Genel Forum Paylaşım Sitesi - Forumsa, Forumsal! Hoş geldiniz!

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve giriş yaptıktan sonra, reklamlar görünmez, konu oluşturabilir, mevcut konulara yanıt gönderebilir, diğer üyelerimize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlarınızı alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, o halde ne bekliyorsunuz?

YKS Başvurusu Nasıl Yapılır?

Chen

Üzümsüz Kek
Forum sorumlusu
Katılım
9 Ocak 2020
Mesajlar
20,249
Tepki puanı
5,807
Konum
Gotham
Cinsiyet
Kadın
YKS için başvurular ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi’nden yapılabilecek. https://ais.osym.gov.tr adresinden TC kimlik numarası ve ÖSYM şifresi ile giriş yapılarak başvuru işlemi gerçekleştirilebilir. Eğer daha önceden ÖSYM şifresi almadıysanız, ÖSYM bürolarından, ya da seçili bazı okullardan ÖSYM şifresi alınabilir.

ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminden başvuru yapabilmeniz için bilgilerinizin ve fotoğrafınızın güncel olması gerekir. Eğer bilgileri ya da fotoğraf güncel değilse başvuru yapamazsınız. Sistem fotoğrafın ya da bilgilerin güncellenmesi için uyarı verir. Fotoğraf için güncelleme işlemi sadece ÖSYM başvuru merkezlerinden yapılır. Bu güncelleme işlemini yaptıktan sonra başvurunu tamamlayabilirsiniz.
 
Üst Alt