Servis şoförü tartıştığı kız öğrenciyi araçtan indirdi: Ben de başındaki şalı istemiyorum

Cherry

Platin Üye
Kahramanmaraş'ta, araçta müzik açılmasını istemediği için tartıştığı kız öğrenciyi başındaki Filistin eşarbından rahatsız olduğunu söyleyerek servisten indiren sürücü gözaltına alındı. "Bir anlık öfkeyle oldu" diyerek kendini savunan Savaş Y. sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

Kahramanmaraş'ta tartıştığı kız öğrenciye başındaki Filistin şalından rahatsız olduğunu söyleyen servis şoförü Savaş Y., 'Kamu hizmetlerinden yararlanma hakkının engellenmesi ile nefret ve ayrımcılık' suçlarından polis tarafından gözaltına alındı. Savaş Y., savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

"BAŞINDAKİ ŞALDAN ŞİKAYETÇİYİM"​

Dulkadiroğlu ilçesindeki Hacı Mehmet Kalay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne öğrenci taşıyan servis minibüsünün şoförü Savaş Y. ile kız öğrenci E.S. arasında yüksek sesle müzik dinlenmesi nedeniyle tartışma çıktı. Tartışma sırasında E.S., yüksek sesle müzikten rahatsız olduğunu söylerken, Savaş Y. ise "Ben de başındaki şaldan şikâyetçiyim" dedi. E.S. de "Ben Filistin'e destek oluyorum" deyince servis şoförü "Öyle destek olunmaz. Benim arabama binme, in aşağıya" diye bağırdı.

Kahramanmaraş'ta Filistin eşarplı kız öğrenciyi servisten indiren sürücü gözaltına alındı

GÖZALTINA ALINDI​

Kız öğrenci o anları cep telefonu kamerasıyla kayda alıp, sosyal medyada paylaştı. Görüntüler tepkiye neden oldu. Olayın ardından Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri görüntülerle ilgili inceleme başlattı. Yapılan inceleme sonunda kimliği tespit edilen servis şoförü Savaş Y. ekipler tarafından gözaltına alındı.

"BİR ANLIK ÖFKEYLE OLDU"​

Savaş Y.'nin emniyetteki ifadesinde, serviste müzik dinleme nedeniyle sık sık tartışma yaşandığını, yine aynı nedenle tartışma çıktığını belirterek, "Bir anlık öfkeyle oldu" dediği belirtildi. Savaş Y., işlemlerinin ardından 'Kamu hizmetlerinden yararlanma hakkının engellenmesi ile nefret ve ayrımcılık' suçlarından adliyeye sevk edildi. Savaş Y., savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

Kahramanmaraş'ta Filistin eşarplı kız öğrenciyi servisten indiren sürücü gözaltına alındı

Beatrice

Bronz Üye
Çocuk gibiler ben de sizi şikayet edicm hadi bakalım

Frenk

Altın Üye
Ülke komple kafayı yedi…

Keşke başa kimyon gelse müstehak

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Eşek kadar adamın çoluk çocukla girdiği muhabbete bak

dinamickaygısız

Platin Üye
Mesleğinden olursun. :honk: kime ne kimin nasıl giyindiğinden. Kime ne milletin inancından :honk:

Üst Alt