Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
İnsanların ihtiyacı olan tek şey aslında kendine sevmek.

Çünkü her şey kendini sevmekle başlar. Bir sihir gibi… Kendini sevdiğinde daha sabırlı olursun, daha anlayışlı, daha kararlı, daha başarılı olursun.

Screenshot_20230209_204539_com.huawei.browser_edit_393000596756177.jpg

Kendini sevdiğinde akar bolluk ve bereket, çünkü bereket önce içeride başlar, hakettiğine inanmakla başlar.

Kendini sevdiğinde güzel bir aşk yaşanmaya başlar. Çünkü ilişki kendine olan aşkın karşı tarafa yansımasıdır. “Sevmek, güzel birinde aşkı aramak değil, bir başkasında kendini bulmaktır” demiş Dostoyevski.

Aşk, sevgi her şeyi iyileştirebilir ve güçlendirebilir. Ama güzel bir aşk önce kendini sevmekle başlar.

Kişisel gelişime dalmadan önce eminim hepimiz önce kaçıştaydık. Egonun en şişkin olduğu düzeydir burası. En ağır deneyimler bu seviyede yaşanır. Kişi bu düzeyde kendi hatalarını görmez ve hep başkalarını suçlar, eleştirir, iftira atar, yargılar. Hep -ben- vardır burada.

Her şeyi ben bilirim, en güzel ben yaparım diye düşünür kişi bu düzeyde (sözde tabii). Bu yüzden sürekli hatalar yapar. Kırar, incitir, kaybeder. Kuşku duyar, hiç kimseye güvenmez. Sürekli bir beklenti içindedir. Tanımların, kuralların, ayrımların, savunmaların, hastalıkların, acı deneyimlerin en çok yaşandığı yer burasıdır. Hayata, geleceğe, yaşadıklarına, karşısındakine güven yoktur ve özünde kendine bile… Tüm olumsuzluklardan kaçar ya da yaşanmamış sayar ama nafile.

Screenshot_20230209_204532_com.huawei.browser_edit_393009442153051.jpg

Sonra bir arayış başlar. “Hayat böyle gitmez, bir şeyler yapmalıyım” der içeride bir ses. Sonra bir farkındalık gelir. Bu düzey bir tuzaktır. Çünkü her şey senin yansımandır der burası. Ve kişi bu sefer başkalarını suçlamaktan vazgeçip kendini suçlamaya başlar. “Ben bu şekilde düşündüğüm için Ayşe bana böyle davrandı“, “Birine haksızlık ettiğim için bu haksızlığa uğradım“, “Kendimi aldattığım için aldatıldım“…

Kısmen doğru olsa da amaç burada kendini suçlamak değil, fark etmektir. Davranış değişirse deneyim değişir. Belki de tüm acılar, deneyimler, hastalıklar, ayrılıklar, kayıplar kendini sevmen ve dönüştürmen için bir fırsattır sana. Neden olmasın?
Kendini sevmek kendine iyi davranmaktır.
Kendini sevmek ihtiyaçlarını görmek ve bunu kendine akıtabilmektir.
Düştüğünde elinden tutup kaldırabilmektir.
Kendini sevmek kendini bütünüyle kucaklamaktır.
Kendini sevmek kendini desteklemektir.
Kendini sevmek güzellikleri hakettiğine inanmaktır.
Kendini suçlamaktan vazgeçip davranışını değiştirebilme yeteneğini güçlendirmektir.
Sen duyguların değilsin.

Düşüncelerin ve davranışların da değilsin.

O zaman neden hep aynı duyguda kalmaya çalışıyorsun?

Neden sürekli mükemmel olmak için uğraşıyorsun?

Neden sürekli başarılı olmak için kendinden ödün veriyor ve hırpalıyorsun?

Screenshot_20230209_204518_com.huawei.browser_edit_393018136382216.jpg

Yapma!

Kendini bütünüyle kucakla.

Başarılı, başarısız, mutlu, mutsuz, akıllı, aptal, özgüvenli, özgüvensiz, yeterli, yetersiz, sevgi dolu, kaygı dolu, sevecen, kibirli, hırslı, dingin, hırçın. Hepsi ben. Hepsi sen. Hepsi hepimiz.

O zaman ne için ve neyle savaşıyorsun?

İlk adım ne biliyor musun?

Seni gıcık eden birinin davranışına bak. Eğer orayla barışabilirsen, kendini sevmeyi de başarabilirsin.

Johns

Gümüş Üye
Başlamayalım bence..

CipraLex

Gümüş Üye
Tamam hadi bende yanağımdan bir makas alarak başladım. Hadi hayırlısı bakalım..:p

pumpkin

kabaktan dönenin kaşığı kırılsın
Elmas Üye
ben aynanın karşısına geçip yanaklarımı sıktırarak seviyorum kendimi arkadaşlar keşke bi de öpebilsek kendimizi, ben aşk kadınıyım ve kendime aşığımmm........... :dyg:

CipraLex

Gümüş Üye
ben aynanın karşısına geçip yanaklarımı sıktırarak seviyorum kendimi arkadaşlar keşke bi de öpebilsek kendimizi, ben aşk kadınıyım ve kendime aşığımmm........... :dyg:
Aynadan başla. Biraz hayal gücü ile en azından başlangıç olur...:D

CipraLex

Gümüş Üye
e onu dedik zaten .s.s öpme işi olmuyo .s.s denedim bi kaç kez max omzumu öpebiliyom .s.s
Ona da çözümümüz var efenim..:D Sexdoll tabirini çin menşeili firmalarda bir inceleyin. Sipariş üzerine bire bir görünümde üretim yapıyorlar ama maliyetleri baya yüksek diye biliyorum..:D

pumpkin

kabaktan dönenin kaşığı kırılsın
Elmas Üye
Ona da çözümümüz var efenim..:D Sexdoll tabirini çin menşeili firmalarda bir inceleyin. Sipariş üzerine bire bir görünümde üretim yapıyorlar ama maliyetleri baya yüksek diye biliyorum..:D
olur mu öle .s.s hem dışarda içine ne koydukları belli değil :T:

uchiha

Haybeden..
Altın Üye
şöyle bi aynaya baktım
aynadaki : sktri lannn bırak bu işleri
ben : ....

CaT

🎈
Board Admin

View: https://youtu.be/sTsNh2fNtfE

Louise Hay i severim 🙈

Kendinizi Sevmenin 10 Altın Kuralı - Louise Hay Türkçe Seslendirme Müthiş bir öğreti – Bu videoda anlatılanları not alın! Kendinizi Nasıl Seveceksiniz? Bağışlamayı öğrenip içinizdeki kinleri boşaltınca, sadece omuzlarınızdaki büyük bir yükten kurtulmakla kalmaz, ayrıca kendinize duyacağınız sevginin de kapısını aralarsınız. Kendini sevmeyi öğrenenler ve yeni öğrenmeye başlayanlara, kendinizi sevmeye yardımcı olacak bazı yollar göstereceğim. "On Adım," adını verdiğim bu listeyi yıllardır binlerce okuruma gönderdim. Kendinizi sevmek harika bir maceradır; tıpkı uçmayı öğrenmeye benzer. İstediğimiz anda uçabilme gücüne sahip olabilseydik ne kadar heyecanlı olurdu! Haydi kendimizi sevmeye başlayalım. Çoğumuz şu ya da bu şekilde öz saygımızın yokluğundan acı çekeriz. Hepimiz hatalarımızı hoş görmediğimizden kendimizi olduğumuz gibi sevemeyiz. Kendimizi sevmek çok zor gelir. Genellikle, kendimize koşullu sevgi duyarız. Bir ilişkiye girdiğimiz zaman, karşımızdaki insanı da koşullu severiz. Kendimizi sevmeden önce başkalarını sevmeyeceğiınizi hepimiz biliyoruz. Kendimize koyduğumuz engelleri gördük, bundan sonraki adımda bu engelleri nasıl kaldıracağımızı öğreneceğiz.

Kendinizi sevmenin 1O yolu
1. Sanırım en önemli nokta şu: Kendinizi eleştirmeye son verin.
2. Kendimizi korkutmaya son verelim.
3. Kendiniz sevmenin diğer bir yolu da kendinize karşı anlayışlı ve sabırlı olmaktır.
4. Aklımıza karşı nazik olmayı öğrenmeliyiz.
5. Bir sonraki adım; kendinizi övün.
6. Kendini sevmek, kendini desteklemek demektir.
7. Negatif özelliklerinizi sevin.
8. Bedeninize iyi bakın.
9. Kendimizi sevmekten bizi alıkoyan nedenler 10. Son madde, kendinizi şimdi sevin...

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
Kendini sevmek diğer tüm sevgilerin başlangıcıdır. Osho

• Saril
Tepkiler: CaT

Challenge

Bronz Üye
omzunuzdan başlayın efendim, öpmesi en kolay yer

• Sırıt
Tepkiler: CaT

Barbara

Alkışlarla Yaşıyorum
Gümüş Üye
Önce @SleepleSsS i sevmeyle başladım sonra slepim bana kendimi sevdirdi dünyanın en muhteşem insanıyım seninle

Üst Alt