Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
penis-boyu-002-kH2H_cover.jpg

Penis erkek üreme organıdır. Penis ağrısı penisin dibini, penis eksenini ve penis başını etkileyebilir. Aynı zamanda sünnet derisinde de bu ağrı görülebilir.

Ağrıya kaşıntı, yanma ya da zonklama hissi eşlik edebilir. Penis ağrısı bir hastalık ya da kazadan kaynaklanabilir ve her yaştan erkekte meydana gelebilir

1bd956d6d3e4001954ed56bb703ade52.jpg

Penis Ağrısı Neden Olur?

İdrar yolları enfeksiyonu
Balanit (sünnet derisi altında enfeksiyon)
Cinsel yolla bulaşan hastalıkları (klamidya, genital uçuklar, bel soğukluğu, frengi gibi.)
Boşalamama: Erkeklerde cinsel uyarılma karşısında boşalamama da peniste ağrıya neden olabilir.
Sünnetsiz penislerde sünnet derisinin düzenli olarak temizlenmemesi gibi hijyensiz durumlar Prostat (prostat bezi ilthabı)
Bisiklete, ata ya da motosiklete binmek
Penis kanseri
Deterjan, sabun ya da spermatisidlere karşı alerjik reaksiyon
Mesane taşları
Enfekte penis implantları
İnsan ya da böcek ısırıkları
Pelvik ağrı
Prostat
Penis üzerinde sivilce
Penis Kırığı: Kırılmış penis olarak da bilinen penis kırığı peniste travmatik bir hasar olduğunda oluşur.
Hijyen zayıflığı
Mesane taşı
Genital uçuk
Enfekte kıl folikülleri
Enfekte protez penis
Katlanmış ya da kıvrılmış penis (Peyroni hastalığı)
Aşırı sıkı ya da şişmiş sünnet derisi. Bu durumlarda sünnet derisi geri çekilmiştir ve normal haline dönemez.
İdrar sondasının zorlukla ve sert çıkarılması
İdrar yolu iltihabı
İdrar yolunda kireçlenme
Şeker hastalığı
Reiter Sendromu
Testis skrotalı
Penise ulaşan skrotal enfeksiyon
Peyroni hastalığı
Fournier gangreni
Herpes simpleks, insan papillom virüsü gibi cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar
Frengi
Mesane taşı
Penis kanseri
Parafimoz (ağrı, şişme, penis bozuk kan akışı ve sonunda doku ölümüne yol açan sünnet derisinin geriye itildiği ve kendi haline dönemediği durum)
Peyroni hastalığı (ereksiyon sırasında penisin ağrılı bir şekilde eğrileşmesine yol açan peniste yara)
Fimozis (idrar yapmayı engelleyebilen, penis ucunu rahatlatmak için geri çekilemeyen sıkı sünnet derisi)
Priyapizm (uzun süren, ağrılı ereksiyonlar)
Orak hücre anemisi (ağrılı ereksiyona neden olan kalıtsal kırmızı kan hücreleri hastalığı)
Balanit: Balanit sünnet derisinin ve penis ucunun iltihaplanmasıdır. Genellikle sünnet olmayan, düzenli olarak sünnet derisin, temizlemeyen erkekleri etkiler. Aynı zamanda maya enfeksiyonuna, cinsel yolla bulaşan engeksiyona sahipseniz ya da sabun, parfüm ya da diğer ürünlere alerjiniz varsa ortaya çıkar.

34a6dae565575218dfc4e74f1863a81c.jpg

Penis Ağrısı Belirtileri Nelerdir?

Altında yatan hastalığa ya da duruma bağlı çeşitlilik göstererek penis ağrısına diğer belirtiler de eşlik edebilir.

Boşalma esnasında kanama
Morarma
İdrar kanalından akıntı
Ödem (şişlik)
Duygusal problemler
Ereksiyon bozukluğu
Sert yumrular
İltihap
Kaşıntı
Erken boşalma
Kızarıklık, yara ya da lezyonlar
Yağlı salgı (sünnet olmamış cinsel organın derisi içerisinde biriken beyaz salgı)
İdrar yapma sırasında yanma hissi, kanlı idrar gibi idrar problemleri

0614a4c9db42cb76410cf3a53f8a799a.jpg

Üroloji doktoruna gidilir. Peniste ağrı sıklıkla bir şeylerin ciddi şekilde yanlış olduğunu gösterir. Hiçbir zaman göz ardı edilmemeli ya da evde hazırlanan ilaçlarla tedavi edilmemelidir.

Penis Ağrısı Nasıl Geçer?

Penis ağrısının tedavisi bu durumun nedenine göre değişir, örneğin penis ağrısı enfeksiyondan kaynaklanıyorsa, doktor size antibiyotik reçete edecektir.

Enfeksiyonlar antibiyotikler, iltihap karşıtı ya da virüs önleyici ilaçlarla tedavi edilir. Eğer cinsel yolla bulaşan bir hastalık varsa, partnerlerden ikisinin de tedavi edilmesi oldukça önemlidir. Phimozis, parafimozis penis ucu iltihabı genellikle sünnetle tedavi edilir. Peyroni hastalığı farklı tür ilaçlar ya da ameliyatla tedavi edilebilir. Priyapizm, yaralanma ya da penis kırığı, mesane ya da üreterik taşlar genellikle ameliyatla tedavi edilir.

Penis Ağrısı İçin Evde Doğal Çözümler

0eed177d3bc8f74b34c0540b52a2f2c1.jpg

Sıcak Kompres

Penisinize sıcak su torbası tutmanız penis ağrısını geçirecektir. Yahut temiz bir bezi ütüleyip bu bezi ağrı olan yere tutabilirsiniz.

Soğuk Kompres

Buzluktan buz küplerini çıkarıp temiz bir beze sarın ve bunu penis bölgenize tutun. Bu yöntem hem ağrıyı alır, hem de şişliğin inmesine yardımcı olur.

Ağrı Kesici Kullanın

Reçetesiz ağrı kesiciler biraz rahatlama sağlayabilir. Rahatsızlığınızın derecesine bağlı olarak, aspirin ya da acetaminophen yetebilir. İşe yaramazsa, ibuprofen deneyin.

Fluffy

🐼
Elmas Üye
Şekerim bu nedir bir kere penislğ konuya cevap verince sürekli penis çıkıyor içimiz dışımız penis oldu

-a-

Altın Üye
Kırk yıllık ormancıyım böyle budama görmedim.
Eee ormancıya böyle budama gösteren hayat bize hangi konuları gösteriyor işte.
baltalar elinizdeyse uzun ip belinizdeyse ormana gidelim o zaman. Geyik avlarız baltayla.

CipraLex

Gümüş Üye
Bende tam soracaktim, aramaya penis yazip, hepsine yorummi yaptin @Fluffy cigimmm, diye :D😘
Şimdi bir şey diyim diyorum ama yanlış anlaşılmasından korkuyorum. Fakat demezsem de içimde kalır. Umarım yanlış anlaşılmaz diyerekten diyorum işte;

Sakınılan göze çöp batarmış.

:D Bide böyle düşünün..:p

• sigara
Tepkiler: CaT

CaT

🎈
Board Admin
Şimdi bir şey diyim diyorum ama yanlış anlaşılmasından korkuyorum. Fakat demezsem de içimde kalır. Umarım yanlış anlaşılmaz diyerekten diyorum işte;

Ahahah ardindaki fesatligi anlamadığım icin, sorun yok galiba 🤣🤣🤣

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Eee ormancıya böyle budama gösteren hayat bize hangi konuları gösteriyor işte.
baltalar elinizdeyse uzun ip belinizdeyse ormana gidelim o zaman. Geyik avlarız baltayla.

Umarım @macecik de tamamen iyi duygularla okumuştur

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Penisin mi var derdin var

-a-

Altın Üye

Göz görmeyimce gönül katlanırmış.

Üst Alt