Vizyondaki Filmler: 8.12.2023 Cuma

Diemti

WoodStock 🤘☮️
Vizyondaki Filmler: "Jeanne du Barry", "Başka Bir Hayatta", "Sessiz Gece"​
Bu hafta 5 yeni film vizyona giriyor.​
45a041a76efddf8ad63fcc4c494242ac.jpg

Bu hafta beş yeni film sinema salonlarında yerini alıyor. Johnny Depp'in Fransa Kralı 15. Louis'ye hayat verdiği tarihi dram "Jeanne du Barry", yılın öne çıkan romantik filmlerinden biri olarak dikkat çeken Celine Song imzalı "Başka Bir Hayatta", John Woo'nun yönettiği neredeyse diyalogsuz aksiyon filmi "Sessiz Gece", Murat Göğebakan'ın hayatını anlatan "Murat Göğebakan: Kalbim Yaralı" ve korku filmi "Haile 2: Var mı, yok mu?!" seyircilerini bekliyor.​
Jeanne du Barry
0768402.jpg

8 Aralık 2023 Sinemada / 1s 57dk / Dram, Tarihi, Romantik​
Yönetmen Maïwenn​
Senarist Maïwenn, Teddy Lussi-Modeste​
Oyuncular: Maïwenn, Johnny Depp, Benjamin Lavernhe​
Fransız oyuncu, senarist ve yönetmen Maïwenn, yönettiği "Jeanne du Barry" filminde başrolü Johnny Depp ile paylaşıyor. Film, Kral Louis XV'in gözdesinin hayatını, yükselişini ve düşüşünü anlatıyor. Kültüre ve zevke aç genç bir işçi sınıfı kadını olan Jeanne Vaubernier, yükselmek için zekasını ve cazibesini kullanır. Fahişe statüsünden habersiz olan ve onun aracılığıyla yaşama iştahını yeniden kazanan Kral Louis XV'in gözdesi olur.​

Başka Bir Hayatta
4714605.jpg

8 Aralık 2023 Sinemada / 1s 46dk / Dram​
Yönetmen Celine Song​
Senarist Celine Song​
Oyuncular: Greta Lee, Yoo Teo, John Magaro​
Orijinal adı Past Lives​
Celine Song'un yazdığı ve yönettiği, uluslararası festivallerde boy gösteren "Başka Bir Hayatta" (Past Lives) yıllar sonra yeniden bir araya gelen iki çocukluk arkadaşının hikayesini anlatıyor. Birbirine derinden bağlı iki çocukluk arkadaşı olan Nora ve Hae Sung, Nora'nın ailesi Güney Kore'den göç edince ayrılmak zorunda kalır. Yirmi yıl sonra, kader ve aşk kavramlarıyla ve hayatı oluşturan seçimlerle yüzleşirken, önemli bir hafta boyunca New York'ta yeniden bir araya gelirler.​

Murat Göğebakan: Kalbim Yaralı
0410461.jpg

8 Aralık 2023 Sinemada / 2s 4dk / Biyografik, Dram​
Yönetmen Ali Ayyıldız​
Senarist Sezgin Irmak, Lütfi Albayrak​
Oyuncular: Burak Sevinç, Tuvana Türkay, Hande Soral​
"Murat Göğebakan: Kalbim Yaralı" zorlu koşullarda süren hayatında, yokluktan başlayıp şöhret basamaklarını adım adım çıkan Murat Göğebakan'ın bir yanda sağlık sorunlarıyla mücadele ederken diğer yanda kendisine yapılan ihanetle yüzleşmek zorunda kalmasını anlatıyor. Filmde unutulmaz sanatçı Murat Göğebakan'ı Burak Sevinç canlandırıyor. Oyuncu kadrosunda ayrıca Tuvana Türkay ve Hande Soral yer alıyor.​

Sessiz Gece
5709222.jpg

8 Aralık 2023 Sinemada / 1s 44dk / Aksiyon, Gerilim​
Yönetmen John Woo​
Senarist Robert Archer Lynn​
Oyuncular: Joel Kinnaman, Kid Cudi, Catalina Sandino Moreno​
Orijinal adı Silent Night​
John Woo'nun son filmi "Sessiz Gece", neredeyse hiç diyalog içermemesiyle öne çıkan bir aksiyon filmi olarak dikkat çekiyor. Joel Kinnaman'ın sessiz bir baş kahramana dönüştüğü film, oğlunun öldürenlerden intikam almak için suç dolu bir dünyaya adım atan acılı bir babanın hikayesini konu ediyor. Noel arifesinde kavgalı iki çete arasındaki çatışma, Brian Godlock'un oğlunun ölümüyle sonuçlanır. Kendisini dilsiz bırakan bir yaralanmanın ardından iyileşmeye çalışan Godlock, adaleti kendi elleriyle sağlamak için harekete geçer.​

Haile 2: Var mı, Yok mu?!
4854344.jpg

8 Aralık 2023 Sinemada / 2s 12dk / Korku​
Yönetmen Alper Mestçi​
Senarist Alper Mestçi, Ömer Gecü​
Oyuncular: Gülşah Aydın, Betigül Ceylan, Ömer Gecü​
Alper Mestçi'nin yönettiği korku filmi" Haile 2: Var mı, yok mu?!", "Haile: Bir Aile Kabusu" filminin devam halkası. Filmin konusu şöyle özetleniyor: Bu evin içindeki her çatlaktan yatırın laneti fısıldıyor, onun soğuk nefesi ziyaretçileri sonsuz bir kabusa hapsediyor. Günahların ağırlığı altında ezilen ruhları yavaş yavaş parçalıyor. Her oda geçmişteki hataların yankılandığı kirli bir ayna. Burada zaman karanlığın duvarları arasında esir olmuş, kabus asla bitmiyor. Burası ziyaretçilerin günahlarıyla dolu bir cehennem, hiçbir çıkış yok.​

Son düzenleme:

Frenk

Altın Üye
Sessiz gece çekici duruyor

kim beni sinemaya götürecek ?

Frenk

Altın Üye
indirip projeksiyona verelim en temizi

Es1967

Altın Üye
1 saat önce Ölümlü Dünya 2 den çıktım.
İlk filmin çok altında kalmış.
Aşırı küfür var
Terbiyem bozuldu mkoyim

Es1967

Altın Üye
İlkini de beğenmedim ben..
Absürd komedi filmlerinde seyircinin beklentisini karşılamak zordur aslında.

İlk filmde 2-3 oyuncu performansıyla bir nebze taşımıştı filmi.

Devam filminde ise yine Feyyaz Yiğit üzerinden filmi götürmeye çalışmışlar.
Fakat senaryo zayıf olunca bir iki sahnede tebessüm edip çıkıyorsun.

Ha bir de izlediğim salondan mı nedendir bilinmez sesler çok üst üste biniyor anlaşılmıyor kimin ne söylediği.

Youtubede bir şey araştırırken denk geliyorsun videoya açıyorsun adam arka fona öyle bi müzik koymuş ki sesi duyulmuyor. Telefonu kulağına sokuyorsun ne dediğini anlayasın diye, filmde öyle olmuş.

Filmi izlemeden mi sürmüşler piyasaya anlamadım.

Diemti

WoodStock 🤘☮️
Absürd komedi filmlerinde seyircinin beklentisini karşılamak zordur aslında.

İlk filmde 2-3 oyuncu performansıyla bir nebze taşımıştı filmi.

Devam filminde ise yine Feyyaz Yiğit üzerinden filmi götürmeye çalışmışlar.
Fakat senaryo zayıf olunca bir iki sahnede tebessüm edip çıkıyorsun.

Ha bir de izlediğim salondan mı nedendir bilinmez sesler çok üst üste biniyor anlaşılmıyor kimin ne söylediği.

Youtubede bir şey araştırırken denk geliyorsun videoya açıyorsun adam arka fona öyle bi müzik koymuş ki sesi duyulmuyor. Telefonu kulağına sokuyorsun ne dediğini anlayasın diye, filmde öyle olmuş.

Filmi izlemeden mi sürmüşler piyasaya anlamadım.
İzlemediğim için kıyaslayamıyorum ama genel olarak ''aşırı küfür vardı senaryo kötüydü ama izlettiriyor'' diyenler var..
Yerli filmlerde gereksiz müzikler oluyor.. Ben de ondan çok şikayetçiyim.

Üst Alt