Aşk mı? Mantık mı? Mantıkla aşk bir arada olur mu?

Cherry

Platin Üye
kimse saf bir aşkın peşinden gözleri , kulakları kapalı koşmuyor.. Sen nasıl başarıyorsun mantığını kullanmadan bir ilişki devam ettirmeyi.. buna cevap verirken lütfen şuna da cevap ver nasıl oluyor da mantigini hic kullanmadigin bir iliski son buluyor. Sadece merek ediyorum 😅

O soru aslinda söyle soruldu.

Ask mi Mantik mi..

Ask evliligimi , mantik evliligimi gibi mi.

Mantik yola cikarak belki bir gün cok severim diyebilen bir insan degilim.

Ama bir iliskide ask olmadan baslayamam.

Tabiki akil da icerisinde.

Bunu yazarken herhalde aklimi kullaniyorum. aklimi kullanamasam burda yazi bile yazamazdim degil mi .
Sözel anlamayin herseyide : )

Frenk

Altın Üye
Hala her şey çok karmaşık en iyisi sadece okumak :)

Nargaroth

⸸Blasphemous⸸
Yönetici
Aşk diye bir şey yok , mantığın olduğu binaya virüs girmesi sonucu bina sisteminde bozulmaya sebep olan şeye aşk deniyor. Birisi için ölmeye çalışıyorsun. İşte aradaki engellere karşı durmak için kendi götünü kaldırıyorsun falan ama mevcut düzen çöle düşmene engel oluyor asojdkakldjs Mantık dediğimiz şey sebep sonuca göre tanı koyar , aşk dediğimiz bozulmada mantık ile değil his ile hareket edersin. Bu forumda aşk`ın neden olamayacığını olan şeyin aşk olmadığını daha doğrusu aşkın tanımının yanlış bilindiğini anlatmaktan dilimde tüy bitti. Tekrar maltavala başlamayacağım burada yazarak.

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Aşk diye bir şey yok , mantığın olduğu binaya virüs girmesi sonucu bina sisteminde bozulmaya sebep olan şeye aşk deniyor. Birisi için ölmeye çalışıyorsun. İşte aradaki engellere karşı durmak için kendi götünü kaldırıyorsun falan ama mevcut düzen çöle düşmene engel oluyor asojdkakldjs Mantık dediğimiz şey sebep sonuca göre tanı koyar , aşk dediğimiz bozulmada mantık ile değil his ile hareket edersin. Bu forumda aşk`ın neden olamayacığını olan şeyin aşk olmadığını daha doğrusu aşkın tanımının yanlış bilindiğini anlatmaktan dilimde tüy bitti. Tekrar maltavala başlamayacağım burada yazarak.
Sanırsın hiç aşık olamamış :hih:

chevy

Gümüş Üye
Mantığım sağolsun, konu insanlar olunca hiç yanıltmadı

Nargaroth

⸸Blasphemous⸸
Yönetici
Sanırsın hiç aşık olamamış :hih:
Herkesin aptal olduğu bir zaman olmuştur. Benim de oldu tabi...
Sanırım 16 yaşımda falandım. Bir kere aşıkken o zokayı yediğin zaman zaten aşkın ne olup ne olmadığını ticari şarkılar ya da ticari aşk romanları haricinde ister istemez kavrıyorsun. Kibir , açgözlülük ,şehvet ,öfke , haset(kıskançlık) tembellik , oburluk
Kısacası hristiyanlıkta geçen 7 büyük günah sayılan şeyler bile ateist olduğum halde aşk kavramından daha gerçekci geliyor.
Bilmem anlatabildim mi , gerçi hepsi aşka dair şeyler. Siz aşk ile sevginin tanımını karıştırıyorsunuz işte...
Doğada aşk diye bir şey yok abi , aşk insan oğlunun şeytanı sadece...

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Herkesin aptal olduğu bir zaman olmuştur. Benim de oldu tabi...
Sanırım 16 yaşımda falandım. Bir kere aşıkken o zokayı yediğin zaman zaten aşkın ne olup ne olmadığını ticari şarkılar ya da ticari aşk romanları haricinde ister istemez kavrıyorsun. Kibir , açgözlülük ,şehvet ,öfke , haset(kıskançlık) tembellik , oburluk
Kısacası hristiyanlıkta geçen 7 büyük günah sayılan şeyler bile ateist olduğum halde aşk kavramından daha gerçekci geliyor.
Bilmem anlatabildim mi , gerçi hepsi aşka dair şeyler. Siz aşk ile sevginin tanımını karıştırıyorsunuz işte...
Doğada aşk diye bir şey yok abi , aşk insan oğlunun şeytanı sadece...
Umudunu kaybetme yine aşık olursun

Diemti

WoodStock 🤘☮️
Gümüş Üye
Şeye de çok sinir oluyorum.
Karısını aldatırlar aşk derler, kavuşamazlar aşk derler.
Aşkın bir suçu varmış gibi.. Yediğiniz her naneyi de aşka bağlamayın, onun suçu yok tüm suç sizin uçkursuzluğunuz..

Nerede benim soda kapağım

heh!

View: https://www.youtube.com/shorts/Fw_m5TmX9eU

dinamickaygısız

Platin Üye
Kalp ve akılla idrak eden nerede ya. Tek bekledikleri daha konforlu bir hayat :honk:

dinamickaygısız

Platin Üye
Yemişim aşkını palavralarını. Yaşamadıkları şeylerin tribinde olan insandan kaçarım ben

chevy

Gümüş Üye
Mantığım sayesinde gereksiz insanların peşine takılmadım. Kendisine çok şey borçluyum

Diemti

WoodStock 🤘☮️
Gümüş Üye
Kalbin sesini dinleye dinleye nerede at hırsızı kılıklı var, hep onlarla olduk. d

Üst Alt