Vücudunu yargılayanlara inat bikinili cesur paylaşımı dikkat çekti! "İlham kaynağımsın..."

CaT

🎈
Board Admin

Sosyal medya kullanımının artmasıyla birlikte internette oldukça hızlı yayılan linç kültürü birçok sosyal medya kullanıcısının kadınların vücutları hakkında acımasızca yorumlar yapmasına neden oluyor. TikTok'ta göbeği olduğunu gösteren bir kadın string bikinisini giyerek yaptığı paylaşımda güzellik algılarına meydan okudu.​

Vücudunu yargılayanlara inat bikinili cesur paylaşımı dikkat çekti! İlham kaynağımsın...

Kadınların bedenleri üzerine yapılan yorumlar psikolojik açıdan birçok soruna neden olabiliyor. Sosyal medyanın sık kullanımıyla da artan güzellik algıları kadınların tek bir görünüme kavuşması için çeşitli baskıların yaratılmasına yol açıyor. Kullanılan filtreler, yapılan estetik operasyonlar ile birçok kadın görünümünü değiştirse de bu baskılar değişim göstererek farklı şekillere bürünüyor. Vücut pozitifliğini savunan
Olivia Kirby, bu konuda yayınladığı videolar ile dikkat çekiyor.

BAŞKALARININ NE DÜŞÜNDÜĞÜNÜ UMURSAMIYOR​

Ekran görüntüsü 2023-03-17 110052

TikTok takipçilerine kıvrımlarını ve "göbeğini" kucaklama konusunda video çeken Olivia Kirkby, her şeyin kendinize duyduğunuz güvenle ilgili olduğunu söylüyor. Daha önceki sosyal medya kliplerinde, başkalarının kendisi ve vücudu hakkında ne düşündüğünü umursamadığını ve amacını kanıtlamak için karnını salladığını ve karnını tuttuğunu söyledi.

"SAĞLIKLI BİR VÜCUT TAM OLARAK BÖYLE GÖRÜNÜYOR"​

Ekran görüntüsü 2023-03-17 110043

"Vücut imajımla mücadele ederken ve gördüklerimden tamamen tiksinirken, banyoda küçük göbek rulolarıma baktığımı çok net hatırlıyorum. Ama şimdi tek gördüğüm ne kadar sevimli ve yumuşak olduğum ve sağlıklı bir vücudun tam da böyle göründüğü. Keşke büyürken benimki gibi daha fazla vücut görseydim."

Ekran görüntüsü 2023-03-17 110102

Takipçileri Olivia'nın yayınladığı videoya destek mesajları yağdırdı. Biri "Parıldayan kızsın, ilham kaynağım!" dedi.

VÜCUDU ÜZERİNDEN ÖRNEKLER VERDİ​

Olivia, takipçilerine kendi şekli veya boyutu ne olursa olsun vücutlarını kucaklamak için verdiği başka bir gizli ipucunu paylaştı. “Bu, hayatımı gerçekten değiştiren bir şeydi. Kulağa aptalca geldiğini biliyorum ama güven bana, dene."

Ekran görüntüsü 2023-03-17 110158

Olivia daha sonra sözlerini eyleme dökerek "sevimli küçük göbeğini", "sevimli küçük sallanan kollarını" ve poposundaki "sevimli küçük gamzeyi" tanımlayarak örnekler verdi. Olivia şöyle devam etti: "Sanırım videolarımda küçük demeyi bıraktım çünkü bir keresinde 'Bu küçük değil' denildi. Ben de 'Bu muhtemelen doğru' gibiydim ama 'Umurumda değil!' dedim. Küçük olduğu için küçük demiyorum, sevimli olduğu için öyle diyorum."

HsN

Tiktoker mi bu şimdi kim

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
İnsanlar yargılıyor diye bir şeyler yapmak bana saçma geliyor.
Keşke kendi istediğini yapmaya devam etseymiş.

• Beğen
Tepkiler: CaT

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Ben göbek görmüyorum orada başkasının kriterlerine uymak zorunda değil bedeniniz kıyafetleriniz yaşam tarzınız herkes istediğini yapar açliktan zaafiyet geçirmiş gibi olmak zorunda değil kimse

dinamickaygısız

Platin Üye
Hiç bir şey yapmamış ki kendini kucaklamış :honk: kendini sevmeye başlamış :honk:

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
İnsanları böyle böyle baskı ile psikolojilerini bozuyorlar ya

CaT

🎈
Board Admin
Kötü de durmuyo yaa.. ben geçen ne dedim, şey dedim allah kim kardashiandan razi olsun, azcik etli butlu olmak modernlesti🤣🤣🤣

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
İnsanları böyle böyle baskı ile psikolojilerini bozuyorlar ya
İnsanlar kendi psikolojisinin bozulmasına izin vermemeli vermeyecek şekilde yetiştirilmeli çünkü insanlar herşeye konuşur kup takar ve eleştirir.
Ben zayıflayacaksam kendi mutluluğum veya sağlığım için olmalı.
Bir ömrümüz var onunda bugün son günü mü bilmiyoruz.

CaT

🎈
Board Admin
İnsanlar kendi psikolojisinin bozulmasına izin vermemeli vermeyecek şekilde yetiştirilmeli çünkü insanlar herşeye konuşur kup takar ve eleştirir.
Ben zayıflayacaksam kendi mutluluğum veya sağlığım için olmalı.
Bir ömrümüz var onunda bugün son günü mü bilmiyoruz.

Evet orasi dogru, ama bazilarin karakterleri baskin, zayif olan karakterlere çok baski yapabiliyorlar :(

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
Evet orasi dogru, ama bazilarin karakterleri baskin, zayif olan karakterlere çok baski yapabiliyorlar :(
İnsanın hayatında psikolojik olarak doğru yola teşvik eden büyükleri veya arkadaşları varsa erken yaşta düzelir. Yoksa 20 25 civarı bir yolunu bulman lazım. Ben psikoloji okumayı severim. Yoksa çok takıntılı bir tipim öyle ömür geçmez 🤣🤣🤣
Geçen yıl pazarda bir şeyler bakıyordum bol jile elbise giymeyi severim pöfür pöfür kadının biri (hamilemisiniz) dedi. Aa yok hepsi benim kilom dedim 🤣🤣🤣🤣 tüm yaz elbiseyi giymeye devam ettim. Sonra komşular kendi arasında karar vermiş ben hamileymişim 🤣🤣🤣 biri tebrik etti. dedim ki peki bundan benim haberim var mı 🤣🤣🤣🤣 ay yaz gelsin gene giycem jilemi 🤣🤣🤣

CaT

🎈
Board Admin
İnsanın hayatında psikolojik olarak doğru yola teşvik eden büyükleri veya arkadaşları varsa erken yaşta düzelir. Yoksa 20 25 civarı bir yolunu bulman lazım. Ben psikoloji okumayı severim. Yoksa çok takıntılı bir tipim öyle ömür geçmez 🤣🤣🤣
Geçen yıl pazarda bir şeyler bakıyordum bol jile elbise giymeyi severim pöfür pöfür kadının biri (hamilemisiniz) dedi. Aa yok hepsi benim kilom dedim 🤣🤣🤣🤣 tüm yaz elbiseyi giymeye devam ettim. Sonra komşular kendi arasında karar vermiş ben hamileymişim 🤣🤣🤣 biri tebrik etti. dedim ki peki bundan benim haberim var mı 🤣🤣🤣🤣 ay yaz gelsin gene giycem jilemi 🤣🤣🤣

Iste özgüven cok önemli birsey, ben mesela hadi ya, giymesemmi almasammi diye düsünürdüm.. ama senin gibi kadinlari her zaman taktir ederim 🥰🥰🥰 iste zayif karakter derken kötü anlamda demek istemedim, aslinda özgüvenden mi bahsediyordum? Suan benimde kafam karıştı 🤣🤣🤣

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
Iste özgüven cok önemli birsey, ben mesela hadi ya, giymesemmi almasammi diye düsünürdüm.. ama senin gibi kadinlari her zaman taktir ederim 🥰🥰🥰 iste zayif karakter derken kötü anlamda demek istemedim, aslinda özgüvenden mi bahsediyordum? Suan benimde kafam karıştı 🤣🤣🤣
Ya karakterte olabilir ama duygusal olunca insan alınıyor kırılıyor.
Normalde hiç alınmayacağın bir şey oluyor bir dönemde oluyorsun üzülüyorsun mesela gibi bir çok yan etken var aslında.
Ben sevdiklerim dışında pek kimseyi umursamam.Aman ne düşünürse düşünsün derim :haha:

CaT

🎈
Board Admin
Ya karakterte olabilir ama duygusal olunca insan alınıyor kırılıyor.
Normalde hiç alınmayacağın bir şey oluyor bir dönemde oluyorsun üzülüyorsun mesela gibi bir çok yan etken var aslında.
Ben sevdiklerim dışında pek kimseyi umursamam.Aman ne düşünürse düşünsün derim :haha:

Ahahah bak doğru, bende sadece sevdiklerimi dinlerim.. onlarda biraz hassas oldugumu bildikleri icin sagolsun hic dogruyu söylemezler 🤣🤣🤣 aslinda söylüyorlar bende dinleniyorum.. bak suan fark etti, son yillar degismisim, eskiden cok üzülürdüm artik ben yinede begendigimi alıyorum🤣🤣🤣

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
Ahahah bak doğru, bende sadece sevdiklerimi dinlerim.. onlarda biraz hassas oldugumu bildikleri icin sagolsun hic dogruyu söylemezler 🤣🤣🤣 aslinda söylüyorlar bende dinleniyorum.. bak suan fark etti, son yillar degismisim, eskiden cok üzülürdüm artik ben yinede begendigimi alıyorum🤣🤣🤣
Yazarkenki farkediş efsane değil mi :kiskis: :kiskis: Allah iyiliğini versin ya :srl:

• Haha

uchiha

Haybeden..
Altın Üye
bence biraz yedigine ictigine dikkat etmeli insan , genetik hormonal problemler yoksa bu kadarina gerek yok , elestrimiyorum ama hoş olmadigini da soylemeliyim .... şuradan linçleyebilirsiniz dnsjsje

• Haha
Üst Alt