Yedek Kulübesinde Olduğunuzu Gösteren İlişki

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Flört etmek veya ilişki kurmak yeterince karmaşık ve yorucu değilmiş gibi, son zamanlarda birbiri ardına yeni ilişki şekilleri türemeye başladı. Bunlardan biri de benching, yani kişinin yedekte tutulması. Bir nevi flörtünüzün bir var bir yok olması durumu

kuskun-cift-500x300-1_edit_106018069246321.jpg
Benching Nedir?

Benching, aslında spordaki yedek kulübesi anlamında kullanılan “bench” kelimesinden geliyor. Yani bir nevi yedek kulübesinde olmak. Spor literatüründe bu kişi, maçta oynayacak kadar iyi değildir ancak asıl oyuncu sakatlandığında veya başka bir aksilik olduğunda maça girmeye hazırdır. İşte bu kavramın ikili ilişkilerdeki karşılığına günümüzde benching deniyor. Yani flörtünüz tam olarak sevgili olmak istemiyor ama arkadaş olmayı da tercih etmiyor. Farklı bir ifadeyle, sizi yedekte tutarken asıl oyuncuyu bulmak veya ilişkiye ikna etmek için çabalıyor!

1. Sürekli meşgul olur

İşle ilgili sorunlar, ailevi meseleler veya sağlıkla ilgili problemler… Hemen hemen herkesin hayatında çok meşgul olduğu zorlu dönemler vardır. Fakat flört ettiğiniz kişi sürekli meşgulse, burada bir durup düşünmeniz gerekir. Eğer karşı taraf meşguliyetinin sebebini mantıklı bir şekilde anlatıyorsa elbette fedakârlıklar yapılabilir. Ancak sebebini açıklayamıyor, bir samimiyet kurup bir yok oluyorsa bu durum benching ilişkide olduğunuzun bir işareti olabilir.

2. Belli saatlerde yazar

Geceleri flörtünüzden mesaj almak, uyumadan önce düşündüğü son şeyin siz olduğunu hissettiren tatlı bir işaret gibi gelebilir. Ancak gün içinde yalnızca belli saatlerde mesaj atıyorsa, bu durum karşı tarafın sadece yalnız kaldığında veya canı sıkıldığında sizinle iletişim kurduğunun bir göstergesi olabilir.

3. Bir sıcak bir soğuk davranır

Benching bir ilişkide olduğunuzu gösteren bir diğer önemli işaret ise karşı tarafın bir sıcak bir soğuk davranmasıdır. Örneğin sabah güzel bir günaydın mesajı alıyor ancak geceye kadar başka bir mesajlaşmanız olmuyorsa, sebebi yedekte tutulmanız olabilir…

4. Günlerce ortadan kaybolur

Bir kişi sizden gerçekten hoşlanıyorsa hayatınızda olmak için çabalar. Görüşmek için bahaneler bulur, mesajlarınıza olabildiğince vaktinde cevap verir veya ileriye dönük planlar yapar. Bunların aksine günlerce hatta haftalarca iletişim kurmuyor, sonra bir anda ortaya çıkıyorsa dikkat, “yedek kulübesinde” olabilirsiniz.

briga_edit_106006138890594.jpg

5. Sonra hiçbir şey olmamış gibi geri gelir

Flörtünüzle benching bir ilişki yaşadığınızı gösteren en önemli ipuçlarından biri de ortadan kaybolduktan bir süre sonra hiçbir şey olmamış gibi geri gelmesidir. Bu durumda asıl oyuncu oyun dışı kalmış olabilir veya aklı karışık olduğu için kiminle iletişimi sürdüreceğine karar verememiş olabilir.

6. Çevrim içi olmasına rağmen mesajlarınıza yanıt vermez

Flörtünüzün mesajlarınıza cevap vermemesi, hele ki çevrim içi olmasına rağmen dönüş yapmaması oldukça sinir bozucu. Bunun anlamı aslında telefona bakacak vakti var ancak o sırada sizinle konuşmayı tercih etmiyor. Eğer benching bir ilişkideyseniz bu durum sıklıkla yaşanabilir. 3 – 4 saat sonra ise samimiyetsiz bir geri dönüş almanız olası.

depositphotos_11185618-stock-photo-close-up-of-a-couple_edit_106012327344239.jpg

7. Söz vermekten kaçınır

Flörtünüz geleceğe yönelik planlar yapmaktan, daha da basiti hafta sonu gitmeyi düşündüğünüz bir konser programı için söz vermekten kaçınıyorsa, bir benching ile karşı karşıya olabilirsiniz. Zira flörtünüz tüm alternatifleri değerlendirip kendisi için en uygun kişiyi bulmakla meşgul olabilir!

8. Sözlerini eyleme dönüştürmez

Benching ilişkilerde sık karşılaşılan bir diğer durum da sözlerin asla eyleme dönüşmemesidir. Örneğin bir kayak tatili programı yapabilir, romantik bir yemekten veya farklı bir plandan bahsedebilir. Fakat bunların hepsi sözde kalır, eyleme asla dönüşmezler.

9. İlginizi tümüyle çektiğinizde yeniden ortaya çıkar

Belirsizlikten rahatsız olup mesaj atmayı kestiğinizde birdenbire ortaya mı çıkıyor? Özürler diliyor, bir daha asla eskisi gibi davranmayacağını söylüyor ama kısa bir süre sonra hiç de istemediğiniz o belirsizlik döngüsüne yeniden mi giriyorsunuz? Tüm bunların sebebi yedeğini, yani sizi kaybetmek istememesi olabilir.

briga_de_casal_1-1200x860_edit_105999753052574.jpg

10. İlişkiniz ilerlemez

İlişkiler dinamiktir. Ya resmiyete doğru ilerler ya da zamanla bitmeye mahkûm olur. Tanışma evresini geçtikten sonra ilişkiniz ilerlemiyorsa ya da flörtünüz hala bir ortadan kaybolup bir dönüyorsa vaktinizi böyle biriyle harcayıp harcamamanız gerektiğini tekrar düşünün.

11. Sizi çevresindeki kimseyle tanıştırmaz

Yeni biriyle görüşmeye başladığımızda, eğer gerçekten heyecan duyuyorsak bunu yakın çevremizle paylaşırız. Hatta belli bir süre sonra o kişiyi aile üyelerimizle veya en yakın arkadaşlarımızla tanıştırma ihtiyacı hissederiz. Peki ya, flörtünüz sizi çevresindeki insanlarla tanıştırdı mı? Aylar geçmesine rağmen çevresindeki kimse ilişkinizi bilmiyorsa üzgünüz, benching bir ilişkinin içinde olabilirsiniz!

CaT

🎈
Board Admin
Tüm gün yazmayip uyudunmu, yada rüyamda seni gördüm diyorsa kesin ciddi düşünüyordur, hemen nikah masasina koş 😁😁😁

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Günlerce ortadan kaybolan da döndüğünde her şeyin bıraktığı gibi olacağini mi beklıyor

uchiha

Haybeden..
Altın Üye
ne yaşıyosunuz baba

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
  • sigara
Tepkiler: CaT

pumpkin

kabaktan dönenin kaşığı kırılsın
Elmas Üye
geçtiğimiz birkaç haftada ben bunu birkaç kişiye yaptım galiba ya hayatımda ilk kez :honk: ama yine de burada dediği gibi değil de gelen mesajlara birkaç gün sonra dönme şeklinde oldu. çok şükür biz onlar gibi durup durup mesaj atıp kendimizi hatırlatmadık :honk:
hiçbiriyle de olmazdı olmadı da zaten :honk: ondan yapmışımdır muhtemelen :honk: can sıkıntısında iyi gidiyormuş onu deneyimledim. geçmişte yaşatılanların cevabını da böylelikle kendim deneyimleyerek cevaplamış oldum :honk:

alcatraz

🍻
Moderatör
Tüm gün yazmayip uyudunmu, yada rüyamda seni gördüm diyorsa kesin ciddi düşünüyordur, hemen nikah masasina koş 😁😁😁
rüyamda seni gördüm diyorsa ve hatırlamıyorum diye başlıyorsa kaç aksdasjd niyeti bellidir aldsak yada kaçma yaa bana ne sanki ajdskas

• Haha
Tepkiler: CaT

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
rüyamda seni gördüm diyorsa ve hatırlamıyorum diye başlıyorsa kaç aksdasjd niyeti bellidir aldsak yada kaçma yaa bana ne sanki ajdskas
Ee doğrudur belki ben de bazen rüyamda aylarca görmediğim hatta düşünmediğim insanları görüyorum

pumpkin

kabaktan dönenin kaşığı kırılsın
Elmas Üye
rüyamda seni gördüm diye mesaj atan adamla ben barıştım arkadaşlar :dyg:
ama o an değil de bi 4 ay sonra :honk:
aslında iyi yola sapmışım da sonradan bu kadar da yürüdük şimdi deyip gittiğimiz yol yol değil dediğime geri dönmüşüm :honk:

Barbara

Alkışlarla Yaşıyorum
Gümüş Üye
Birini yedekte tutuyorsanız mutlusunuz Birinin yedeği iseniz bu hissi tarif edemem çok aşağılayıcı ne kadar büyük sevgi beslemişse yedeğiniz olarak kendini aşağılanmış hissetmeye razı çünkü kadınlar hisseder 😐 sadece seviyorsa kör gibi davranır

Fluffy

🐼
Elmas Üye
Asıl listeye çıktığınızda evlilik oluyor sonra tekrar yedeğe düşseniz de asıl görünüyorsunuz

RumuZNeyimE

Coruscant Galaktik Cumhuriyet'in Baş Kenti
Bronz Üye
Konuyu enine boyuna inceledim sonuç erkek için nefes alsın yeter kadınlar için ter kokmasın yeter mantığı var

Üst Alt