Evinizdeki Fare ile Nasıl Başa Çıkarsınız?

Razor

Bronz Üye
Bir ara çatı katından ses geliyordu,ben de yukarı çıktım ne olabilir diyerekten.
Önümde havada siyah bir şey belirdi bir anda ve tekmeyi vurdum tavandan yere sekti.Meğer fareymiş..

Süreyya

Spákona
Süper Mod
Bir gece vakti...
Tam uykuya daldim dalacagim...pitir pitir bir ses..ardindan bir haşirti..
Kalktim, isigi yaktim..ses cöp kovasinin tarafindan gelmisti..
O zaman cocuk odasinda ikamet ediyordum.
Oraya bak buraya bak, yok bir sey..
Allahim noluyo erdim de, bana sesler mi geliyor diyerek..yine yattim..
Yatar yatmaz yine o sesler gelmeye basladi..
Bu sefer isik hiziyla firladim yataktan, isigi tekrar yaktim..of dikilmis karsima bana bakiyor mini mini kara gözleri ile..cöpte yiyecek aramis belli ki..
IYi de o cöpte kagitdan baska bir sey yok ki a şapşal diyorum ona..bana bakiyor..
Ne yapsam ne yapsam diyerek aklima müthis bir fikir geldi..sac spreyi ile kör edecektim fareyi sonra da bogarak tuvalete yollayacaktim..nasil? Harika bir fikir, degil mi.?
Aldim elime kutuyu, fare kovaliyirum odada.ddddd komik bir haldi gece gece..
Neyse, plan suya düstü tabii..bunlar ne kadar hizli varliklar sasirirsiniz..sonra kendime güldüm
O gece bitmek bilmedi...ertesi sabah fare kapani aldim..anneme evde fare var diyorum, aa nerden gelmis o diyor? Jsjss
Ne bilim ben?
Kapanin icine Koydum bir parca peynir..aklimda Tom..hadi dedim Tom, sende pek ise yaramiyordu ama belki intikamini alirim.Farelerden korkmam ama hic de sevmem..gram bile.

Sonra okula gittim.
Okuldan geldim..hemen kapani kontrol ettim..
Kapan yakalamis bunu..
Yazik ya..bir de korkudan diski salmis.
Böylelikle bir macranin da sonuna geldik.
Kapan ise yariyor.

Lavinia

Gümüş Üye
Çıkamam evi terk eder fareye bırakırım kdkff.

Bi gün eve yardımcı gelmişti çöpleri kapının önüne koymuşlar hışırtıları duyunca fare gelmiş sonra neyse kadınlardan biri kapıyı açmış son basamakta fare durduğunu görünce hemen kapatmış.

Aman Allahımmmm herkesi eve kilitledim kapının altını ekstra kapattım dedim eşim gelmeden çıkamazsınız oturduk bekledik öyle hep beraber sjfkslfş

Lavinia

Gümüş Üye
Bir gece vakti...
Tam uykuya daldim dalacagim...pitir pitir bir ses..ardindan bir haşirti..
Kalktim, isigi yaktim..ses cöp kovasinin tarafindan gelmisti..
O zaman cocuk odasinda ikamet ediyordum.
Oraya bak buraya bak, yok bir sey..
Allahim noluyo erdim de, bana sesler mi geliyor diyerek..yine yattim..
Yatar yatmaz yine o sesler gelmeye basladi..
Bu sefer isik hiziyla firladim yataktan, isigi tekrar yaktim..of dikilmis karsima bana bakiyor mini mini kara gözleri ile..cöpte yiyecek aramis belli ki..
IYi de o cöpte kagitdan baska bir sey yok ki a şapşal diyorum ona..bana bakiyor..
Ne yapsam ne yapsam diyerek aklima müthis bir fikir geldi..sac spreyi ile kör edecektim fareyi sonra da bogarak tuvalete yollayacaktim..nasil? Harika bir fikir, degil mi.?
Aldim elime kutuyu, fare kovaliyirum odada.ddddd komik bir haldi gece gece..
Neyse, plan suya düstü tabii..bunlar ne kadar hizli varliklar sasirirsiniz..sonra kendime güldüm
O gece bitmek bilmedi...ertesi sabah fare kapani aldim..anneme evde fare var diyorum, aa nerden gelmis o diyor? Jsjss
Ne bilim ben?
Kapanin icine Koydum bir parca peynir..aklimda Tom..hadi dedim Tom, sende pek ise yaramiyordu ama belki intikamini alirim.Farelerden korkmam ama hic de sevmem..gram bile.

Sonra okula gittim.
Okuldan geldim..hemen kapani kontrol ettim..
Kapan yakalamis bunu..
Yazik ya..bir de korkudan diski salmis.
Böylelikle bir macranin da sonuna geldik.
Kapan ise yariyor.
Peki sen nasıl o fareyle uyudun be kadın 🫠

Çıkamam evi terk eder fareye bırakırım kdkff.

Bi gün eve yardımcı gelmişti çöpleri kapının önüne koymuşlar hışırtıları duyunca fare gelmiş sonra neyse kadınlardan biri kapıyı açmış son basamakta fare durduğunu görünce hemen kapatmış.

Aman Allahımmmm herkesi eve kilitledim kapının altını ekstra kapattım dedim eşim gelmeden çıkamazsınız oturduk bekledik öyle hep beraber sjfkslfş

Sonra tabii ki paranoya oldum asla bir saniye bile kapıyı açık bırakmıyordum her seste fare girdi eve diye darlıyorum falan şimdi hortlattınız fobimi 🤦🏻‍♀️

Es1967

Altın Üye
Üniversite yıllarında bodrum katta kalıyorduk. Evin yanında kazan dairesi vardı. Ordan sürekli fare giriyordu eve. Abartmıyorum en az 9 tane ben yakaladım. Diğer arkadaşlarımı söylemiyorum bile :)

Yapışkanlı tuzaklar vardı ondan alıyorduk yakalıyorduk atıyorduk yine geliyordu. 1.5 sene sonra ev değiştirdik. Bu sefer 1.kata çıktık.
Yeni evimizde ilk hafta yine fare çıktı :)

Üst Alt