TBMM Karişti

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
CHP’nin sık sık yoklama talep etmesi, AK Partili vekillerin ise salondan ayrılmaları nedeniyle yoklamaların tekrarlanması sinirleri gererken, yaşanan tartışmalar birleşimi yöneten TBMM Başkanvekili Celal Adan'ı da isyan ettirdi. Adan, hem iktidar hem de muhalefet gruplarına yönelik çıkış yaparak, "Arkadaşlar ben şikâyetçiyim sizden" dedi.

622285aa86b2442b9492e989.jpg

Adan, "Arkadaşlar, bugün farklı bir tabloyla karşı karşıyayız. Milletvekillerimiz arasında zaman zaman cereyan eden tartışmaları Grup Başkan Vekilleri durdurur. Bugün, Allah'a çok şükür, grup başkan vekillerimiz hareket hâlindeler. Böyle gitmez, bak, ben size söyleyeyim; Tüzüğü uygularım, hiçbirinize söz vermem, sataşma olursa söz alırsınız, bu işi kilitler geçerim. Dolayısıyla, müsamahamızı lütfen yanlış değerlendirmeyin beyler" diyerek tepkisini dile getirdi.

Adan, "AK Parti Grubuna da hitap etmek istiyorum, her dakika sizin dışarıdan buraya çağrılmanıza vesile olan toplantı yeter sayısı, karar yeter sayısı isteniyor. Burada çivi gibi durun şu işi alıp götürelim" uyarısında bulundu.

SleepleSsS

Yorumbaz
Ben de harbiden kavga var sandım

limonata

Altın Üye
Bence orası zaten karışmak için var
Ortalık aşureye döndü

Üst Alt