Saatsal

-a-

Altın Üye
Toplanın bir şey soracağım. Şimdi gün 24 saat galiba. Yada 23 saat 54 dakika galiba! Böyle bişey olması lazım.

Zeka seviyesine güvenen birisi bi hesaplasa benim kayıp saatim var mı?

Sabah uyandığım ülkede saat TR den 1 saat ilerydi. Şimdi TR ye geldim. Birazdan başka bir ülkeye geçicem orası da 1 saat geride.

Ben gün içinde aynı saatleri yaşıyorum. Ömürden sayılır mı? Alacak verecek var mı?

Aura

•paeonia•
Özel Üye
Onları boş ver de bunca seyahatin, uçuşun arasında sen gerçekten ne kadar yaşıyorsun, onu hesapla bence..

• Saril
Tepkiler: -a-

pumpkin

kabaktan dönenin kaşığı kırılsın
Elmas Üye
bi keresinde aktarmasız amerikaya gitmiştim, yol 12 saat, saat farkı 7.. ben o günün kaç saat sürdüğünü bi türlü hesap edememiştim ama yaşadığım en uzun gündü. dönüşte de yine 12 saat sürdü ve zamanda yolculuk yapmış gibi oldum en kısa günümdü o gün.
yani demem o ki var olanı yok edemezsin, o döner dolaşır alacağını alır vereceğini verir :dyg:

-a-

Altın Üye
bi keresinde aktarmasız amerikaya gitmiştim, yol 12 saat, saat farkı 7.. ben o günün kaç saat sürdüğünü bi türlü hesap edememiştim ama yaşadığım en uzun gündü. dönüşte de yine 12 saat sürdü ve zamanda yolculuk yapmış gibi oldum en kısa günümdü o gün.
yani demem o ki var olanı yok edemezsin, o döner dolaşır alacağını alır vereceğini verir :dyg:
Arjantine gitte görelim kısalık nasıl birşey :)
Önce Ist - Sao Paulo (13,5 saat)
Uçaktan inmeden 1 saat bekle
Sonra kalksın, 2 saat.
😂 Kendi kendimize ömrümüzü yiyoruz.

pumpkin

kabaktan dönenin kaşığı kırılsın
Elmas Üye
Arjantine gitte görelim kısalık nasıl birşey :)
Önce Ist - Sao Paulo (13,5 saat)
Uçaktan inmeden 1 saat bekle
Sonra kalksın, 2 saat.
😂 Kendi kendimize ömrümüzü yiyoruz.
daha önce amsterdam ve paris aktarmalı gittiğim örneğini bu yüzden vermedim zaten. beklediğin ülke dünya dönüş hızı zaman farkı uçağın kalkışı vs derken yine beyin yakan mevzular :misshonk:
ama hala şey derim, keşke başlangıçta kronometre çalıştırsaydım :dyg:

CaT

🎈
Board Admin
Nefesimizi tutsak değişiyor mu o zaman?
Hangi dinde? 😂

Din degilde gelenekmiydi tam hatirlamiyorum yillar önce yoga hocam söylemisti... onun icin yavaş yavas nefes alin verin diyordu, farkindaliginiz artar nefes sayiniz düşer, kan dolasiminiz ve sinir sisteminiz rahatlar

• gülücük
Tepkiler: -a-
Üst Alt