Soru Okulu Şikayet Edeceğim

Kerim

SMFsever
Bronz Üye
Başka bir platformda aşağıda ki konuyu açtım. Şuan CİMER için metin hazırlıyorum ama sizede bir sorayım istedim. Ne yapılabilir.

Merhabalar, daha önce başımıza gelmediği için nasıl yapmak gerekir bilemedim. Çocuğum A isimli özel okulda 2 yıldır okuyor. Geçtiğimiz yıl sınıfından başka bir öğrenci psikolojik ve fiziki olarak akran zorbalığında bulundu. En son makas ile çocuğun hırkasını kesti, idare bizi sürekli oyalayarak bir işlem yapmadı, sonunda da ailesinin nüfuzlu olduğunu dil ucuyla söyledi. Bizde öğretmenleri zora sokmamak için sessiz kaldık. Bu yıl benzer bir konuda yine sıkıntı yaşadık, öğrencinin biri çocuğumdan mesaj aldığını iddia ederek sınıfta dedikodu çıkarmış. İdareye mesajı ve numarayı bulmalarını söylediğimizde çocuk mesajın silindiğini iddia ediyor ve çocuğa inanmadıklarını ama kanıt olmadığını dile getiriyorlar. Kısacası çocuğun ailesi okulda öğretmen olduğu için olayı kapatıyorlar. Bende bir şekilde olayı okul dışına taşıyarak gerekirse idare hakkınds şikayetçi olmak istiyorum. Okul hakkında CİMER e mi baivurmalıyım, milli eğitime dilekçe ile mi başvurmalıyım.

Tupac

Gümüş Üye
Önce bir metin hazırla. Elindeki kanıtı olan olaylar hakkında. Örnek olarak kesilen hırka görseli veya akran zorbalığı ile alakalı. Hem detaylı hem de okul , Nüfuzlu Veli isim soy isim ve özellikle Okul müdürünün ismini bastırarak bunlara göz yumduğunu ve özellikle Okul müdürün hakkında ve sonrasında okul hakkında şikayette bulunacağın bir metin hazırla ve o metini önce okula gönder ve Cimer'e göndereceğini söyle. Sonrasında oranın tepkisini ölç ve sonra ne olursa olsun sonuç CİMER'e başvurunu yap. MEB hızlı bir şekilde soruşturma başlatacaktır.

Eru

Altın Üye
Savcılığa başvurmalısın.

Ha ben olsam çocuğumu en yakın spor salonuna yazdırır, kemiklerini kır o piçin diye telkinde bulunurdum.

Kerim

SMFsever
Bronz Üye
Savcılığa başvurmalısın.

Ha ben olsam çocuğumu en yakın spor salonuna yazdırır, kemiklerini kır o piçin diye telkinde bulunurdum.
Avukata yazıyı gönderip okumasını ve düzeltmesini isteyeceğim. O nun bir değerlendirmesini isteyeceğim. Gerekirse savcılığa başvururum. Kızım zaten kick boks istiyor. 🤣

• Saril
Tepkiler: Eru

Eru

Altın Üye
Avukata yazıyı gönderip okumasını ve düzeltmesini isteyeceğim. O nun bir değerlendirmesini isteyeceğim. Gerekirse savcılığa başvururum. Kızım zaten kick boks istiyor. 🤣

Daha çocukken öğretmek lazım bazı piçlere anası babası bir yere kadar koruyabilir, davranışlarının bir karşılığı olur diye.

Kızın da istiyormuş bak. Yazdır gitsin. En kötü dayağını atar, bu piç gider anasına babasına şikayet eder. Anası babası da "çocuğuna çekidüzen ver" der o olur. Ama senin çocuğuna bir daha hiç kimse bulaşamaz. <3

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Okulun Google haritalardaki adresine bu yorumu bırakmanı tavsiye ederim, şikayet var sitesini de öneriyorum. Açıkcası Cimer'den sonuç alamayanlardanım. En güzeli adli yol bana göre. Geçmiş olsun, kızının gözlerinden öperim. @SleepleSsS online olduğunda fikir verir misin @Kerim e ❤️

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Sen ayaklarına gitmişsin, şikayet et paşa paşa onlar gelsin ayağına artık ara bulucu mu olur ne olur kendileri bilir 😏

Kerim

SMFsever
Bronz Üye
Okulun Google haritalardaki adresine bu yorumu bırakmanı tavsiye ederim, şikayet var sitesini de öneriyorum. Açıkcası Cimer'den sonuç alamayanlardanım. En güzeli adli yol bana göre. Geçmiş olsun, kızının gözlerinden öperim. @SleepleSsS online olduğunda fikir verir misin @Kerim e ❤️
Özel okul olduğu için Google yorumlar aklımda. Eninde sonunda bir ticarethane.

Boğaçhan

Bronz Üye
Bir önceki hırka kesme olayında sizde çocuğunuza makas almalıydınız bence.
Çözüme ulaşması zor bir konu ama açık ve net bir şekilde olanları İlçe Milli Eğitim,İl Milli Eğitim , Milli Eğitim Bakanlığı ve son olarakda cimere
dilekçe ile müracaatta bulunursanız göz ardı etmeleri mümkün olmaz diye düşünüyorum.

Fluffy

🐼
Elmas Üye
Okul çıkışı sıkıştır adamı. Seni çocuğunun yanında asfaltın içine mi sokarım ömür boyu acınacak halde gezersin de adama

Vera

Altın Üye
Ne yazık ki milli eğitim ile müdürler iletişimli oldukları için bir şekilde üstü kapanıyor. O kadar uğraşın yorgunlukla sonuçlanıyor. Cimere başvuru yapınca araştırılmalar vs yapılıyor ama oda yetersiz kalıyor. Bir arkadasim TV, medya ile gözdağı vermişti. Birazcık işe yaramıştı okul idaresi konusunda. Ama elinde sağlam verilerin olması gerek

Raison Detre

Altın Üye
Başka bir platformda aşağıda ki konuyu açtım. Şuan CİMER için metin hazırlıyorum ama sizede bir sorayım istedim. Ne yapılabilir.

Merhabalar, daha önce başımıza gelmediği için nasıl yapmak gerekir bilemedim. Çocuğum A isimli özel okulda 2 yıldır okuyor. Geçtiğimiz yıl sınıfından başka bir öğrenci psikolojik ve fiziki olarak akran zorbalığında bulundu. En son makas ile çocuğun hırkasını kesti, idare bizi sürekli oyalayarak bir işlem yapmadı, sonunda da ailesinin nüfuzlu olduğunu dil ucuyla söyledi. Bizde öğretmenleri zora sokmamak için sessiz kaldık. Bu yıl benzer bir konuda yine sıkıntı yaşadık, öğrencinin biri çocuğumdan mesaj aldığını iddia ederek sınıfta dedikodu çıkarmış. İdareye mesajı ve numarayı bulmalarını söylediğimizde çocuk mesajın silindiğini iddia ediyor ve çocuğa inanmadıklarını ama kanıt olmadığını dile getiriyorlar. Kısacası çocuğun ailesi okulda öğretmen olduğu için olayı kapatıyorlar. Bende bir şekilde olayı okul dışına taşıyarak gerekirse idare hakkınds şikayetçi olmak istiyorum. Okul hakkında CİMER e mi baivurmalıyım, milli eğitime dilekçe ile mi başvurmalıyım.

bu durumun çocuğun hayatında telafi edilemez psikolojik sorunlara yol açacacığını metine ekleyin. Çocuğu da psikologa götürün, yerinizde olsam rapor alır şikayete iliştirirdim.

uchiha

Haybeden..
Altın Üye
bence başka bi okula göndersen herkes için daha hayırlı olur gibi. bazen olmayınca olmaz yani surecin uzaması cocuk için de zor olabilir. Ben adli olarakta bi sonuca varilacagini duşunmuyorum kime hangi suçu isnat edeceklerine dair yeterli delil yok gibi.
Geçmiş olsun.

Fluffy

🐼
Elmas Üye
bence başka bi okula göndersen herkes için daha hayırlı olur gibi. bazen olmayınca olmaz yani surecin uzaması cocuk için de zor olabilir. Ben adli olarakta bi sonuca varilacagini duşunmuyorum kime hangi suçu isnat edeceklerine dair yeterli delil yok gibi.
Geçmiş olsun.
Bu hayat neden zalimden yana be uchiha 🚬

Oggy

kınaya Kars'ın
Bronz Üye
ben de okulun değiştirilmesi taraftarıyım....... fiziksel zorbalık bir yere kadar, sonuçta iki kişinin arasında yaşanıyor ama asılsız da olsa bir dedikoduya maruz kalmak sınıfa, hatta okulun geneline bile yayılabilir......... kızınız için işler daha da kötüleşebilir....... özellikle hukuki bir sürece girmek istiyorsanız kızınıza güdülen düşmanlık daha artacaktır.......

Üst Alt