Makamı için Verilen Hediyeleri Sattığından Dolayı İmran Han Tutuklandı

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Makamı gereği aldığı hediyeleri satmakla suçlanan Pakistan’ın eski başbakanı İmran Han, hakkında verilen üç yıllık hapis cezası sonrası evinde tutuklandı

BBC Türkçe’nin aktardığına göre başkent İslamabad’da görülen davada Han’a makamı gereği verilen hediyelerden elde ettiği satış gelirini bildirmediğine hükmedildi.

Lahor’daki evinde tutuklanan Han’ın özel bir uçakla İslamabad’a götürüldüğü bildirildi.

Eski başbakan hakkında yolsuzluk suçlamaları bulunuyordu.

Aralarında pahalı saatlerin de olduğu hediyelerin toplam bedelinin 500 bin dolar civarında olduğu iddia ediliyor. Pakistan hükümetinin açıklamasına göre, bu hediyelerden en pahalısı 300 bin dolar değerinde Rolex marka bir saatti.

Hakkındaki suçlamayı reddeden İmran Han, saatleri satın aldığını savundu.

Sosyal medya hesabından bir video mesaj yayınlayan Han, taraftarlarına sükünet çağrısında bulundu.

Mesajın tutuklanması öncesi kaydedildiğini vurgulayan siyasetçi, “Bu tutuklama bekleniyordu. Partilerin barışçıl olmasını, kararlı ve güçlü durmasını istiyorum” mesajı verdi.

Söz konusu hukuki süreçle ilgili sorukları yanıtlayan Pakistan enformasyon bakanı, Han’ın gözaltına alınmasının seçimlerle ilgisi olmadığını savundu.

Pakistan’daki genel seçimlerin normal takvime göre en geç ekime kadar yapılması gerekiyor

Ne olmuştu?

Han 2018’de başbakanlık görevine gelmiş ama geçen seneki güven oylaması sonucu görevden alınmıştı.

Han mayısta da duruşmaya gelmediği için gözaltına alınmış, sonrasında yüksek mahkeme kararıyla serbest bırakılmıştı.

Bu son hukuki sürecin, yüksek mahkemenin eski kararına karşın nasıl alındığı henüz belirsizliğini koruyor.

Han hakkında, görevden alındığı Nisan 2022’den bu yana 100’e yakın soruşturma dosyası ortaya koyuldu.

Eski başbakan ve taraftarları bu davaların siyasi amaçla hazırlandığını savunuyor.

Han, Rusya ve Çin’le dostane ilişkileri yüzünden ABD’nin muhaliflerle işbirliği yapıp siyasi kariyerini bitirmeye çalıştığını iddia ediyor.

Pakistan Adalet Hareketi Partisi lideri olan 70 yaşındaki Han, siyasete atılmadan önce dünyaca ünlü bir kriket yıldızıydı.

WarrenBuffett

Uzaklaştırıldı
@Chen Pakistan'da ki olay devlet içi klik savaşı. Okyanus ötesindeki iki devletin, birbirlerinin adamlarını tasfiye etme süreci. Verilen cezalara çok fazla takılma, hangi klik savaşı kazanırsa o diğeriyle mutlaka anlaşır. Bunların hepsi gözdağından başka bir şey değil.

Fluffy

🐼
Elmas Üye
Öpüşmek kabiliyet ister, biraz da cesaret. Kolay olsaydı herkes yapardı. Ayrıca sigara içen kızın yüzüne alkol kokusu üfürürüm.
Son cümle olmasa gideri vardı atarlı giderli görmüş geçirmiş dolmuşçu dayı cümlesi gibiydi

WarrenBuffett

Uzaklaştırıldı
Son cümle olmasa gideri vardı atarlı giderli görmüş geçirmiş dolmuşçu dayı cümlesi gibiydi
Bilerek yapmadığımı nereden biliyorsun? Biz borsa analistleri psikolojik & finansal manipülasyonlar konusunda iyi olmak zorundayız? :) (Bilerek yaptım ki sigarayı bırak diye.)

Fluffy

🐼
Elmas Üye
Bilerek yapmadığımı nereden biliyorsun? Biz borsa analistleri psikolojik & finansal manipülasyonlar konusunda iyi olmak zorundayız? :) (Bilerek yaptım ki sigarayı bırak diye.)
Seni bırakırım sigarayı bırakmam :))

Fluffy

🐼
Elmas Üye
Sigarayı içiyorsan karşına sigara içen bir kızı hiç düşünmeden koyarım. Slav memleketindeki tecrübelerim yeter. Hiç zorlama bence @Fluffy :)
Ayy başlamadan bir aşkı bitirdim yine üstelik yağlı kapı yağlı klavye hauuğh tu bana

Fluffy

🐼
Elmas Üye
Para var konuşuyor
Benim yok yazışlarım bile sınırlı klavyenin yazısı silinirse alamam bir daha diye yazamıyorum D7şl3k

WarrenBuffett

Uzaklaştırıldı
Para var konuşuyor
Benim yok yazışlarım bile sınırlı klavyenin yazısı silinirse alamam bir daha diye yazamıyorum D7şl3k
Benimde canım senin gibi birçok kızın saçını çekip duvara yapıştırmak istiyor ama nefsimin istediğini yapmıyorum acabası?

Fluffy

🐼
Elmas Üye
Benimde canım senin gibi birçok kızın saçını çekip duvara yapıştırmak istiyor ama nefsimin istediğini yapmıyorum acabası?
Kopardığın saçlarla peruk piyasasına girip onu da değerlendir 🤪

Fluffy

🐼
Elmas Üye
Burda da her erkek zirvede maşallah
Libidona zeval gelmesin büyük yazılı

Üst Alt