Seks Astımı Tetikliyor

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Bir araştırmaya göre seks, yoğun egzersizle aynı şekilde astım ataklarını ve alevlenmeleri tetikleyebilir. Araştırmacılar, seks ve astım arasındaki bağlantı hakkında farkındalık yaratmanın 'hastaların evlilikleri de dahil olmak üzere yaşamlarını iyileştireceğini' söylüyorlar.

Astım hastalarının yüzde 40 ila 90'ı egzersizle ortaya çıkabilecek semptomlara sahiptir, ancak hastaların cinselliği egzersiz olarak düşünmedikleri için bağlantı kuramıyorlar.

İNSANLAR FARKINDA DEĞİL

Araştırmanın baş yazarı ve California'daki Saint Agnes Tıp Merkezi'nde dahiliye başhekimi olan Dr. Ariel Leung şunları söyledi: "Pek çok insan cinsel aktivitenin enerji harcamasının iki kat merdiven çıkmaya eşdeğer olduğunun farkında değil." Rapor edilen cinsiyete bağlı astım vakalarının nadir olduğunu, muhtemelen alevlenme yaşayanların bağlantıyı kuramayacağını söyledi.

UPI'nin bildirdiğine göre Dr. Leung, 'hastaların astım krizini önlemek için cinsel ilişkiden 30 dakika önce kısa etkili beta agonist ilaçlarını almalarını' tavsiye etti.

pumpkin

kabaktan dönenin kaşığı kırılsın
Elmas Üye
geçmişte spor yapamıyorum zamanım yok diyen danışanlarıma spor yapamıyorsanız sevişin şeklinde birtakım önerilerim olmuş olabilir belki bi ihtimal ama sanmıyorum :honk:

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
geçmişte spor yapamıyorum zamanım yok diyen danışanlarıma spor yapamıyorsanız sevişin şeklinde birtakım önerilerim olmuş olabilir belki bi ihtimal ama sanmıyorum :honk:
Aynı kalori yakılır mı hocam

pumpkin

Elmas Üye
Aynı kalori yakılır mı hocam
valla şimdi tam bilemedim birtakım detaylar lazım :torpu:

hiç unutmam
sene 2015
yer izmir
143 kilo 2 metre üstünde bir bey danışan kişisi
hocam bence spor yapmama gerek yok diyerekten baya detaylı anlatmıştı. şahsen ben de ikna olmuştum :honk:

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
143 kilo biri nasıl sevişecek peki @pumpkin hocam 🙄

Yani canlandıramadım

pumpkin

Elmas Üye

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Gözüme yazık