Kendinizi nasıl geliṣtiriyorsunuz?

Freya

👑
Bronz Üye
Neler yapıyorsunuz? Genel kültürünüzü geliṣtirmek hatta onun dıṣına çıkmak için neler okuyup dinliyor izliyorsunuz?

WarrenBuffett

Uzaklaştırıldı
Ben bi konu ilgimi cekiyorsa, herseyini arastirirm...

ama son dönemlerde herseyi ögrenmek isterken hic birseyi tam ögrenemedigimi fark ettim... step by step yani
Kişisel gelişim sana doğruları göstermez. Hep başarıları gösterir. Halbuki başarı için deneme-yanılma gerekir. Birçok kişisel gelişim kitabı & eğitimi bu konuya hiç girmez. Ayrıca her şeyi öğrenemezsin. Öğrenmek istediğin konuya odaklanır, ona göre bir yol haritası belirlersin.

CaT

🎈
Board Admin
Kız o bende de var. Deli gibi kitap alırken buluyorum kendimi o konular hakkında. Sonra zorlanıyorum hepsini bırakıyorum. Cahil cahil kalıyorum sonra @CaT 🤭🤭🤭

Ahahah valla ben konular hakkinda kitap almayi biraktim, kütüphaneye gidiyorumm 🫣🤭

CaT

🎈
Board Admin
Kişisel gelişim sana doğruları göstermez. Hep başarıları gösterir. Halbuki başarı için deneme-yanılma gerekir. Birçok kişisel gelişim kitabı & eğitimi bu konuya hiç girmez. Ayrıca her şeyi öğrenemezsin. Öğrenmek istediğin konuya odaklanır, ona göre bir yol haritası belirlersin.

Hayat sokaktaaa yeani

WarrenBuffett

Uzaklaştırıldı
Hayat bir tecrübe..
Ama herkes tecrübeden ders alamaz. Bazısı vardır, 2-3 yılda 30 yıllık tecrübe edinir. Bazısı 30 yılda 2 yıllık tecrübe bile edinemez. Eşeğin kuyruğu gibi ne uzar ne kısalır, koyduğun yerde otlar (Teşbihte hata olmasın, biraz ağır oldu ama gerçek.)

Ayrıca kütüphaneye gidip ne yapacaksın? Ben üniversite zamanlarında kütüphaneye giderdim en son, onda da mühendislik kitapları arasında beynim yanardı.

Üst Alt