Twitter'ın Kuşu Öldü Artık X Var

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Twitter CEO'su Linda Yaccatino şirketin 'X' şeklindeki yeni logosunu tanıttı. Twitter hesabından "İşte X! Hadi yapalım şu işi" diyen Yaccatino, siyah arka planın üzerinde beyaz "X" yazılı logonun görselini paylaştı.

Twitter'ın sahibi Elon Musk, Twitter’ın sembolü olan kuş logosu yerine “X” harfini kullanmak istediğini söylemişti. Musk, Twitter’da yaptığı açıklamada logonun gün içerisinde değişeceğini ileri sürmüştü. Musk, şirketin ismini de X olarak değiştirmiş ve bunun “çoktan yapılması gereken bir değişiklik” olduğunu söylemişti.

Musk'ın işaret ettiği gibi x.com internet sitesi de doğrudan twitter.com'a yönlendiriyor. Milyarder Musk’ın, Çin’in WeChat’ine benzer bir “süper uygulama” yaratmak istediği bildiriliyor.

1690264007988.png

Şirketin CEO’su Linda Yaccarino, markanın ismindeki yenilenmenin heyecan verici bir fırsat olduğunu savundu: “Twitter devasa bir etki yaratarak iletişim şeklimizi değiştirdi. X daha da ileri gidecek ve küresel kasaba meydanını dönüştürecek.”

"Küresel kasaba meydanı" ifadesi, Twitter’ı aldığında Elon Musk’ın platformla ilgili hedeflerinden birisi olarak kullanılıyordu. Musk, sosyal ağlarda “aşırı sağ” ve “aşırı sol” arasında kutuplaştığını söylediği tartışma ortamının, daha çeşitli fikirlere açılmasını hedeflediğini iddia etmişti.

Ekim ayında Twitter’ı satın alan Elon Musk, şirketin ismi dahil birçok özelliğini ve uygulamanın fonksiyonlarını değiştirdi. Twitter internet sitesinde mavi kuş logosunun, şirketin en görünür varlığı olduğu ifade ediliyor.

Larry adlı kuşun adı, Twitter'ın kurucu ortağı Biz Stone'un anlattığına göre basketbol yıldızı ve Boston Celtics efsanesi Larry Bird'e övgü olarak verilmişti. Musk, nisan ayında bu logoyu geçici olarak Dogecoin’in köpek simgesiyle değiştirmiş ve kripto paranın piyasa değerinin hızla artmasını sağlamıştı. Şirket, geçtiğiniz ay Musk’ın açıklamasıyla yürürlüğe giren, “tweet görüntüleme sınırı” nedeniyle eleştirilerin odağına yerleşmişti

1690264062850.png

Onaylanmış ve “mavi tikli” hesaplar dışında herkesin günlük olarak belirli sayıda tweet’i görebilmesi, tepki çekmişti. Eleştiriler üzerine Meta şirketi, Threads adlı rakip uygulamayla ortaya çıkmış ve beş günde 100 milyonu aşkın kullanıcı kazanmıştı. Ancak Threads’in gelişi, henüz Twitter’ın pabucunun dama atıldığı anlamına gelmedi. Platformun 2022’de aylık olarak 450 milyonu aşkın aktif kullanıcısı olduğu duyuruldu

Süreyya

Spákona
Süper Mod
Ismini de degistirsin o zaman.
X twit mi eder hiç?

Nerden duydun denildiginde kuslar söyledi derler..

To twit de ingce de, kandirmak,mal yerine koymak anlamina geliyor.
Dedikodu kazani cogu zaman twitter ama gercekler de tartisilmiyor degil hani.
Yeter ki shitstorm takip edilmesin.

X bir variable, istenilen bosluga koyuluyor.

Bosluktayim..doldur.ddd

Twitter olsun fuller.

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
hiç beğenmedim

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
1690265313388.jpeg
üstüne çarpı attım mı demek istiyor acaba lıdkfjnglfg
Adamda nasıl bi travma olduysa ldnfgdgh

veronikaolmekistiyor

Uzaklaştırıldı
Yeni bir sosyal medya sürecine ihtiyaç var. Twitter ve ınstagram yerine daha verimli sosyal medya uygulamaları gerekiyor.

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
Yengec burcu hayati dram
Ben dedim ama koçumsu boğa başına bela aldı dedim çok uzun sürmedi ldkfnmlkfg

Elon Musk, eski sevgilisi Amber Heard'ün Twitter hesabını kapattı

Yaw tamam bunu kapattın logoyu leş gibi yapacak ne yaşadın be adam napıyordun minik kuşum diye mi seviyordun kadını djlknfg

Süreyya

Spákona
Süper Mod
Ben dedim ama koçumsu boğa başına bela aldı dedim çok uzun sürmedi ldkfnmlkfg

Elon Musk, eski sevgilisi Amber Heard'ün Twitter hesabını kapattı

Yaw tamam bunu kapattın logoyu leş gibi yapacak ne yaşadın be adam napıyordun minik kuşum diye mi seviyordun kadını djlknfg
Baslikta da belirtildigi gibi canim nunu..kus öldü..ötemiyor..dünya yansin jdjdjdjd

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
Baslikta da belirtildigi gibi canim nunu..kus öldü..ötemiyor..dünya yansin jdjdjdjd
:haha: :haha: :haha: :haha:
Sabah sabah iyi güldüm OOOOOOOYYYYYY
zaten siyasi yorumlarımdan banlanmıştım. Öyle bi hesap açtım ama dahada kullanmam gibi

Süreyya

Spákona
Süper Mod
:haha: :haha: :haha: :haha:
Sabah sabah iyi güldüm OOOOOOOYYYYYY
zaten siyasi yorumlarımdan banlanmıştım. Öyle bi hesap açtım ama dahada kullanmam gibi
Ya o degil de, bu Amber aplamiz, Johnny Depp abimize de cok cektirmisti.

Üst Alt