Yukarı Bak

De-Niro

Bronz Üye
up.jpg

Dinamik dünyanın üzerimize yüklediği kasavetten sıyrılıp.çocukluğumuza doğru bir uzanalım.Bu geri dönüş esnasında çocukluk/yetişkinlik arasındaki zamanı,gözlerimizden bir film şeridi gibi kronolijik bir taramadan geçirirsek,yitirdiğimiz şeyin ilk önce masumiyet daha sonrasındaysa hayal kurma becerimiz olduğunu idrak etmek,işten bile olmaz.Yukarı Bak işte tam da bu raddede bu yitik iki mefhumu bize Aşk ile harmanlayıp sunuyor.Dingin,sakin ve kendince bir çocuğun,tam tersi karakterde olan bir başka çocukla hepimizin çocukluğumuzdan aşinası olduğu masum,hayali ve çocuksa aşkı,yetişkin bir bakış açısı ile bize izlettiriyor Yukarı Bak.

Film hakkın da çok yazmayacağım.Zira bugün bir arkadaşımın tavsiyesi ile,gönülsüz olarak izledim ve daha sonra kendisine neden bunu daha önce bana tavsiye etmedin diye kızdım.Her ne kadar dili animasyon olsa da,bana göre bu film maddeden öteye geçemeyenler ile,manayı gönlüne hapsedenleri hakikat derecesinde birbiri ile çarpıştırıyor.Ve nihayetinde mutlu olabilenlerin ancak hakikatin farkına varmış kişilerin olabileceklerini gözümüze sokuyor.

Tavsiye edebileceğim nadir Animasyonlardan biri olsa gerek Yukarı Bak.Aşağıdaysanız Yukarı Bak'arak bir şey kaybetmezsiniz... :)

CaT

🎈
Board Admin
Çok dugyusal diyorlar...

De-Niro

Bronz Üye
Çok dugyusal diyorlar...

Öncelik hakikat daha sonra duygular.Zira bu iki mefhumu da sorunsuz betimliyor film.Daha sonrasında ise,sizi balonların uçmasıyla paralizeedilen harika bir maceranın içine atıveriyor.Balon satan amcaların yufka yürekli olmasına da ayrıca atıf yapılıyor bence filmde.Ailece izlenebilecek filmlerden.İmkanınız olursa izlemelisiniz @Küboo hanım.

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
Çok ama çok güzel mesajlar veren bir animasyon.👏👏👏

CaT

🎈
Board Admin
Öncelik hakikat daha sonra duygular.Zira bu iki mefhumu da sorunsuz betimliyor film.Daha sonrasında ise,sizi balonların uçmasıyla paralizeedilen harika bir maceranın içine atıveriyor.Balon satan amcaların yufka yürekli olmasına da ayrıca atıf yapılıyor bence filmde.Ailece izlenebilecek filmlerden.İmkanınız olursa izlemelisiniz @Küboo hanım.

Kesin ağlarım ama izleyecegim, tesekkürler tavsiyen icin @Frithjof bey

Lotus

Özel Üye
Platin Üye
Bende çok severim.

De-Niro

Bronz Üye
izledim. güzel animasyondu.
ama asıl beklediğim ateş ve su pixar'ın yapımında olan haziranda cıkacak olan.

Çok animasyon izleyen biri olmama karşın ben de beğendim.Sanırım sektörü Pixar domine ediyor.İyi yönde eleştiriler gelirse bahsettiğiniz filmi de izleriz.

alcatraz

🍻
Moderatör
Çok animasyon izleyen biri olmama karşın ben de beğendim.Sanırım sektörü Pixar domine ediyor.İyi yönde eleştiriler gelirse bahsettiğiniz filmi de izleriz.
eleştirileri sktr et. içinden geldiği gibi...
ben fragramı izlemem yetti. eleştirmenler eleştirilerini bi taraflarına sokabilirler :T:

alcatraz

🍻
Moderatör
İnside Out tarzı galiba. Görüntüyü benzettim. İnside Out u beğenmiştim. O zaman ilgiyle alabilirim.
fragmanı yeni izledim eğlenceliye benziyor :D ben bunu izlerim.
tmm aynı payda da buluşursak tekrar yatıralım bunu masaya :dyg:

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Bu huysuz dede çok tatlı ya

• Beğen
Tepkiler: CaT

velevki

🎈
Altın Üye
En uygun vakitte izleyeceğim. Paylaşım için teşekkürler.

Üst Alt