nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
🐾Kediler son derece zeki canlılardır ve onları eğitmek mümkündür.

🐾Kediler tüm memeliler arasında en uykucu hayvanlardır. Her gün ortalama 12 ila 16 saati uyuyarak geçirirler.

🐾Kedilerin en belirgin özelliklerinden biride mırlamaktır. Özellikle çok sakin huzurlu ve mutlu olduklarında mırlarlar.

🐾Evet kedilerde tıpkı insanlar gibi uyuduklarında düş görebilirler.

🐾Dillerindeki reseptörler tatlı ve şekerli gıdaları algılayamaz. Yani tatlı duyuları yoktur.

🐾Kediler sağlığa yararlıdır.

🐾Kedi nanesi içinde bulunan bir madde kedileri keyiften dört köşe yapıyor.

🐾Bir kedi kuyruğunu soru işaretine benzer bir şeklinde kaldırmışsa, muhtemelen oyun oynamak isteyip, istemediğinizi sormaya çalışıyordur.

🐾Kedilerin patileriyle bir yerleri yoğuruyor gibi yapması, memnuniyet ve mutluluk belirtisidir.

🐾Bir kedi sırt üstü, göbeğini açıkta bırakacak bir şekilde yatıyorsa muhtemelen kendini güvende hissediyordur ve oldukça rahattır.

🐾Miyavlama, kedilerin yalnızca insanlarla iletişim kurmak için geliştirdiği bir davranıştır.

🐾Kedilerin, yavaşça göz kırpması bir tür “kedicik öpücüğü” dür. 😽

Kedilerle ilgili bilgilerimizi ve yaşadıklarımızı paylaşabileceğimiz bir başlık bırakıyorum.😻

Son düzenleme:

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Kendi kedilerime öğretemedim ama sokaktan eve gelen bir kedi var onun patisine para koyup hoop diye patisinin altina almayı öğrettim

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
Kendi kedilerime öğretemedim ama sokaktan eve gelen bir kedi var onun patisine para koyup hoop diye patisinin altina almayı öğrettim
Kediden kediye değişiyor. Bağzı kediler daha zeki oluyor diye biliyorum.Ben komut verebiliyorum. Veya kapı açmamı istiyor açıym mı dersem miyavlıyor. 🤣
Bu nu mu istiyorsun falan diye sorunca miyavlıyor. 🐾🥰

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
Kediyle balkona 3. Çıkışımız nasıl sevdiyse tasmasını takarken mırladı hiç kımuldamadı.. ben şok.. içeri alırkende beni ısırdı 🤣🤣🤣
Tam velet oldu he.🤣🤣🤣

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Üst Alt