Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Animeler her yaştan insanın keyifle izlediği bir tür çizgi film tarzında Japon film veya dizilerdir. Karakterlerinin çizgi film karakterini andırması çocuk filmi olduğunu düşündürtmesin. Her kesime hitap edebilen animeleri beğenerek izleyeceğinizi düşünüyoruz. Bu yüzden animeseverler tarafından önerilen 10 anime dizi ve filmi sizlerle paylaşıyoruz:

1.Death Note
Yagami Light lisede okuyan zeki ve başarılı bir öğrencidir. Onun için en önemli şeylerden birisi de adalettir. Light hiç beklemediği bir anda Death Note isminde bir defter bulur. Bulduğu defterde yazılan kurallardan birine göre defterde adları yazan kişiler ölecektir. Light’in içinde bulunan adalet duygusu bu defter aracılığıyla dünyayı kötülüklerden arındırmayı amaçlamaktadır. En iyi animelerden biri olan Death Note’u kesinlikle izlemenizi tavsiye ederiz.

2. Attack on Titan
Bu anime Eren Jaeger’in Titanlar ile mücadelesini konu edinmektedir. 2013 yılında animeseverlerle buluşan bu yapım aksiyon ve macera severlerin izlemesi gereken en iyi animler arasında yer almaktadır.

3.Fullmetal Alchemist: Brotherhood
Fullmetal Alchemist: Brotherhood de aksiyon ve macera türündeki animelerden bir diğeridir. Ölmüş annelerini tekrar hayata getirmek için uğraşan iki kardeşin çabaları ne yazık ki sonuçsuz kalacaktır. İki kardeşin bu serüvenleri sırasında bedenlerinde birtakım hasarlar ortaya çıkmaktadır. Kardeşlerin bundan sonraki maceraları Felsefe Taşı’nı aramak olacaktır. Keyifle izleyeceğinizi düşündüğümüz bu anime önerilen animeler arasındadır.

4.Cowboy Bebop
Öyle ilginç bir ekip düşünün ki üyeleri eski tetikçi, emekli bir polis, uzman bir dolandırıcı, bilgisayar korsanı ve yapay zekâya sahip bir köpek olsun. Cowboy Bebop animesi bu ekibin yaşadığı maceralara sizleri de ortak ediyor. Oldukça sürükleyici olan bu animeyi izleyerek siz de yeni maceralara atılabilirsiniz.

5.Spirited Away
Spirited Away bir diğer deyişle Ruhların Kaçışı 2001 yılında yayımlanmış bir anime filmdir. Bu filmde ana karakter Chihiro sihirli bir dünyaya girer. Bu sihirli dünya bir cadı tarafından yönetilmekte ve burada cadıya karşı gelenlerin cadı tarafından dönüştürülen hayvanlar bulunmaktadır. Film yaklaşık 2 saat sürmektedir. Netflix üzerinden izleyebileceğiniz anime izleyiciler tarafından oldukça beğenilmektedir.

6.Akira
Akira isimli anime film 1988 yılında yayımlanan eski anime filmlerden biridir. Eski bir yapım olmasına rağmen günümüzde de hala büyük bir beğeniyle izlenen animelerden biridir. Geçirdiği bir motosiklet kazası sonrasında doğaüstü güçlere sahip olan Tetsuo Shima yaşadığı şehir için tehlike oluşturmaktadır. Dram ve aksiyonu iç içe barındıran animeyi keyifle izleyebilirsiniz.

7. Your Name
Taki Tachibana Tokyo’da yaşamaktadır. Mitsuha Miyamizu ise kırsal bir bölgede yaşamaktadır. Bir gün inanılmaz bir şekilde bedenlerinin yer değiştirdiklerini fark ederler. Ara sıra tekrarlanan bu beden değişikliği sonrasında Tachibana ve Miyamizu birbirleri hakkında daha fazla bilgi öğrenmeye başlarlar. İlgi çekici bir konuya sahip bu animeyi merakla izleyeceğinizden eminiz.

8. The Girl Who Leapt Trought Time
Zamanda yolculuk yapıp istediğimiz zaman geçmişe istediğimiz zaman ise geleceğe gidebilmek hepimizin hayallerinden birisi. Makoto isimli lise öğrencisi için ise bu olağan bir durum. Zamanda yolculuk yapabilme yeteneğine sahip olan Makoto’nun maceralarını konu edinen The Girl Who Leapt Trought Time çok sayıda izleyici tarafından izlenen animelerdendir. Komedi ve macera türünde anime izlemek istiyorsanız bu animeyi izleyebilirsiniz.

9.Sailor Moon
Sailor Moon oldukça eski tarihli animelerden biridir. Ancak eski olmasına rağmen kaliteli bir yapım olması hala büyük bir keyifle izlenmesini sağlamaktadır. Animenin konusunu ise Ay Savaşçısı’na dönüşen Usagi Tsukino’nun Ay Prensi ve Efsanevi Gümüş Kristal’i arama macerası oluşturmaktadır. Gezegen savaşçıları ismini verdikleri takıma liderlik yapan Usagi dizi boyunca Efsanevi Gümüş Kristali2ni korumak için büyük çaba sarf etmektedir. En iyi animelerden biri olan Sailor Moon’u bir an önce izlemenizi öneririz.

10. Naruto
Kyuubi adında kuyruklu şeytan bir tilki Gizli Yaprak kasabasını istila etmiş ve kuyruğunu bir defa sallamasıyla büyük bir tsunami felaketine yol açmıştır. Dördüncü Hokage kasabasını bu kötü tilkiden kurtarmak için tilkiyi bir bebeğin içine mühürlermiştir. İşte bu bebek Naruto’dur. Naruto büyüyünceye dek kasaba halkı tarafından kötü davranılan birisi olmuştur. Ancak uzun zaman geçtikten sonra Ninja Akademisi’nden mezun olan Naruto kendi dünyasını şekillendirmeye başlamıştır. Sevilerek izlenen bu yapım, önerilen 10 anime listemizde yer alan son animedir. Güzel bir vakit geçirmek için listemizde yer alan animeleri izleyebilirsiniz.

pumpkin

kabaktan dönenin kaşığı kırılsın
Elmas Üye
Death Note izlediğim ilk ve son animeydi. zirvede bırakmayı severim çünkü :dyg:

bunu ilk takıldığım forumdaki emrys nickli üye tavsiye etmişti ben de gidip izlemiştim, canım kankimm. bu vesile ile onu da anmış olayım, tanıyan varsa sölesin yıllardır arıyorum :honk:
gerçi onun bizde bıraktığı en güzel hatıra honk smileyidir. bundandır ki uygun olsun olmasın her mesajın sonunda kullanabileceğimiz kadar honk smileyi kullanacağız :honk: ve sonuna kadar honk smileyini savunacağız................... oggyi başta emrys sanmıştım ama o o değilmiş bu arada .s.s olm niye gece gece benim emrys aşkım depreşti ya yine :honk:

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
1997 den bu yana süren one piece listede yok. :O 1040 bölüm oldu anime
Çok bilinen şişirilmiş çok anime var.
Daha az bilinen çok güzel bir çok anime var.
İzlemeyi düşünürseniz sevdiğiniz türü yazın önereyim. :kalp:

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
1997 den bu yana süren one piece listede yok. :O 1040 bölüm oldu anime
Çok bilinen şişirilmiş çok anime var.
Daha az bilinen çok güzel bir çok anime var.
İzlemeyi düşünürseniz sevdiğiniz türü yazın önereyim. :kalp:
Bence bu kadar anime arşiv ve bilginle uygun olduğun zamanlar bize öneriler başliği yapabilirsin

Yani xxxx

Konusu şöyle böyle vs

İlgi duyan da izlemiş olur

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye

Lucas

Gümüş Üye
Attack on Titan veya kullanmayı daha çok sevdiğim japonca adıyla Shingeki no kyojin'den başkasını izleyemedim, katlanamadım.

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye

Lucas

Gümüş Üye

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
Denerim kalbim paramparça şu an 😛 yahu nasıl sevilmez😱 o animede bir de gerçekliği sevdim; bunlar ölmez dediklerim daha ilk sezonda kebappi oldu. Bence gayet güzel. Bakıcam buna da
Ne biliym ben iki kere mi ne yarıda bırakıp çok öneriliyor diye kendimde sorun arayıp tekrar başladım.
3. sezonmu bilmiyorum bir sezonunda o kadar sıkıldım ki yarım bıraktım. :eek:
Filmini denedik birde sakın denemeyin hayattan doğudum o nasıl kötü bir filmdi.Trama etkisi bırakmış hala unutamadım.:kiskis::haha:
Testere adam(chainsaw) eşim izlemez anime onuda başlattım. Diyor bunun yeni bölümü ne zaman :haha::haha::haha:

alcatraz

🍻
Moderatör
2 kere bitirdim bleach
şuan 3. kez izliyorum.

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
İlk anime bir çok insana death note öneriliyor.
Benim ilk animem o değil ama çok beyin yakan bir anime ilk sefer için kötü seçim diye düşünüyorum.
Herkesin tarzı farklı denemek isteyenlere mutlaka kendi tarzında öneri yapılmalı.

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye

Lucas

Gümüş Üye
Ne biliym ben iki kere mi ne yarıda bırakıp çok öneriliyor diye kendimde sorun arayıp tekrar başladım.
3. sezonmu bilmiyorum bir sezonunda o kadar sıkıldım ki yarım bıraktım. :eek:
Filmini denedik birde sakın denemeyin hayattan doğudum o nasıl kötü bir filmdi.Trama etkisi bırakmış hala unutamadım.:kiskis::haha:
Testere adam(chainsaw) eşim izlemez anime onuda başlattım. Diyor bunun yeni bölümü ne zaman :haha::haha::haha:
Filmini izlemedim ama animesini bitirdim 😄 bence olayların başladığı bölümlere gelmeden sıkılıp bırakmışsın.
Adamı da alıştırdın animelere :dd

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
Filmini izlemedim ama animesini bitirdim 😄 bence olayların başladığı bölümlere gelmeden sıkılıp bırakmışsın.
Adamı da alıştırdın animelere :dd
Dram veya komedi sever o 1980 lerden falan film bulup izleyen adam nadiren de olsa anime izler benle zaten 20 dk 12 bölüm çoğu

alcatraz

🍻
Moderatör

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
bu ne zaman final yapar sence ? ona göre yayıcam bölümleri ? ağırdan alıyorum şuan :D
6 / ? animelerin bölümleri kısa olduğu zaman ? işaretinde 12 /24 vs yazıyor.
Uzun olunca ? oluyor genelde bu yüzden 100 bölüm üstü diye düşünüyorum.Bende biraz biriksin istiyorum. Bölüm beklemekten nefret ediyorum.

Bleach Kurosaki Ichigo GIF

alcatraz

🍻
Moderatör
6 / ? animelerin bölümleri kısa olduğu zaman ? işaretinde 12 /24 vs yazıyor.
Uzun olunca ? oluyor genelde bu yüzden 100 bölüm üstü diye düşünüyorum.Bende biraz biriksin istiyorum. Bölüm beklemekten nefret ediyorum.

Bleach Kurosaki Ichigo GIF
haftada 1 mi çıkıyor yenileri ? rutini nasıl ilerliyor ?

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
Yuh öyle bir adama anime izlettirebildiysen 😂 helal olsun 🤣🤣
Animeden sıkılıyor genelde ilk kez bir animenin sonraki bölümünü sordu. :haha::haha:
Bende dram izlicem işte onun gönlü olsun diye geçen animasyon filmi izlettim.
1 film Dram borcum var. (ben çok nadir dram izlerim çok sıkılıyorum)
Evlilik böyle işte öyle rabbena hep bana hep bana yok :haha::haha:

Üst Alt