Saç Dökülmesine Karşı Bitkisel Çözümler

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
Saç dökülmesi hem erkek hem de kadınların sıklıkla karşılaştığı bir problemdir. Saç dökülmesinin birden çok sebebi olabilir;
  • Stres
  • Endişe
  • Vücutta vitamin yetersizliği
  • Düzensiz beslenme

Aloe Vera Jeli Mucizesi

• 2 yemek kaşığı aloe vera jeli
  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı
Aloe vera jeli ile zeytinyağını iyice karıştırın. Homojen bir karışım olana kadar elinizle ya da kaşık ile karıştırabilirsiniz. Sonrasında karışımı saç derinize masaj yaparak iyice yedirin. Saçınızda bekletebildiğiniz kadar bekletin, tercihen akşam uygulayıp sabah yıkayabilirsiniz.

Ada Çayı ve Elma Sirkesi Karışımı

• 1 yemek kaşığı ada çayı
  • 1 bardak su
  • 3 yemek kaşığı sirke
1 bardak suyu kaynattıktan sonra içine ada çayını ekleyin. 10 dakika demlenmesini bekleyin. Sonrasında içine 3 yemek kaşığı sirkeyi ekleyin. Bu karışımı saç derinize masaj yaparak yedirin. Bu uygulamadan sonra saçınızı yıkamanıza gerek yoktur.

Karanfil Suyu

• 1 bardak su
  • 10-15 tane karanfil
1 bardak suyu kaynatın, içine karanfilleri bırakın. İyice karanfillerin kendisini bırakmasını için 1 gün kadar bekleyin. Sonrasında karışımı spreyli bir şişeye boşaltarak gece yatmadan önce saç diplerinize sıkın ve saçınızı tarayın.

Hindistan Cevizi Yağı

• 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı
Bu karışımı saç diplerinize iyice yedirin, bekletebildiğiniz kadar bekletin. Düzenli olarak yapmaya özen göstermelisiniz.

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye

Aloe Vera Jeli Mucizesi​

• 2 yemek kaşığı aloe vera jeli
Aloe vera jeli ile zeytinyağını iyice karıştırın. Homojen bir karışım olana kadar elinizle ya da kaşık ile karıştırabilirsiniz. Sonrasında karışımı saç derinize masaj yaparak iyice yedirin. Saçınızda bekletebildiğiniz kadar bekletin, tercihen akşam uygulayıp sabah yıkayabilirsiniz.

Bu benim dönem dönem yaptığım bir kür saçları yumuşacık yapıyor bugün yapıcam ama hindistan cevizi yağını mı aloeyimi yapayım arada kaldım :D

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Saçlarda renk değişikliği oluşturur mu acaba

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
Saçlarda renk değişikliği oluşturur mu acaba
Karanfili denemedim.
Aleo ve yağ bir zarar etmez.
Benim saçlar boya ve kızıl bende olmadıysa kimsede olmaması lazım en akan renk çünkü :kiskis: :kiskis:

• zany
Tepkiler: CaT

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
Elma sirkesini sade suyla karıştırıp kullanmıslığım ama ama onuda ada çayı ile denemedim.

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Karanfili denemedim.
Aleo ve yağ bir zarar etmez.
Benim saçlar boya ve kızıl bende olmadıysa kimsede olmaması lazım en akan renk çünkü :kiskis: :kiskis:
Genelde karanfil, siyah çay, mor soğan kabuğu, ceviz kabuğu gibi tarifler de renkler değişiyor 😳

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
Genelde karanfil, siyah çay, mor soğan kabuğu, ceviz kabuğu gibi tarifler de renkler değişiyor 😳
Ceviz kabuğunu duymuştum 2 ay kabuk sakladım en son attım gitti üşendiğim için bir türlü yapamadım
Karanfili fısfısa koyup her gün sıkmayıda öneriyorlardı onuda denicem denicem kaldı öyle şuan urban biotin caffeeine aldım onu sıkıyorum tararken falan memnunum ama her gün düzenli yapmayı unutuyorum :(

Son düzenleme:

CaT

🎈
Board Admin

Hindistan Cevizi Yağı

• 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı
Bu karışımı saç diplerinize iyice yedirin, bekletebildiğiniz kadar bekletin. Düzenli olarak yapmaya özen göstermelisiniz.

Bu yağ yikayinca sactan çıkarmi jdjs

Challenge

Bronz Üye
Doğal çözümü söylüyorum, sevmediğiniz sinir olduğunuz insanları uzaklaştırın hayatınızdan yada uzaklaşın. işinizde dahil imkan dahilinde değiştirin. Kafada kalan saçlar gitmez en azından

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
Bu yağ yikayinca sactan çıkarmi jdjs
çıkıyor denendi sıcak suda çözüldüğü için kolayca çıkar ben suan aloe veralarımı biçtim süzdüm sarı bi suyu çıkıyor sürmeye basladım :kiskis:

• Wow

CaT

🎈
Board Admin
çıkıyor denendi sıcak suda çözüldüğü için kolayca çıkar ben suan aloe veralarımı biçtim süzdüm sarı bi suyu çıkıyor sürmeye basladım :kiskis:

Aloem yok ki benim yaa almam lazim aslinda

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
Aloem yok ki benim yaa almam lazim aslinda
Kedilere dokunuyormus ama yüksek bir yere koy alırsan benim annemlerdede çok var ekili bende 1 saksı var süreklği yapmam ama yaralara yanıklara cildime saçıma falan arada bir sürüyom

• Beğen

Lastearth

Gümüş Üye
Haklı çok faydalı
bir keresinde sarımsak yağı sürdüm kafama kokusundan ölüyordum lkjndfgljknfdg
Faydalı ama işte ah
İlk çalışmaya başladıgim yıllarda aynı odayı paylaşmak zorunda kaldığım bir yaşlı vardı (kendisi müdürüm olur) her akşam yatmadan sarımsak yutardı dizilerdeki sıvı kaybı içinmiş Allah'ım kokudan duramazdim sırf uyuyabilmek için o gelmeden yatıp uyurdum ondan sonraya kalırsam kokudan uyuyamiyodum 🤣

CaT

🎈
Board Admin
Benimde kaşım dökülmüstü, oraya sürüyordum, kiz kardesim benle ayni odada kalmak istemedi, hâlâ travmasi var sarimsaga karsi jdjd

velevki

🎈
Altın Üye
Haklı çok faydalı
bir keresinde sarımsak yağı sürdüm kafama kokusundan ölüyordum lkjndfgljknfdg
Faydalı ama işte ah
Doğal sarımsağı saç diplerine ovarak sürdüm 6 ay kafam sarmısak koktu .)) Sakın öyle bir hataya düşmeyin. Çözümü yok.

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
Doğal sarımsağı saç diplerine ovarak sürdüm 6 ay kafam sarmısak koktu .)) Sakın öyle bir hataya düşmeyin. Çözümü yok.
Kokusu nasıl çıkmamış ya valla aloe o yönden en güzel kokusu yok kötü kokan şeyleride süremiyorum ben ya :(

velevki

🎈
Altın Üye
Kokusu nasıl çıkmamış ya valla aloe o yönden en güzel kokusu yok kötü kokan şeyleride süremiyorum ben ya :(
Her saçımı yıkadığım da evi sarmısak kokusu sarıyordu, bildiğin gibi değil.Anlatmayayım .))
Aloe Vera saç dökülmesine bilmem ama (bir daha saçıma bir şey sürmem) :))) özellikle yanıklara çok iyi geliyor. Balkonumdan hiç eksik etmem.

Son düzenleme:

Ahu

Es
Uzaklaştırıldı
Yılan yağı çam terebentin

Üst Alt