Kendini Tanıtma / Almanca

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Wie heisst du? ==> Adın ne?

Ich heisse Selim. ==> Adım Selim.

Wie alt bist du? ===> Kaç yaşındasın?

Ich bin 19 jahre alt. ==> Ben 19 Yaşındayım

Wann und wo bist du geboren? ==> Nerede ve ne zaman doğdun?

Ich bin am 03.09.1991 in Antalya geboren. ==>Antalya da 03.09.1991 tarihinde doğdum.

Wo wohnst du? ==> Nerede ikamet ediyorsun?

Ich wohne in Ankara. ==> Ankara da ikamet ediyorum.

Seit wann wohnst du in Ankara? ==> Ne zamandır Ankara da ikamet ediyorsun?

Ich wohne seit zwei monaten in Ankara. ==> 2 aydır Ankara da ikamet ediyorum.

was bist du von Beruf? ==>Mesleğin nedir?

Ich arbeite nicht.Ich bin Student. ==> Çalışmıyorum.Ben öğrenciyim.

An welcher Universität studierst du? ==> Hangi üniversitede öğrenim görüyorsun?

Ich studiere an der Universität in Mersin. ==>mersideki üniversitede öğrenim görüyorum.

Welche Sprache lernst du hier? ==> Burada hangi dili öğreniyorsun?

Ich lerne hier Deutsch. ==> Burada Almanca öğreniyorum.

Wie viele Geschwister hast du? ==> Kaç kardeşin var?

Ich habe 3 Geschwister. ==> 3 kardeşim var.

Was ist dein Vater von Beruf? ==> Babanın mesleği nedir?

Mein Vater ist Rentner. ==> Babam emeklidir.

Was ist deine Mutter von Beruf? ==> Annanin mesleği nedir?

Meine Mutter ist hausfrau. ==> Annem ev hanımıdır.

Wie alt ist dein Vater? = Baban kaç yaşında?

Mein Vater ist 50 jahre alt. ==> Benim babam 50 yaşında.

Wie gross bist du? ==> Boyun kaç?

Ich bin ein meter fünf und achtzig gross. ==> Boyum 1,85 metre.

pumpkin

kabaktan dönenin kaşığı kırılsın
Elmas Üye
Lise hazırlıkta başlamıştık almanca görmeye. 15 jahre altlarla. Son sınıfta da arkadaşlar hala 15 jahre alt diyordu. Hoca sonunda dayanamadı bi büyüyemediniz hiç mi bişi öğrenmediniz diye çemkirmişti, çemkirmesi bile nahifti :honk: mükemmel bir almanca öğretmenimiz vardı. Eğer ingilizce öğrenmeye çalıştığımızın yarısının onda birinin çeyreği kadar almanca öğrenmeye çalışsaydık sular seller gibiydi şu an…. almancam çok iyiydi dersle ilgilenen tek kişiydim. Diğerleri test çözerken derste ben özel ders gibi almanca öğreniyordum. Tabi o zamanlar röportajlarını uzun uzun dinlediğim daum faktörü de etkiliydi. Belki bi gün öğrenirim. Temel sağlam nasılsa :honk:

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Lise hazırlıkta başlamıştık almanca görmeye. 15 jahre altlarla. Son sınıfta da arkadaşlar hala 15 jahre alt diyordu. Hoca sonunda dayanamadı bi büyüyemediniz hiç mi bişi öğrenmediniz diye çemkirmişti, çemkirmesi bile nahifti :honk: mükemmel bir almanca öğretmenimiz vardı. Eğer ingilizce öğrenmeye çalıştığımızın yarısının onda birinin çeyreği kadar almanca öğrenmeye çalışsaydık sular seller gibiydi şu an…. almancam çok iyiydi dersle ilgilenen tek kişiydim. Diğerleri test çözerken derste ben özel ders gibi almanca öğreniyordum. Tabi o zamanlar röportajlarını uzun uzun dinlediğim daum faktörü de etkiliydi. Belki bi gün öğrenirim. Temel sağlam nasılsa :honk:
Rusça da vardı senin 😳

pumpkin

Elmas Üye
Rusça da vardı senin 😳
O yalan olmuştu ama eğlenceliydi. Şu kursları araştırcaktım da zamanım olmadı. Yarın gidip bi bakayım biraz sosyalleşme zamanı artık şimdi. Rusça varsa gidiyim almanca da olur. Keşke akşam dikiş nakış ya da ahşap boyama kursları olsa en çok onlara gitmek isterdim

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
O yalan olmuştu ama eğlenceliydi. Şu kursları araştırcaktım da zamanım olmadı. Yarın gidip bi bakayım biraz sosyalleşme zamanı artık şimdi. Rusça varsa gidiyim almanca da olur. Keşke akşam dikiş nakış ya da ahşap boyama kursları olsa en çok onlara gitmek isterdim
Onlarin da masrafi bitmiyor diyordu bir arkadaş nakiş vs filan

pumpkin

Elmas Üye
Onlarin da masrafi bitmiyor diyordu bir arkadaş nakiş vs filan
Öğrenirken harcadığım paraya asla acımam dicem de bi fotoğrafçılık kursuna gitmiştik 5 sene önce fotokopi saçma sapan bi kitaba 35 lira vermiştik hala içimdedir o :honk: onun dışında severim ben antin kuntin şeylere para vermeyi :dyg:

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Öğrenirken harcadığım paraya asla acımam dicem de bi fotoğrafçılık kursuna gitmiştik 5 sene önce fotokopi saçma sapan bi kitaba 35 lira vermiştik hala içimdedir o :honk: onun dışında severim ben antin kuntin şeylere para vermeyi :dyg:
Ben nakiş dikiş vs üşeniyorum ya sadece kursla bitmiyor ki eve gidip dik biç bişiler yap ortalık dağilcak filan açik kitap okuyup öğrenmeli seyler daha kolay geliyor nedense

Çünkü hevesim kaçiyor nakiştir Bi şeydir yap yap bitmiyor

pumpkin

Elmas Üye
Ben nakiş dikiş vs üşeniyorum ya sadece kursla bitmiyor ki eve gidip dik biç bişiler yap ortalık dağilcak filan açik kitap okuyup öğrenmeli seyler daha kolay geliyor nedense

Çünkü hevesim kaçiyor nakiştir Bi şeydir yap yap bitmiyor
Ben çok seviyorum el emeğiyle bişiler yapmayı. Normalde üşengecimdir ama asla öyle şeylere üşenmiyorum hele kendim yaptım mı aşırı mutlu ediyo beni. Üretmeyi seviyorum ben kitap okumaya kesinlikle tercih ederim kesip biçmeyi dikmeyi boyamayı falan :dyg:

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Ben çok seviyorum el emeğiyle bişiler yapmayı. Normalde üşengecimdir ama asla öyle şeylere üşenmiyorum hele kendim yaptım mı aşırı mutlu ediyo beni. Üretmeyi seviyorum ben kitap okumaya kesinlikle tercih ederim kesip biçmeyi dikmeyi boyamayı falan :dyg:
Ben de boyamak tamir etmek ve marangozluk işlerinde üşenmiyorum içimde bir erkek saklıyorum sanirim

Üst Alt