İçinden Geçeni Söyle

Cafuné

Altın Üye
Saçımı zeytinyağlı sabunla yıkadıktan sonra daha bir güzel oldu sanki.

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
Saçımı zeytinyağlı sabunla yıkadıktan sonra daha bir güzel oldu sanki.
Ben bir dönem sabunla yıkamayı denedim neliydi hatırlamıyom ama bir süre sonra tarakta toz gibi bir şeyler bırakmaya başlıyor saçın yapışık bir dokusu oluyor. :(

Cafuné

Altın Üye
Ben bir dönem sabunla yıkamayı denedim neliydi hatırlamıyom ama bir süre sonra tarakta toz gibi bir şeyler bırakmaya başlıyor saçın yapışık bir dokusu oluyor. :(
Saçın yapısına göre değişiyor bu sanırım benim de yumuşacık yaptı mesela ilk yıkamama rağmen ben kazık gibi olacak diye bekliyordum öyle olmadı. Devamlı yıkamasam bile haftada bir sabunla yıkamakta fayda var. Saf olanından aldım ben birde.

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Saçın yapısına göre değişiyor bu sanırım benim de yumuşacık yaptı mesela ilk yıkamama rağmen ben kazık gibi olacak diye bekliyordum öyle olmadı. Devamlı yıkamasam bile haftada bir sabunla yıkamakta fayda var. Saf olanından aldım ben birde.

Nereden aldin

Bir arkadaşim da zeytinyağlı sabun ve şampuanla yıkıyordu hep saçlari daha gür olmaya ve ipek gibi olmaya başlamişti

Ama ben emin olamadım saçta Tutak Tutak Bi kalıntı birakır diye bu sefer de açilmaz karişir saçlar jfjxjx gibi endişem olmuştu

Ama bıttım sabunlarini da duyuyorum kullananlar çok memnun kalıyor işte Bi cesaret edemiyorum alacağim ürün gerçek mi korkusu ile

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
Nereden aldin

Bir arkadaşim da zeytinyağlı sabun ve şampuanla yıkıyordu hep saçlari daha gür olmaya ve ipek gibi olmaya başlamişti

Ama ben emin olamadım saçta Tutak Tutak Bi kalıntı birakır diye bu sefer de açilmaz karişir saçlar jfjxjx gibi endişem olmuştu

Ama bıttım sabunlarini da duyuyorum kullananlar çok memnun kalıyor işte Bi cesaret edemiyorum alacağim ürün gerçek mi korkusu ile
Bıttımmı denedim ben ama gerçeği mi bilemem.. ilk başta çok güzel yapıyor. Bir süre sonra o tutak tutak dediğin şey oluyor ve tarağa baya böyle saçından toz çıkıyor. Bıraktım ben kullanamadım.
Sabunlarda bir süre sonra o yapış yapışlık hissi oluyor. Eskiden annemlerde kullanırmış onlarda öyle anlatıyor. 🥲

döngüsel

Don't give up!
Süper Mod
En güzeli sirke canlar.

Saç sirkesi olarak satılanlar değil, bildiğiniz beyaz sirke. Şampuana katın ya da saçı şampuanladıktan sonra sulandırıp saçınıza yedirin. Fark etmez. Saçları yumuşacık yapıyor.

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
En güzeli sirke canlar.

Saç sirkesi olarak satılanlar değil, bildiğiniz beyaz sirke. Şampuana katın ya da saçı şampuanladıktan sonra sulandırıp saçınıza yedirin. Fark etmez. Saçları yumuşacık yapıyor.
Temizlik için kullanılan saydam renk dimi

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Yükümüz dünyaya ağir

Cafuné

Altın Üye
Nereden aldin

Aktardan aldım canım doğal olanından ambalaja girenlerin içeriği oynanmış oluyor çünkü mis gibi de kokuyordu valla yıkadıktan sonra saçlarım ama ben en son durulama suyuna biraz sirke kattım o da yumuşacık yapıp parlattı saçlarımı. Argan yağıda kullanabilirsin mesela yıkadıktan sonra kolay taranmasını istiyorsan. Şampuanlar mahvetti saçımı ya artık hiçbiri iyi gelmiyor içlerinde bir sürü kimyasallar var saçlara zarar veren bende biraz doğal yollara yöneldim. Ben çok rahat taradım ilk başta saçlarım açılmaz diye korktum ama beklediğim gibi olmadı. Bıttım sabunu da aldım ama onu henüz kullanmadım. Kullanınca fikirlerimi yazarım 🙂

Son düzenleme:

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
Evet, ben onu hemen hemen her yerde kullanıyorum.
Ben normal sirke su karısımı ile duruluyordum saçımı parıl parıl oluyordu fakat kokusu rahatsız edici.. her zaman olmasa da bazen sirke kokusu geliyordu kafamdan çok rahatsız edici oluyor öyle de.. bende bırakmıştım. Beyaz sirkeyi denicem şimdi. Bakalım 🥰🤗

döngüsel

Don't give up!
Süper Mod
Ben normal sirke su karısımı ile duruluyordum saçımı parıl parıl oluyordu fakat kokusu rahatsız edici.. her zaman olmasa da bazen sirke kokusu geliyordu kafamdan çok rahatsız edici oluyor öyle de.. bende bırakmıştım. Beyaz sirkeyi denicem şimdi. Bakalım 🥰🤗
İlk yapışta sertleştiriyordu diye hatırlıyorum.

Yok ya o sanki karbonattı.

Bir ara cildime hiçbir kimyasal değdirmeme kararı almıştım. Şampuan, krem, deterjan ne varsa hepsini atmıştım. O dönem saçımı da karbonatla yıkayıp sirkeyle duruluyordum. İlk başlarda keçe gibi olmuş, sonra toplamıştı.

döngüsel

Don't give up!
Süper Mod
Kokusu rahatsız etmesin diye de lavanta yağı kullanıyordum galiba.

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
Kokusu rahatsız etmesin diye de lavanta yağı kullanıyordum galiba.
Kimyasal tabiki herşey :( Keşke mümkün olsada zor benim için
Tonik olarak gül suyu kullanıyorum yüzüme en katkısız olabilecek o rosense(gülbirlik) gül suyu
Saç boya zaten Şampuanı değişsem ne olacak :D

Son düzenleme:

döngüsel

Don't give up!
Süper Mod
Kimyasal tabiki herşey :( Keşke mümkün olsada zor benim için
Tonik olarak gül suyu kullanıyorum yüzüme rn katkısız olabilecek o rosense(gülbirlik) gül suyu
Saç boya zaten Şampuanı değişsem ne olacak :D
Keşke devam edebilseydim ben de. Hem daha sağlıklı hem de daha az maliyetli.

Üst Alt