Kurtçuk ve İnsan Esrara Aynı Tepkiyi Verdi

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
ABD'de yapılan bir araştırmada, kurtçukların esrara verdiği tepkinin insanlarınki ile aynı olduğu tespit edildi.

Oregon Üniversitesi'nden araştırmacılar, esrar verilen kurtçukların da 'açlık' yaşadığını kaydetti.

Bilim insanları, kurtçukların da tıpkı insanlar gibi esrar tüketiminin ardından yemek yeme isteğinin arttığını bildirdi

Oregon Üniversitesi'nden Shawn Lockery, "Kanabinoidlerin bu kurtçuklar üzerindeki etkileri, esrarın insan iştahı üzerindeki etkileriyle paralel" dedi.

Screenshot_20230502_130830_com.huawei.hwsearch_edit_422886525422450.jpg

Esrarın Oregon eyaletinde yasal hale getirildiği 2015 yılında bu çalışmaya başlama kararı aldıklarını söyleyen Lockery, esrar verilen kurtçukların en sevdikleri besinleri daha fazla tükettiğini belirtti

Lockery, "Solucanlara kanabinoid vermenin mevcut gıda tercihlerini değiştirip değiştirmediğini görmeye karar verdik. Ve böylece araştırmamıza başladık" ifadelerini kullandı.

Lockery, bu bulguların insanların ve diğer canlıların evrimsel kökenlerine dair ipuçları verdiğini belirtti

De-Niro

Bronz Üye
İlginçmiş.İnsanın düşünen bir varlık olması ve bunu karşın,solucanın içgücü ile hareket etmesi ve dahi esrar içtikten sonra iki canlının da aynı tepkiyi vermesinden,çıkartabileceğimiz sonuç Esrarkeş İnsan+Esrarkeş Solucan=Düşünceden Yoksun canlı. :)

Latife bir yana,solucanların tıp da önemli bir yeri var.Kangren ve bir çok açık kapanmayan yara tedavisinde kullanılıyorlar.Hatta solucan delikleri teorisi bile var.

CaT

🎈
Board Admin
Alkol ve sigaradan daha zararlı değil.

CaT

🎈
Board Admin
Hatta tam tersi, kenevir ile bir sürü şey yapılıyor.. mesela kağıt, kıyafet vs vs saymakla bitmez.. ama bööö öcüü diye diye kortutuldu insanlar.. sokakta satiman uyusturucularin cogunda katki var malesef :( yoksa saf ot içip karısını döven birinide duymadım 😆 en fazla işe gidememiştir 😆

AsteriX

DJ
İnsan yerine imam diye okudum ya ben iyi değilim 😁

• Haha
Tepkiler: CaT

SleepleSsS

Yorumbaz
çek bi duman bana her tadan aklını kaybedecek
harmanım 3 gündür bu durum beni mahvedecek

ben zaten hep açım, esrar kullansam demek ki ohoooooooooo

• Haha
Tepkiler: CaT