Kim elledi benim g*tümü?

• Konuyu başlatan Silinen üye 831
  • Başlangıç tarihi
S

Silinen üye 831

Evet arkadaşlar dün sevgili @pumpkin arkadaşımızın başarısız olan ilgi çekme çabalarından sonra (şu kadar fava şunu yaparım yok şu kadar fava resim atarım şeklinde olan) ve arkasından atmış olduğu 35 yıl öncesi Yozgat kalesinden çekilmiş ensesi dönük fotoğraf şokunu üstümüzden henüz atamamışken forumun artık böyle kurgusal meselelere değil de gerçek olaylara yönelmesi gerektiğini düşündüm ve yakın zamanda başıma gelmiş üzücü ve elim bir olayı sizlerle paylaşmak istedim.

Geçmişten günümüze medeniyetin beşiği olan güzide Anadolumuzun kendine münhasır özellikleri olan bir şehrinde yaşıyorum. Aslen buralı olmamama rağmen mesleğim nedeniyle uzun yıllar önce buraya gelmiş ve kısa sürede burayı çok sevmiştim. Güzel arkadaşlıklar kurmam ve sıcak bir çalışma ortamım olması sebebiyle hızla adapte olduğum bu şehirden mecburi hizmet sebepli kısa süreli bir ayrılığımız olmuş ve akabinde tekrardan buraya dönüş yapmıştım.

Lafı çok uzatmayayım. Geçtiğimizi günlerde aracımın son yağ değişiminin üzerinden 15.000 km geçmesi ve ufak tefek ihtiyaçlar sebebiyle aracın bakımını yaptırmak amacıyla servisten fiyat teklifi istedim ve aldığım teklif karşısında bunun bir saçmalık olduğunu düşünerek bakımı sanayide yaptırmaya karar verdim. Sanayi esnafıyla haşır neşirliği olan bir arkadaşımın referans olması ile telefonda bir beyefendi ile fiyat görüşmesi yaptım ve yan sanayi ürünler ve kaliteli marka bir yağ kullanılması şartıyla ile (reklam olmaması amacıyla markayı belirtmiyorum) sözleştik ve ben ertesi gün sabah erkenden eski sanayi sitesinin yolunu tuttum.

Aldığım fiyat her ne kadar aklımda soru işareti oluşturmuş olsa da arkadaşıma güvenerek sanayiye ulaştım ancak navigasyon beni sanayinin en izbe en kuytu sokaklarına doğru götürdükçe iyiden iyiye işkillenmeye başladım. Nihayetinde dükkanın önüne gelmiştim ancak gördüğüm manzara beni şok etti. Bırakın insanın g*tünü ellemeyi, kıçını kesseler kimseciklerin haberi olmayacağı sakinlikte bir dükkanda nasıl bir ustayla muhattap olacağım acaba diye düşünürken beni gayet efendi görünümlü ve kibar bir beyefendi karşıladı. Kısa bir süre düşüncelerim nedeniyle kendimden utandıktan sonra yapılacakları ustaya anlattım. Meğersem sanayide böyle metroseksüel insanları pek seven olmazmış ve ustaların genelde hebele hübele tarzda konuşmaları gerekirmiş, bu durumu sonradan anladım. Bu beyefendiye de kibarlığı nedeniyle sanayide pek uğrayan olmazmış. Kendisine arabayı bıraktıktan sonra işe gidebilmem için en yakın toplu taşıma durağı nerede diye sordum fakat kendisi isterseniz sizi arabayla ben bırakabilirim şeklinde gayet kibar bir teklifte bulundu ancak esnafın dükkanını boş bırakmaması gerektiği felsefesine inanan bir insan olduğum için bu teklifi kabul etmedim. Yürüyerek durağa ulaştım ve kısa sürede otobüse binebildim. Ve asıl olaylar buradan sonra başladı.

Uzun süre öncesi bu şehre gelmiş olmama rağmen uzun süredir toplu taşımayı kullanmamıştım. Sanırım en son 6 yıl önce şehirlerarası bir yolculuk sonrası tramvaya binme durumum olmuştu. Artık toplu taşımada bilet kullanılmadığını ve temassız kartların kullanılabildiğini yerel medyadan okumuş olmam nedeniyle içim gayet rahattı ve otobüse biner binmez sağa sola bakarak bankamatik kartımı okutacak cihazı aramaya başladım fakat bulmam epeyce bir zaman aldı. Meraklı gözlerle beni izleyen şoför ve yolcuların benim bu mekanın yabancısı olduğumu anlamaları çok uzun sürmedi ve özgüvenli bir şekilde otobüse binen şahsımın ürkek bir ceylana dönüşmesi çok gurur kırıcı oldu. Sabah erken saatler olması ve insanların işe yetişmeye çalışmaları nedeniyle otobüsün içi epeyce kalabalık görünüyordu.Kafamı öne eğerek öğrencilik yıllarımdan aklımda kaldığı şekilde arkalara doğru yürümeye çalıştım ancak sanırım bu şehirde böyle bir zorunluluk yoktu. Çünkü ayakta olan herkes şoförün yanına dikilmiş ve camdan yolu izlemekle meşguldü. İte kaka arka taraflarda müsait bir yer bulduktan sonra yavaş yavaş mekanı izlemeye başladım. Aradan geçen uzun yıllardan sonra bir çok şeyin değişmiş olduğunu düşünürken yavaş yavaş aslında çok da bir değişiklik olmadığını farkettim. Öğrenciliğim zamanına benzer şekilde yine suratı asık insanlar, araç içindeki tüm XX kromozomlu bireyleri kesmekle meşgul Arizona kertenkeleleri ve sabahın en erken saaatine hastane randevusu alma hastalığına yakalanmış yaşlı amca ve teyzelerimiz. Hepsi halen aynı yerinde duruyordu. Üstelik o güneşin altında beklemiş peynirin ekşi ve kesif kokusu kıvamındaki sabah aç karna olan insanların nefes kokularını hissetmemek mümkün değildi. Artık mekan o kadar da yabancı değildi benim için.

Eski yıllardan kalma bir refleks olsa gerek telefonumu herhangi bir çalınma ihtimaline karşı g*t cebimden çıkarıp etrafımdaki insanların rahatsız olmaması nedeniyle de sessize alarak ön cebime koydum. Çünkü ben de toplu bulunulan yerlerde bangır bangır çalan telefon seslerinden ve bağıra bağıra konuşan insanlardan rahatsız oluyorum. Bu sebeple ne zaman kalabalık bir yere girsem hemen telefonu sessize alırım.Aradan biraz vakit geçtikten sonra pantolonumda bir hareketlenme olduğunu hissettim ama tam olarak ne olduğunu anlayamadım. Lan acabı mı diyerek elimi telefona attım, şükürler olsun halen yerinde duruyordu. Çıkarıp baktığımda bir whatsapp bildirim olduğunu görmemle pantolonumdaki hareketlenmenin sebebinin bu olduğunu anladım. Hepimizin whatsapp gruplarında en az bir tane bulunan bu komik olma çabasındaki arkadaşlardan birisi bir link göndermişti. Halı saha grubundaki öğretmen olan arkadaşlarımızdan birisi, hem ara tatilde hem de ramazan ayında olmamıza rağmen öğlene kadar yatmak yerine sabahın sekiz buçuğunda gruba komik video göndermeyi tercih etmişti. Yaptığı bu saçma davranışa anlam verememiş olsam da en azından boğucu otobüs yolculuğumu belki birazcık çekilebilir kılar umuduyla videoyu açtım.

Etrafımda hayattan bezmiş bir vaziyette dikilen o robot görünümlü insanların internet kotası biter korkusu olmadan video izleyebilen bu yabancıyı fark etmeleri uzun sürmedi ve kafalarını çevirip hiç de utanma sıkılma olmadan telefonumu dikizlemeye başlamışlardı. Ben her ne kadar rahatsız olmamış gibi davranmış olsam da bu durum hiç hoşuma gitmemişti. Sonuçta her insanın telefonu bir nevi kendi mahremiydi. Fakat hiç aldırış etmeden izlemeye devam ettiler. Ancak görüntülerden ses olmadığı için ne olduğu anlaşılmıyordu... Bu sebeple aynı videoyu bir kez de sesli olarak dinlemek ihtiyacı hissettim. Ancak 45 saniye süren bu videonun sonunda malesef olan olmuştu. Tüm otobüs o malum cümle ile irkilmişt. Videodaki şahıs 'Kim Götümü Elledi Benim' diye bağırıyordu.

View: https://www.youtube.com/watch?v=woOiVm5_FwI

Malesef herkese madara olmuştum. Zaten iyi başlamamış olan bu toplu taşıma maceram adım adım mutsuz sona yaklaşıyordu. Arada tek tük yükselen 'Estağfurulllaaaahhh Estağfurulllaaaahhh' ve 'Mübarek gün oluyor mu hiç böyle yahu' gibi hayıflanmaları duymamak mümkün değildi. Kafamı iyice öne eğerek yolculuğun bitmesi için sabırla beklemeye başladım. 15 dakika süren bu korkunç maceradan malesef acı bir tecrübe olarak ders çıkarmış oldum.

Size tavsiyem siz siz olun, olur olmaz zamanlarda komikli video linki gönderen bu arkadaşlarınızı hayatınızdan çıkarın. Yoksa benim yaşadığım bu acı tecrübeyi elbet bir gün siz de yaşayacaksınız....

Moderatörün son düzenlenenleri:

-a-

Altın Üye
Hocam çok geçmiş olsun yağın markası Castrol mü? İkam araç neden tahsis edilmedi? Telefonu titreşime almayı nasıl öğrendiniz? AirPods kulaklıklarınız yanınızda değil miydi?
Ve son olarak bankamatik kartınız ile otobüsün ücretini ödeyebildiniz mi?

S

Silinen üye 831

Hocam çok geçmiş olsun yağın markası Castrol mü? İkam araç neden tahsis edilmedi? Telefonu titreşime almayı nasıl öğrendiniz? AirPods kulaklıklarınız yanınızda değil miydi?
Ve son olarak bankamatik kartınız ile otobüsün ücretini ödeyebildiniz mi?
Malesef markayı burada belirtmem doğru olmaz o sebeple söylemek istemiyorum.
Bakımı yapan yer yetkili servis olmadığından ve zaten olay sanayide geçtiğinden herhangi bir ikame araç söz konusu olmadı (ucuz etin yahnisi olmaz misali)
Normalde toplu taşıma kullanmadığım için de kulaklık ihtiyacım olmuyor aslında, bu sebeple herhangi bir kulaklığım da yok malesef.
Evet ödeyebildim tabi ki, yoksa zaten bu kadar macerayı yaşayamazdım (keşke yaşamamış olsaydım zaten)
Geçmiş olsun dilekleriniz için de ayrıca teşekkür ediyorum.

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Çok güzel ve akıcıydı uzun olmasına rağmen zevkle okudum

Serçe

Uzaklaştırıldı
Okumadım, 2 paragrafta gt nasıl kim elledi anlatılabilirdi.

Nobody

Teknik Admin
Komik arkadaşının attığı video ortama ancak bu kadar uygun olabilirdi. :D Geçmiş olsun

CaT

🎈
Board Admin
Okurken her cümle gözümde canlandı resmen.. @macecik bu video zaten favori videolarimda, kardeşim arada bi durduk yere açıp güleriz.. artik hep sen ve otobüs maceran gelecek aklima 🤩🤩🤩🤩 iyiki varsin bee, ne güldüm djdjdjd

-a-

Altın Üye
Malesef markayı burada belirtmem doğru olmaz o sebeple söylemek istemiyorum.
Bakımı yapan yer yetkili servis olmadığından ve zaten olay sanayide geçtiğinden herhangi bir ikame araç söz konusu olmadı (ucuz etin yahnisi olmaz misali)
Normalde toplu taşıma kullanmadığım için de kulaklık ihtiyacım olmuyor aslında, bu sebeple herhangi bir kulaklığım da yok malesef.
Evet ödeyebildim tabi ki, yoksa zaten bu kadar macerayı yaşayamazdım (keşke yaşamamış olsaydım zaten)
Geçmiş olsun dilekleriniz için de ayrıca teşekkür ediyorum.
Geri bildirim için teşekkür ederim.
Öğrencilik yıllarımdan anımsadığım kadarıyla genelde şöyle bir serzenişte de bulunan insanlar oluyordu; "fazla bileti olan var mı?" böyleside olabilirdi diye düşünmüştüm. Ama ülkemizin milli teknolojiye yaptığı yatırımların meyvesini görüyor olmak beni ziyadesi ile memnun etti. Banka kartı ile otobüse binebiliyorsak, benim için tamamdır.

"Müslüman uyuma" diyerek sol kolumu havaya kaldırıyorum.

S

Silinen üye 831

Okurken her cümle gözümde canlandı resmen.. @macecik bu video zaten favori videolarimda, kardeşim arada bi durduk yere açıp güleriz.. artik hep sen ve otobüs maceran gelecek aklima 🤩🤩🤩🤩 iyiki varsin bee, ne güldüm djdjdjd
Sanırım hepimizin hayatına dokununa bir durumu paylaşmış oldum. Beni sizler yarattınız, çok sağolun....

• Saril
Tepkiler: CaT

CaT

🎈
Board Admin
Sanırım hepimizin hayatına dokununa bir durumu paylaşmış oldum. Beni sizler yarattınız, çok sağolun....

Hayatinda yasananlari daha fazla paylaşım yapmalısın bizimle 😜😋

S

Silinen üye 831

Geri bildirim için teşekkür ederim.
Öğrencilik yıllarımdan anımsadığım kadarıyla genelde şöyle bir serzenişte de bulunan insanlar oluyordu; "fazla bileti olan var mı?" böyleside olabilirdi diye düşünmüştüm. Ama ülkemizin milli teknolojiye yaptığı yatırımların meyvesini görüyor olmak beni ziyadesi ile memnun etti. Banka kartı ile otobüse binebiliyorsak, benim için tamamdır.

"Müslüman uyuma" diyerek sol kolumu havaya kaldırıyorum.
haklısın @-a- . sanırım her alanda olduğumuz gibi bu alanda da milli olmanın haklı gururunu yaşıyoruz hep birlikte....

• Beğen
Tepkiler: -a-

-a-

Altın Üye
Hocam son olarak şunu unutmuşum, kusura bakmayın lütfen.

"temassız var mı?" diye sordu mu otobüsü kullanan beyaz/mavi gömlekli kravatı Lise 2 / Lise 3 öğrencisi gibi gömleğin boğaz kısmındaki düğmeyi saymazsak ilk, sayarsak ikinci sıra hizasına denk gelecek şekilde takmayı marifet zanneden şoför.

Zeze

Bronz Üye
Güler misin ağlar mısın tadında güzel bir anı olmuş. Anlatım muhteşem, yüzümde küçük bir tebessümle son buldu hikaye teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: CaT

-a-

Altın Üye
Otobüs içerisinde insanlar birbirleri ile bu kadar temas ediyorken, ödemenin temassızca yapılması... Almanya bizi kıskanıyor, Almanya'da toplu taşımada bilet kontrolü yapmaya devam etsinler.

Lotus

Özel Üye
Platin Üye
Tam benide otobüste düşmemek için elleyen yaşlı teyzeden bahsedecekken olayın başka olduğunu anlamam.

Yazı dilin sade ve akıcı olması çok hoş.

S

Silinen üye 831

Hocam son olarak şunu unutmuşum, kusura bakmayın lütfen.

"temassız var mı?" diye sordu mu otobüsü kullanan beyaz/mavi gömlekli kravatı Lise 2 / Lise 3 öğrencisi gibi gömleğin boğaz kısmındaki düğmeyi saymazsak ilk, sayarsak ikinci sıra hizasına denk gelecek şekilde takmayı marifet zanneden şoför.
yok hocam sormadı diye hatırlıyorum ama güneş gözlüğünü hiç çıkarmadığını biliyorum. göz sağlığına önem verdiği belli olan birisiydi şöfor bey kardeşimiz.

• gülücük
Tepkiler: -a-
Üst Alt