Vegan Brownie Tarifi

TAYYAR

Maskot
Katılım
15 Haz 2020
Mesajlar
139
Tepki puanı
29
Puanları
28
Yaş
21
Cinsiyet
Erkek
vegan-brownie-tarifi.jpgTarifte elbette un yer alabilir, özenle hazırlanan brownie harcı kek kalıbına alınıp elbette fırınlanabilirdi.
Ancak vegan brownie tarifimiz istedik ki aynı zamanda raw food (çiğ beslenme) beslenme alışkanlığına sahip okurlarımıza da hitap etsin. Oldukça sağlıklı goji berry, hurma, kuru yemişler, keçi boynuzu tozu-pekmezi ve kakao.Vegan Brownie Tarifi İçin Malzemeler
 • 300 gramhurma
 • 100 gramkabuksuz iç badem
 • 100 gramkabuksuz antep fıstığı
 • 200 gramgoji berry (kurt üzümü)
 • 1 tatlı kaşığıkeçi boynuzu pekmezi
 • 1 yemek kaşığıkeçi boynuzu tozu
 • 2 yemek kaşığıdark kakao
 • 2 yemek kaşığısu (arzuya göre)
Vegan Brownie Tarifinin Püf Noktası,
Kurutulmuş hurmaları ılık suda daha uzun süre bekletebilir suyunu süzdükten sonra brownie yapımında kullanabilirsiniz.Kabuklarının kolayca soyulması için Antep fıstığı ve badem kabuklarını önceden ılık suda bekletebilirsiniz.

Vegan Brownie Tarifi Nasıl Yapılır?
 1. Kurutulmuş hurma ve goji berry meyvelerini, çekirdeklerini çıkardıktan sonra ılık suda yaklaşık yarım saat kadar bekletin.
 2. Suyunu süzdürdüğünüz hurmaları, küçük parçalar halinde doğradıktan sonra rondoya alın.
 3. Kabuksuz iç bademleri hurma parçalarıyla birlikte rondoda toz haline gelene kadar çekin. Hurma püresinin yoğunluğuna göre kıvamı ayarlamak için suyu ekleyin.
 4. Suyunu süzdürdüğünüz goji berry, dark kakao, keçi boynuzu tozu ve pekmezini katıp karıştırma işlemini rondoda sürdürün.
 5. Kabuksuz Antep fıstıklarını ayrı bir yerde iri parçalar halinde çekin ya da havanda dövün. Tatlı harcına ekleyip bir kaşık yardımıyla karıştırın.
 6. Geniş bir tepsi ya da kek kalıbının tabanını streç filmle kapladıktan sonra brownie harcını kalıba yayın. Üzerini düzeltip streç filmle kapladıktan sonra kıvam alması için tatlıyı buzdolabına kaldırın.
 7. Uzun bir süre buzdolabında beklettiğiniz brownie'yi, keskin bir bıçak yardımıyla dilimledikten sonra sevdiklerinizle paylaşın.
Vegan Brownie Tarifinin Servis Önerisi

Hurma yeterince tatlı olduğundan pekmez ya da herhangi bir tatlandırıcı eklemeden de tatlıyı hazırlayabilirsiniz.Tatlıyı, küçük dilimler halinde kişi sayısını çoğaltarak da servis edebilirsiniz.
 
Üst Alt