En alttakiler!

Cherry

Platin Üye
Lâmı cimi yok! Fakirleşiyoruz!

Bu tek kelime adeta son yılların özeti gibi!

Kötü yönetimden yalnız asgari ücretliler ve emekliler değil, varlıklı kesim de derece derece etkilendi.

Ülkede sürekli kazananlar da var tabii ki... Bunlar “Bal tutup parmak yalayanlar!” Hepsinin keyfi gıcır!

Yoksullaşan ülkemizde en büyük çileyi emekliler ve asgari ücretliler çekiyor!

Ben onlara “En alttakiler” diyorum.

İktidar, zaten yapılacak olan yüzde 37.6 zam oranına, lütfedip yüzde 5 daha zam ekleyince en düşük emekli maaşı 10 bin liraya yükseldi.

Ülkede açlık sınırı 16 bin 483 lira iken, 10 bin lira ile yaşanır mı? Bu mümkün değil. O halde ne olacak?

En alttaki milyonlarca aile açlık sınırının altında yaşayacak!

21’inci Yüzyıl Türkiye’sine yakışmayan bir durum!

★★★

Hal böyleyken iktidar “2024’ü Emekliler Yılı” ilan etti.

Şaka mı, mizah mı, gırgır mı, nedir bu?

Şöyle diyor iktidar:

“2024’te emeklilerin haklarını genişletecek, hayat kalitesini yükseltecek yeni hizmetleri devreye almak hedefimizdir. Emekliler yılı hayırlı olsun.”

En düşük emekli maaşı, asgari ücretin bile çok altında iken iktidarın emekliye müjdesi bu! İster inan, ister inanma!

★★★

Tüm Emekliler Sendikası Genel Başkanı Zeynel Abidin Erdem:

“İktidar yine ölümü gösterip bizi sıtmaya razı etmeye çalışıyor. Olmaz olsun sizin artışınız.
Utanılacak bir durum! Hiç bu kadar rezil durum yaşanmamıştır. Asla kabul etmiyoruz. Emekliler olarak bunun hesabını 31 Mart Yerel Seçimleri’nde soracağız, emek düşmanlığına karşı demokratik direnme hakkımızı kullanacağız.” diye sert tepki gösterdi.

★★★

Sevgili okurlar... Sendika Başkanı Erdem’in bu cümlelerini duyunca ister istemez tebessüm ettim, acı acı gülümsedim!

Emekliler 31 Mart seçimlerinde iktidardan hesap soracaklarmış!

Peki, yıllardır bu niye aklınıza gelmedi beyler? Çok mu rahat yaşıyordunuz?

Bugün ülkemizde 15 milyondan fazla emekli var. Bu büyük güç bir araya gelip parti kursa Türkiye’nin üçüncü büyük partisi olur, ülkenin kaderini değiştirir.

Şu da bir gerçek ki, emeklilerin çoğunluğu, tüm ezilmelerine, yana-yakıla feryat etmelerine rağmen hep iktidar partisine oy veriyor.

O zaman, kendi düşen ağlamamalı! Öyle değil mi?

Mehmet Tosun ve Bodrum​

İYİ Parti’de sular durulmuyor!

İstifalar peş peşe geliyor ve parti her geçen gün güç kaybediyor!

Bodrum’daki meslektaşım Fatih Bozoğlu’ndan öğrendiğime göre, Mehmet Tosun da İYİ Parti’den istifa etmiş!

Tosun, İYİ Parti
’nin nitelikli ve yetenekli siyasetçilerinden biriydi. 2004-2014 yılları arasında Bodrum Konacık Belediye Başkanlığı yapmış ve büyük başarı kazanmıştı. 2019 seçimlerinde de İYİ Parti’nin Bodrum Belediye Başkanı adayı olan Tosun az bir farkla seçimi kaybetmişti.

Bodrum Sokak Haber Sitesi’ni yöneten Fatih Bozoğlu’ndan ilginç bir haber daha aldım.

İktidar partisi bir süredir Mehmet Tosun’un peşindeymiş... Laik Cumhuriyet yanlısı ve milliyetçi bir siyaset adamı olarak bildiğim Mehmet Tosun, AKP ile uyuşabilir mi, bilemiyorum. Fakat politika bu. Bugüne kadar Türk siyasetinde her şeyin olabileceğini gördük. Mehmet Tosun, AKP’nin önerisini inşallah kabul etmez!

Rahmi Turan

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Üst Alt