Ünlü isimlerden Alper Gezeravcı paylaşımları

Cherry

Platin Üye
Ünlü isimler sosyal medya hesaplarından Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı'yla ilgili paylaşımlarda bulundu.

Ünlü isimlerden Alper Gezeravcı paylaşımları

Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı'nın uzay yolculuğu başladı.
Gezeravcı ile 3 astronotun yer aldığı roket, NASA'nın Florida'daki uzay istasyonundan başarılı bir şekilde fırlatıldı.

uzay114719211jpg-KfH09UbQj0CVlDMdG6ZS0w.jpg

Gezeravcı'nın uzaydaki ilk sözü "İstikbal göklerdedir" oldu.

Ünlü isimler de Alper Gezeravcı'nın tarihi yolculuğunu tebrik etti.

"UZAY OLDU MU BİLİYORSUN, HER ZAMAN"

Komedyen Cem Yılmaz X hesabından yaptığı paylaşıma G.O.R.A filmine göndermede bulunarak "İlk Türk astronot Alper Bey'e ve emeği geçen herkese başarılar dilerim. Uzay oldu mu biliyorsun, her zaman" notunu düştü.

cem1jpeg-hZrRSLQgNEatlIrpWOIHKg.jpeg

"BEN GELDİM SENİ BEKLİYORUM"
Hülya Avşar Mars temalı bir fotoğrafını paylaştı ve Alper Gezeravcı'ya "Ben geldim, seni bekliyorum. Bu iş Mars'ta biter. Yolun açık olsun" diye seslendi.

hulyajpeg-wpCgz6Z9106u--GD4VBXDA.jpeg

"EN BÜYÜK HAYALİM"

Mustafa Sandal paylaşımında, "Bir gün uzay turizmi çok daha ulaşılabilir olacak. Bugün 55 milyon dolar olan belki de 15-20 bin dolar olacak. En büyük hayalim o gün geldiğinde uzaya çıkıp ayıda karşıma alıp şöyle doya doya bir 'Aya Benzer' dansı yapmak! Alper kardeşim yersiz ve çekimsiz her anın keyfini çıkar. Cumhuriyetinizin 100. yılında uzaydan Türkiye başka güzel görünüyordur. Bolca keyfini çıkar. Tebrikler" ifadelerini kullandı.

mustafajpeg-vTpUkJQN5UmlnPUy8bHSFw.jpeg

"ÖVÜNEN DE ELEŞTİREN DE UZAY KONUŞUYOR"

Oğuzhan Uğur da "Sağ salim dönüp tecrübelerini anlatmasını heyecanla bekliyorum. Uzay insana ilk değil ancak bizim insana ilk. Bizim milletin dilinden örnekler, bizim milletin karakterine uygun refleksler dinleyeceğiz kendisinden dönünce. Roket bizim değil evet ancak belki de bugün Alper Gezeravcı'ya yapılan tezahürat, yarın genç bir çocuğun ilk defa uzay hayal etmesini sağlayacak. Biz mağara adamlarının edebileceği kavgalarla bugünlere geldik de belki bugünün çocukları yarın için kendi temiz sayfalarını açıp, kendi roketimizi tasarlayacak. Kim bilir…

Ha bir de uzun zamandır sosyal medyada tartışılan bir gündemden keyif alıyorum. Övünen de eleştiren de uzay konuşuyor, bilim konuşuyor. Rüya gibi. Yarın yine orta çağ gündemlerimize devam edeceğimizi bilmek çok üzücü. O zaman anın tadını çıkaralım" paylaşımını yaptı.

oguzhan114719105jpg-PEVG8K94CUagEDDOeUnWaQ.jpg

Günışığı

Gümüş Üye
Bugün 55 milyon dolar olan belki de 15-20 bin dolar olacak. En büyük hayalim o gün geldiğinde uzaya çıkıp ayıda karşıma alıp şöyle doya doya bir 'Aya Benzer' dansı yapmak!
Bence de en çok sen hakettin Mustafa 55 milyon doları olan için çok büyük hayal değil

Üst Alt