öğrenci evi

simbat

Gümüş Üye
W.Ö ki zamanlardan bir zamandı. (windovstan önce ) idi. sıcak bir yaz gününde 8 kişi kaldıgımız karınca yuvamızda her pazartesiyi pazara bağlayan pazar çamaşır günü olurdu. o gün herkes birbirinin üstüne basarak erken kalkar ve en eski pijamalarını giyer (dizleri bükük ayakta iken bile çömeliyomuş gibi görünürdük) leğenini hazırlar, omosunu alosunu çitisini alır, metrobüse dönmüş küvetli banyomuzda bir kıçımlık yer kaparmak için sayısını unuttugmuz dünya savaşlarından birini verirdik. yer kapan önce elle elbiseler yumuşatır sonra da şarap yapan kızların üzüm ezmesi gibi, kirli çamaşırlarını ayakları ile tepikleye tepikleye kir çıkarmaya çalışırdı. bu arada hepimizde iyi futbolcu idik ama o günler çamaşırı annemiz yıkardı. ne zamanki biz çamaşır tepiklemeye başladık. futbol hayatımız da bitti. ^çamışırmı tepiyonuz oğlum güzel oynayın^ deyimi o günlerde bizden çıktı. ve bir gün ben eve teknoljiyi getirdim. eva marka çamaşır makinası. sadece bir kot pantalon yıkayabilen küçücük bir alet. bir su girişi birde su çıkış hortumu var bide max 15 dakkaya ayarlanabilen bir çalıştırma düğmesi. artık kötü günler bitmişti. makina hiç durmadan çalışıyor çorapları bile artık yıkmaya başladığımız günlerin tadını çıkarıyorduk. bir gün karınca yuvamıza bir memur öğrenci taşındı. otomatik çamaşır makinasını da getirdi (7kg yıkıyor bide kurutmalı )bizim eva atıl kaldı. sıcak mı sıcak bir gün soğukmu soğuk bir şey içebilmenin ama 9 kişiye yetmesi gerektiği gerçeğini de unutmayarak tarihi bir buluş yaptık. eva çamaşır makinasında ayran yapıp içine de dondurma kabında külçe olarak dondurdugumuz bu kalıplarını atıp bira bardağı ile gidip gelip içmeye başladık. 3 yıl boyunca en kirli iç çamaşırlarımızı yıkadıgımız o eva marka çamaşır makinasından buz gibi ayran içtiğimiz anlardaki mutlulugu her yerde arıyorum. bulursanız heber verin.......

pumpkin

kabaktan dönenin kaşığı kırılsın
Elmas Üye
ağda ile kopan sehpa ayağını yapıştırdığım geldi aklıma 🚬
devasa yoksulluk öyküleri olmasa da fakfakirliğe giriş yaptığımız bir geçiş dönemiydi, ama çok güzeldi...

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
@simbat ilk kim keşfetti o mini çamaşir mak ayran yapmayı

simbat

Gümüş Üye
@simbat ilk kim keşfetti o mini çamaşir mak ayran yapmayı
ben keşfettim chen.... aklıma çarşıda gördüğüm limonata makinalarını gördüğümde bizim eve de bundan lazım ama bu bize küçük gelir dedim benim ampul yandı. :)

simbat

Gümüş Üye
herkese benden ayran itina ile hazırlandı :)))

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
ben keşfettim chen.... aklıma çarşıda gördüğüm limonata makinalarını gördüğümde bizim eve de bundan lazım ama bu bize küçük gelir dedim benim ampul yandı. :)

İçinde çamaşir yıkadiğiniz o günler hiç gelmedi mi aklınıza ayranı içerken nfnx

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Yazıdaki benzetmeler çok güzel :))

pumpkin

kabaktan dönenin kaşığı kırılsın
Elmas Üye
adeta rus edebiyatından bir kesit :honk:

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu

dinamickaygısız

Platin Üye
Ben düzenli olarak kuru temizlemeciye veriyordum bütün eşyalarımı. Yalnız evim olmasına rağmen çoğunlukla arkadaşlarda takılırdım. :honk: Ev arkadaşım vardı fazla tahammül edemedi bir başakla yaşamaya devletin yurduna gitti. Sonra anladım başaklar yalnız yaşayıp arkadaşlarıyla takılarak daha mutlu:honk:

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Ben düzenli olarak kuru temizlemeciye veriyordum bütün eşyalarımı. Yalnız evim olmasına rağmen çoğunlukla arkadaşlarda takılırdım. :honk: Ev arkadaşım vardı fazla tahammül edemedi bir başakla yaşamaya devletin yurduna gitti. Sonra anladım başaklar yalnız yaşayıp arkadaşlarıyla takılarak daha mutlu:honk:
Senin ev kirlenmesin...

Tipik bir elti stratejisi

dinamickaygısız

Platin Üye
Beni çok çağırdılar arkadaşlar taşınmadım sadece güzel yük oldum :honk:

Üst Alt