Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Kasım ayında hangi meyve sebze yetişir çıkar, kestane portakal mandalina nar mevsimi ne zaman, pırasa şalgam lahana bal kabağı brokoli kereviz mevsimi ne zaman

Kasım ayı meyve sebze takvimi

Hangi ayda hangi meyve sebze yenir bilmek gerekir. Çünkü mevsiminde meyve sebze tüketmek sağlığımız için çok önemlidir. Sonbahardan kışa geçiş ayı olan Kasım ayında yetişen bütün meyve ve sebzeler vücudumuzun bu mevsimde ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri karşılamaya yetecek özelliktedir. Yeterli ve dengeli beslenmek ve sağlıklı olmak için Kasım sebze ve meyvelerini bol bol tüketelim.

Kasım Ayı Meyveleri

Ayva, kestane, portakal, mandalina, greyfurt, elma, Ankara armut, Deveci armut, Trabzon hurması, nar, kivi, muşmula, kuşburnu.
Kasım Ayı Sebzeleri

Kereviz, yer elması, pırasa, beyaz lahana, kırmızı lahana, Brüksel lahanası, brokoli, karnabahar, ıspanak, şalgam, pancar, beyaz turp, siyah turp, kırmızı turp, havuç, balkabağı, tere, maydanoz, marul, biberiye.

Barbara

Alkışlarla Yaşıyorum
Gümüş Üye
insanlar pazara mı çıkabiliyor artık

pumpkin

kabaktan dönenin kaşığı kırılsın
Elmas Üye
3 ay oldum taşınalı pazaryeri nerede onu bile öğrenemedim henüz .s.s
bazı şeyleri de dabıl dabıl yapma be keroooo

Barbara

Alkışlarla Yaşıyorum
Gümüş Üye
3 ay oldum taşınalı pazaryeri nerede onu bile öğrenemedim henüz .s.s
bazı şeyleri de dabıl dabıl yapma be keroooo
ben küçükken pazara gitmeye çok utanırdım şimdi pazara daha farklı seyler gelsin istiyorum sebze pazarda olduğu gibi olmuyor markette

pumpkin

kabaktan dönenin kaşığı kırılsın
Elmas Üye
ben küçükken pazara gitmeye çok utanırdım şimdi pazara daha farklı seyler gelsin istiyorum sebze pazarda olduğu gibi olmuyor markette
ben küçüklüğümden beri pazarda o sebze meyvenin içinde gezmeyi çok severdim ama almak istemezdim kim taşıycak :honk:
market ve manav pazardaki gibi olmuyor pazar efsunlu gibi bozulmuyo manavdakiler iki gün sonra çöp :honk:

Üst Alt