Genel Forum Paylaşım Sitesi - Forumsa, Forumsal! Hoş geldiniz!

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve giriş yaptıktan sonra, reklamlar görünmez, konu oluşturabilir, mevcut konulara yanıt gönderebilir, diğer üyelerimize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlarınızı alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, o halde ne bekliyorsunuz?

Guardian Gazetesi Silikon Vadisinin Altın Çağını Eleştirdi

Chen

Üzümsüz Kek
Forum sorumlusu
Katılım
9 Ocak 2020
Mesajlar
20,249
Tepki puanı
5,806
Konum
Gotham
Cinsiyet
Kadın
Artan faiz oranları, yavaşlayan büyüme ve halkın büyük teknoloji hakkındaki değişen görüşleri ABD'deki uzmanlar arasında soru işaretlerine neden oldu.

İngiltere basınından Guardian gazetesi, Silikon Vadisi'nin geleceğine dair bir analize imza attı.

Yazıda, "Snapchat'te büyük işten çıkarmalar, Meta ve Apple'da çarpıcı değerleme düşüşleri ve diğer büyük teknoloji şirketlerinde işe alımların dondurulması, giderek yaygınlaşan bir soruyu gündeme getirdi: Silikon Vadisi'nin altın çağı sona mı eriyor?" denildi.

Koronavirüs salgını, teknoloji endüstrisini zorladı
Bu sorunun cevabının karmaşık olduğu, teknoloji endüstrisinin, son yıllarda dünyanın çoğunu çevrimiçi olmaya zorlayan ve teknoloji hizmetlerine talep patlaması yaşatan koronavirüs salgınıyla karşı karşıya kaldığına dikkat çekildi.

Bu durumla birlikte yükselen maaşlar ve ofis avantajlarının yavaşlıyor gibi göründüğü belirtildi.

"Devasa yükselişin ardından normale dönüyoruz"
Washington Üniversitesi'nde Profesör Margaret O'Mara, "Bu parti sonsuza kadar devam edemezdi. Birçok yönden, her şeyin aşırı boyutlara ulaştığı devasa bir yükselişin ardından normale dönüyoruz." dedi.

Ortaya çıkan tablonun, büyük bir küresel gerilemeyle daha da kötüleştiğini belirten O'Mara, "Etrafta daha az para var. Yatırımcılar, çok daha makul bir şekilde nakit dağıtacaklardır." ifadelerini kullandı

Amerikalıların yüzde 68'i: Teknoloji şirketlerinin gücü çok fazla
Öte yandan Amerikalıların yüzde 68'i, teknoloji kuruluşlarının ülke ekonomisinde çok fazla güce ve etkiye sahip olduğuna inanıyor. Bu oran, 2018 yılında yüzde 51'di.

"Amerikalılar gerçekten büyük şeylerden hoşlanmıyor, insanlar konsantre güç konusunda endişeleniyor." diyen O'Mara, “Kimse altın çocuk olup 2 trilyon dolarlık bir şirket olamaz." şeklinde konuştu


silikon-vadisi_6294.jpg
 
Üst Alt