Fotoğraf Filtresine Yasak Geldi

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Fransa’da üzerinde oynama yapılan, rötuşlanan, filtre kullanılan fotoğraflara ibare ekleme zorunluluğu geliyor.

Sosyal medya ünlülerinin reklam amaçlı paylaşımlarında bu tür oynamalar yaptıklarını belirtmeleri gerekecek. Ayrıca estetik işlem, kumar ve kripto parayla ilgili işbirliklerinin de yasaklanması öngörülüyor.

Yasa tasarısını ülkenin Maliye Bakanı Bruno Le Maire önerdi. Buna göre bu kuralların ihlali de suç olacak. Yasaya uymayanlar iki yıla kadar hapis ve 30 bin Euro para cezasıyla karşı karşıya kalacaklar.

BURASI VAHŞİ BATI DEĞİL

Hatta kullanıcıların söz konusu platformları kullanmaları yasaklanabilecek veya bu platformlarda kariyerlerine devam etmelerine izin verilmeyecek. Le Maire, “İnternet kanunsuz bir ‘Vahşi Batı’ değildir. Sosyal medyayı kullananlar da geleneksel medyayı kullananlarla aynı kurallara tabi olmalıdır” dedi.

Ülkede 2017’de bir modelin vücudunun rötuşlandığı ticari fotoğraflara ibare ekleme zorunluluğu getirilmişti. Dönemin sağlık bakanı Marisol Touraine, bu görsellerin erişilmez güzellik ideallerini teşvik ettiğini ve gençlerde yeme bozukluğuna yol açtığını savunmuştu.

TERS ETKİ YAPIYOR

Kişisel bakım markası Dove tarafından yakın zamanda yapılan bir araştırmada, genç kızların yüzde 50’sinin fotoğraf düzenlemesi olmadan yeterince iyi görünmediklerine inandıklarını ortaya çıkarmıştı.

Ayrıca uzmanlar, bir görseli rötuşlanmış veya filtrelenmiş olarak etiketlemenin, takipçilerin o görünümü elde etmek istemesini engellemediğini açıklamıştı. Warwick Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırma, bu tür işaretlemelerin o görünümü taklit etme isteğini artırdığını bulmuştu.

uchiha

Haybeden..
Altın Üye
ilk benim aklıma gelmişti fjdjsje hatta filtre tamamen yasaklansın Allah aşkınaaa ne olur yaaaaa

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
ilk benim aklıma gelmişti fjdjsje hatta filtre tamamen yasaklansın Allah aşkınaaa ne olur yaaaaa
Yaa kızlara tavşanlı köpekli cicili bicili yakışıyor mfjfk ama erkeklerde sorun var fkfk

uchiha

Haybeden..
Altın Üye
Yaa kızlara tavşanlı köpekli cicili bicili yakışıyor mfjfk ama erkeklerde sorun var fkfk
YAKIŞMIYORRRR !!! kimseye yakışmıyor. Evet biri artık bu kabusa son vermeli , yakışmıyorrr , filtrelediği hali gibi olduğuna ikna ediyorlar kendilerini sonra Allahın habeş maymunları tripten tribe giriyor , filtreler gitsin gerçekler geri gelsin !

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
YAKIŞMIYORRRR !!! kimseye yakışmıyor. Evet biri artık bu kabusa son vermeli , yakışmıyorrr , filtrelediği hali gibi olduğuna ikna ediyorlar kendilerini sonra Allahın habeş maymunları tripten tribe giriyor , filtreler gitsin gerçekler geri gelsin !
Bir örnek alalım

pumpkin

kabaktan dönenin kaşığı kırılsın
Elmas Üye
sebep_?

gerçi bana ne, kullanmıyorum ki :honk:

pumpkin

Elmas Üye
başlığı yasak greyfurt diye okudum 2 seferdir yaa .s.s hey gidi gençliğimiz.....

pumpkin

Elmas Üye
dayak yemiş gibiyim zaten , koşu beni bitirdi chdjdjx şoo taraf dimi tamam kendim giderimg fjdjjdjd oldu bil gjdjdjd
koşu senin neyine :honk:
bak bana bi haftadır evden dışarı bile çıkmıyorum hjdfj

Üst Alt