorum ama sizede bir sorayım istedim. Ne yapılabilir.

Merhabalar, daha önce başımıza gelmediği için nasıl yapmak gerekir bilemedim. Çocuğum A isimli özel okulda 2 yıldır okuyor. Geçtiğimiz yıl sınıfından başka bir öğrenci psikolojik ve fiziki olarak akran zorbalığında bulundu. En son makas ile çocuğun hırkasını kesti, idare bizi sürekli oyalayarak bir işlem yapmadı, sonunda da ailesinin nüfuzlu olduğunu dil ucuyla söyledi. Bizde öğretmenleri zora sokmamak için sessiz kaldık. Bu yıl benzer bir konuda yine sıkıntı yaşadık, öğrencinin biri çocuğumdan mesaj aldığını iddia ederek sınıfta dedikodu çıkarmış. İdareye mesajı ve numarayı bulmalarını söylediğimizde çocuk mesajın silindiğini iddia ediyor ve çocuğa inanmadıklarını ama kanıt olmadığını dile getiriyorlar. Kısacası çocuğun ailesi okulda öğretmen olduğu için olayı kapatıyorlar. Bende bir şekilde olayı okul dışına taşıyarak gerekirse idare hakkınds şikayetçi olmak istiyorum. Okul hakkında CİMER e mi baivurmalıyım, milli eğitime dilekçe ile mi başvurmalıyım.

Lavinia

Gümüş Üye
Siz ne için şikayet etmek istiyorsunuz o önemli bir de çözüm olacak mı? idare aileye ne gibi bir yaptırım uygulamalıydı , aileden ziyade öğretmene yürümek daha doğru gibi. Bunlar olurken öğretmen ne yapıyor , nasıl bir tutum sergiliyor ?
Yoksa okulda disiplin açığı mı var ?

Hırka kesme olayında okulu zora sokmamak için sessiz kaldık demişsiniz burda hırkadan ziyade diğer çocuktaki nefretin zarar verici boyutta olması mühim konu.
maalesef bazen iyi niyet, kötü davranışları arttırmaya sebep oluyor.

öğretmenleri zorbalık yapan öğrenciye özür diletmeliydi ve takipte olmalıydı. Sizde Pimpirikli bir ebeveyn gibi Yeterince irtibatta olmalıydınız.

Öte yandan çocuğunuz şuan hayatı öğreniyor, sizin tepkileriniz ona ışık tutuyor nereye giderse gitsin bu tür akran zorbalığıyla karşılaşabilir .
Nasıl başa çıkabileceğini öğrenmeli
Bunları onunla konuşmalısınız

Eğer okulunuzdan ve öğretmenlerinizden genel olarak memnunsanız yine direkt okulla çözmeye çalışın derim değilseniz zaten dönem bitiyor çocuğunuzu okuldan almak durumunda kalacağınızı , psikolojisinin derslerine ve aile yaşantısına kötü etki ettiğini bildirin. Müşteri kaybetmek istemeyerek daha dikkatli olacaklardır.

Geçmiş olsun.

Eros

🏹
Gümüş Üye
Okul dışında tek yumrukla serersin @Kerim adli yollar geç tecelli ediyor bu süreçte kendi çocuğuna yapılan haksızlık ne olacak

Alice

Altın Üye
Çocuğunuz o okula devam ettiği sürece, üzerinde psikolojik baskı olacak adaletin kısa sürede çözüm olacağına inancınız varsa bile çocuk rahat ettirilmez. Tavsiyem başka okula verin. Özel okula ,tonla para döküp çocuğum rahat etmeyecekse ne anlamı var para vermenin? İnşallah tekrar yaşamaz

Kerim

SMFsever
Bronz Üye
Bekliyor şuan, okul idaresi özür diledi. Diğer çocuğun ailesi çağrıldı ama sonuç bizimle paylaşılmadı henüz.

Zeze

Bronz Üye
Bekliyor şuan, okul idaresi özür diledi. Diğer çocuğun ailesi çağrıldı ama sonuç bizimle paylaşılmadı henüz.
hocam okul idaresini ilgisizliklerinden dolayı ayrıca meb'e şikayet edebilirsiniz . çocuk içinse ailesi ne kadar nüfus sahibi olursa olsun sonuçta insan olarak düşünelim önce ailesi ile uygun bir ortam da uygun bir dille durumu anlatıp çözümü birlikte aramayı teklif edin baktınız olmuyor adli merciye taşırsınız ama önce iletişim kurmayı deneyin inşallah güzel geleceği olur yavrucağın

Kerim

SMFsever
Bronz Üye
hocam okul idaresini ilgisizliklerinden dolayı ayrıca meb'e şikayet edebilirsiniz . çocuk içinse ailesi ne kadar nüfus sahibi olursa olsun sonuçta insan olarak düşünelim önce ailesi ile uygun bir ortam da uygun bir dille durumu anlatıp çözümü birlikte aramayı teklif edin baktınız olmuyor adli merciye taşırsınız ama önce iletişim kurmayı deneyin inşallah güzel geleceği olur yavrucağın

Ailesinin nüfuzu okul idaresini ilgilendirir benim için hiç bir anlamı yok. Geçen yıl yaşanan olayda zaten aile ile bir araya getirilmedik, anladığım kadarıyla sorunlu bir aileydi. Hatta okulda olduğunu öğrendim bir gün adamla konuşayım anlamazsa döveyim diye okula gittim ama okuldan ayrılmıştı. Yani kim olduğu çokta umrumda değil, ortada benim çocuğumun durumu var. Şuanki olayda da kızın anne babası okulda çalışıyor babası ile muhabbetimiz var ama okul idaresinin kararını bekliyorum. Çocuklar olaydan bihaber hala kankalar 🤦‍♂️

Üst Alt