uirō-mochi 外 郎 餠( Japon buğulanmış kek )

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Katılım
9 Ocak 2020
Mesajlar
45,104
Çözümler
4
Tepki puanı
13,163
Puanları
113
Konum
.
Cinsiyet
Kadın
uirō-mochi 外 郎 餠( Japon buğulanmış kek )

Uirō, Uirō-mochi olarak da adlandırılan geleneksel Japon buğulanmış kek spesiyalidir. Esas olarak pirinç unu ve şeker ile yapılır ve ayrıca un veya bracken tozu ile yapılabilir.


Nagoya ve Kyoto pirinç unu uiro'yu kullanırken Yamaguchi bracken tozu uiro'yu kullanmakla ünlüdür. Uiro, mochi'ye benzer, chewy ve çok fazla güç vermeyen ince bir tatlılığa sahiptir.Azuki (kırmızı fasulye), yeşil çay (matcha), yuzu (Japon narenciye), çilek, kestane, sakura veya kahverengi şekerden oluşan çok çeşitli Uiro çeşitleri vardır. Çeşitli tatlara ek olarak, Uiro genellikle beyaz, siyah, kahverengi, yeşil, mor veya pembe gibi farklı renklerdir.


Uiro Nagoya ve diğer bölgelerde popüler bir çöl iken, Odawara'daki Uiro daha çok ilaç olarak bilinir. Çanak aslında Muromachi döneminde kullanılan bir ilaç adıydı, ancak bu terim 1712'den beri şekerlemeler için kullanılmaktadır.Tüm tat ve renklere ek olarak, Sevgililer, Noel ve diğer Japon etkinlikleri sırasında mevsimsel uirolar ve özel etkinlik uiroları da satılmaktadır. Ancak, uiro'nun raf ömrü çok uzun sürmez, bu yüzden onları hemen tükettiğinizden emin olun veya Japonya turunuzdan hediyelik eşya olarak biraz geri getirmeyi planlıyorsanız tarihleri kontrol edin.Uiro, popülaritesini o kadar artırdı ki, Japonya'da gezinirken onları mermi trenlerinde satın almak mümkün. bu yüzden onları hemen tükettiğinizden emin olun veya Japonya turunuzdan hediyelik eşya olarak geri getirmeyi planlıyorsanız tarihleri kontrol edin. Uiro, popülaritesini o kadar artırdı ki, Japonya'da gezinirken onları mermi trenlerinde satın almak mümkün. bu yüzden onları hemen tükettiğinizden emin olun veya Japonya turunuzdan hediyelik eşya olarak geri getirmeyi planlıyorsanız tarihleri kontrol edin. Uiro, popülaritesini o kadar artırdı ki, Japonya'da gezinirken onları mermi trenlerinde satın almak mümkün.
 

Fluffy

🐼
Elmas Üye
Katılım
28 Şub 2023
Mesajlar
21,412
Çözümler
1
Tepki puanı
2,974
Puanları
113
Yaş
34
Konum
Miuw
Cinsiyet
Kadın
Kedi maması gibi
 
Üst Alt