Onu Ne Kadar Zamanda Unutursun

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu

Gerçekte neden birlikte olmadığınız gerçeğiyle yüzleşin

Ayrılmanızın ya da birlikte olmamanızın bir sebebi vardı değil mi? Herkese söylediğiniz hatta belki de kendinizi kandırdığınız o saçma sebepten bahsetmiyorum. İçten içe her zaman bildiğiniz o “Neden birlikte olamayacağınız”la ilgili sebepten bahsediyorum. Belki sizi hiçbir zaman yeterince sevmedi veya sevemedi... Belki kalbi ve aklı hep başka birindeydi... Ya da belki işin özünde hiç birbirinize uygun değildiniz. Kısaca başka dünyaların insanıydınız. Gerçek sebebi herkesten iyi siz biliyorsunuz. O sebebi artık kabul edin. Artık, “Aslında çok mutluyduk, hiçbir sorunumuz yoktu” yalanından kurtulun. Birlikte olamayacağınızı ve olmamanız gerektiğini ne kadar çabuk kabullenirseniz, onu o kadar çabuk unutabilirsiniz.

Odak noktanızı ondan kendinize çevirin

Sürekli onu düşünmek yerine sürekli kendiniz için ne yapabileceğinizi düşünün. Tüm dünyanız oydu ve o gidince yaşamak için bir sebebiniz kalmadı gibi hissetmeniz normal. Her büyük ayrılık geride kalana bu hissi verir. Halbuki gerçekler bunun tam tersidir. Yapmak istediğiniz her şey için artık daha çok fırsatınız var. Ayrılığı kendiniz için avantaja çevirin. Gitmek istediğiniz yerlere gidin, yapmak istediklerinizi yapın. Kısacası biraz da kendiniz için yaşayın.

Screenshot_20230821_145809_com.opera.browser_edit_27910886928552.jpg

Onunla iletişiminizi tamamen kesin

Birini unutmak istiyorsanız onu unutabilmek için kendinize şans tanımalısınız. Onunla her gün görüşür, telefonlaşır, mesaj atar, sosyal medyada gönderilerini takip ederseniz onu nasıl unutacaksınız? Sevişme konusuna hiç girmiyorum bile. İlişkinizi bitirmenize rağmen hâlâ onunla yatıyorsanız kendinize yapabileceğiniz en büyük kötülüğü yapıyorsunuz demektir. Onu aklınızdan ve kalbinizden çıkarmak istiyorsanız önce hayatınızdan çıkaracaksınız. Aynı iş yerinde çalışıyorsanız kendinize yeni bir iş arayın. Aynı mahallede oturuyorsanız taşının. Kulağa çok yorucu ve masraflı geliyor olabilir. Ama ruh ve kalp sağlığınız için gerekliyse hiç durmayın!

Tüm köprüleri yakın

Onu görmüyor, onunla konuşmuyor, iletişim kurmuyorsunuz. Ama yine de onun hayatında neler olup bittiğini kendinizinkinden daha iyi biliyorsunuz! Neden? Çünkü tüm köprüleri yakmadınız. Ortak arkadaşlarınızdan onunla ilgili bilgiler toplamaya devam ediyorsunuz. Üzgünüm ama bunu yaparak hiçbir yere varamazsınız! Arkadaşlarınıza onun hakkında hiçbir şey duymak istemediğinizi söyleyin. Yine de size bilgi taşımaya devam ederlerse onlarla da aranıza mesafe koyun. Ailesiyle görüşme kısmını ise tamamen kafanızdan çıkarın. Eğer onlar sizi arıyorsa kibarca bunun sizi üzdüğünü onlara anlatın ve kendilerinden zaman isteyin..

Screenshot_20230821_145827_com.opera.browser_edit_27903938432720.jpg

Kendinizi oyalamanın yollarını keşfedin

Ayrılık acısı çekiyorken zaman geçmek bilmez. Her geçen saniye biraz daha acıtır insanı. Halbuki onsuzluğa alışmak için tek ihtiyacınız olan şey de zamandır. Peki zaman geçmek bilmezken kendinize zaman vererek nasıl iyileşeceksiniz? Tabii ki kendinizi oyalamanın yollarını keşfederek! Gündüzleri kendinizi işinize veya hobilerinize verin. Akşamları kafanızı dağıtacak arkadaşlarınıza, uğraşlara, kitaplara ya da hobilere ayırın. Evcil hayvanınızla zaman geçirin. Ya da aileniz için bir şeyler yapın. Aklınızı ondan alacak ne varsa onu bulun!

Yeni insanlarla tanışın

Hayatınıza yeni insanlar sokmaktan korkmayın. Buradaki yeni insanlar, yeni sevgililer anlamına gelmiyor. Gidip hemen birileriyle yatmaya kalkmayın. Çivi çiviyi söker evet ama doğru zamanda ve doğru kişiyle. Kendinizi yeni sosyal çevrelere dahil edin. Yeni insanlar yeni tarzlar aklınızı da sosyal hayatınızı da oyalayacaktır. Hem kim bilir belki bu ortamlardan birinde gerçek aşkınızı da bulursunuz...

Screenshot_20230821_145849_com.opera.browser_edit_27896088365533.jpg

Affedin

Belki de dünyanın en zor şeyi affetmek ama inanın en iyileştiricisi de o. Öncelikle kendinizi affedin. “Keşke biraz daha şöyle ya da biraz daha böyle davransaydım, belki yürütebilirdik” kafasından uzaklaşın. Bu ilişkinin bitmesinin sebebi siz değilsiniz. Eğer yürüyecek olsaydı siz de yanlışlarınızı görürdünüz o da sizi doğruya yönlendirmek için size bir şans verirdi. Artık kendinizi suçlamayı bırakın. Her şeyi yaşanması gerektiği gibi ve yaşanması gerektiği zamanda yaşadınız. Kendinizi affedin! Sonra da onu affedin. Belli ki sizi, sizin istediğiniz gibi sevmeye kapasitesi yetmedi. Bunun için onu suçlayamazsınız. Onun yapıp yapabileceği bu kadarmış. Affedin. Affedin ki yolunuza devam edebilesiniz...

Kendinizi kandırmayı bırakın

Lütfen herkesten önce kendinize dürüst olun. Bu ilişki bitti. Bitmesi gerekiyordu. Yeniden başlamayacak. Başlaması bir hata olur zaten. Kendinizi boşuna ümitlendirmeyin. Ha geldi, ha gelecek diye kapının önünde beklemeyin. Bu sadece daha çok acı çekmenize neden olur. Gerçeklerle yüzleşin. Önce ümidinizi öldürün. Sevginizi onu takip edecektir zaten.

• Beğen
Tepkiler: Eru

Eru

Per aspera ad astra...
Gümüş Üye
6. Ay oluyor neredeyse. Unutmadım. Fakat acımıyor artık. Tamamen bitti kafamda da gönlümde de.
6 ay demekki benim sürecim.

Fluffy

🐼
Elmas Üye
Ufacık nedenlerle biten ilişkiler çok üzücü Bir uyumu yakalamışken bıçak gibi kesmek... Aldatmak, zorbalık, şiddet, psikolojik şiddet olmayan ilişkileri keyfiyetten bitirenler kendine zalim desin. Yıllar geçer pişmanlığı geçmez Nerden biliyorsun diye sormayın 🚬 Ben de bir zalimim

Lotus

Özel Üye
Platin Üye
Bana göre unutulmaz. Sadece solar.
Bir bıçak izi gibi iz vardır belli belirsiz.

Fluffy

🐼
Elmas Üye
Teselli olsun diye sana kız - erkek mi yok derim ama yok işte onun gibisi olmaz :p

Seviyorsanız niye acı çekiyorsunuz :sigara:

döngüsel

Don't give up!
Süper Mod
Teselli olsun diye sana kız - erkek mi yok derim ama yok işte onun gibisi olmaz :p

Seviyorsanız niye acı çekiyorsunuz :sigara:
Sevmenin yetmediği durumlar olabiliyor. Yeşilçam filmleri de yaşanmışlıkları konu almış belli ki...

Bir kişiyi unutmak, duygusal bir süreç olabilir ve bu süreç her birey için farklılık gösterebilir. İşte bir ilişki sona erdiğinde veya bir kişiyle ilgili duygusal bağı koparmak istediğinizde unutma sürecine yardımcı olabilecek bazı adımlar:

Zaman Verin: Bir ilişkinin veya duygusal bağın sona ermesi zaman alabilir. Acele etmeyin ve kendinize süre tanıyın.
Kendinize İzin Verin: Kendinizi kötü hissetme veya yas tutma duygularını engellemeye çalışmayın. Bu duygular doğaldır ve sürecin bir parçasıdır.
Uzaklaşın: Eğer hala iletişim halindeyseniz veya sosyal medya üzerinden takip ediyorsanız, uzaklaşmak ve bu kişiyle olan teması azaltmak duygusal iyileşmeye yardımcı olabilir.
Duygularınızı İfade Edin: Duygularınızı ve düşüncelerinizi ifade etmek, içsel rahatlamanıza yardımcı olabilir. Güvendiğiniz bir arkadaşa veya aile üyesine hissettiklerinizi paylaşmak faydalı olabilir.
Yeni Deneyimlere Açılın: Yeni ilgi alanları edinmek, yeni insanlarla tanışmak veya yeni hedefler belirlemek, odak noktanızı değiştirmenize ve yeni deneyimler yaşamanıza yardımcı olabilir.
Kendinize Bakım Yapın: Fiziksel ve duygusal olarak kendinize iyi bakmak, genel mutluluğunuzu artırabilir.
Olumsuz Düşünceleri Kontrol Edin: Sürekli olarak olumsuz düşünceleri üzerinde döndürmek yerine, pozitif düşünce ve kendine güveni destekleyen düşüncelere odaklanın.
Profesyonel Yardım Alma: Eğer unutma süreci son derece zorlayıcıysa ve duygusal olarak ciddi sıkıntı yaşıyorsanız, bir terapist veya danışmanın yardımı faydalı olabilir.
Kendinize Affedin: Herkes ilişkilerde veya duygusal deneyimlerde hatalar yapabilir. Kendinizi affetmek ve geçmişi kabullenmek önemlidir.
Geleceğe Odaklanın: Zamanla, unutma süreci etkili bir şekilde ilerleyecek ve hayatınızın diğer yönlerine odaklanma fırsatı bulacaksınız. Gelecekteki hedeflere yönelmek önemlidir.

• Beğen
Tepkiler: CaT

Süreyya

Spákona
Platin Üye
O'nu unutamiyorum.
Cok ugrastim...olamadi.
Kabullendim.
Yasiyor.
Icimde.
Ve beni koruyor,asiri sevip,kendimi kaypetmekten.
Ne kadar paradoks.Haberi bile yok.

Fluffy

🐼
Elmas Üye
Bittiği gün acı çeker sonra unuturum işim olmaz Önemli olan bitmesi değil. Bu ilişkiyi bitirmek için neler yaptığı

SoCRaT

Bronz Üye
Giden gitmiştir, gittiği an bitmiştir. Düşünmediğimi unutmak zorunda olmadığım için mutluyum.

Üst Alt