Genel Forum Paylaşım Sitesi - Forumsa, Forumsal! Hoş geldiniz!

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve giriş yaptıktan sonra, reklamlar görünmez, konu oluşturabilir, mevcut konulara yanıt gönderebilir, diğer üyelerimize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlarınızı alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, o halde ne bekliyorsunuz?

İngiltere Amazon Çalışanları Grevde

Chen

Forum Sorumlusu
Katılım
9 Ocak 2020
Mesajlar
23,512
Tepki puanı
6,634
Konum
Gotham
Cinsiyet
Kadın
İngiltere'de enflasyona bağlı zam talep eden Amazon çalışanları greve gitti. Söz konusu grev, Amazon'un İngiltere'de faaliyet göstermeye başlamasından bu yana bir ilk niteliğinde. Çalışanlar, maaşın saatte 15 sterlin (349 Türk Lirası) olmasını talep etti.

178 ÇALIŞAN KATILDI

Amazon'un saatlik ücrete 50 pence (12 Türk Lirası) zam yapmasının ardından, zammın 'komik bir rakam' olduğunu söyleyen ve enflasyona bağlı bir zam talep işçiler Genel, Belediye ve Kazan Üreticileri (GMB) Sendikası'nın da çağırısı ile grev kararı aldı. Amazon'un merkezi depolarında başlayan greve 178 çalışan katıldı.


GMB Sendikası'ndan Stuart Richards, grev kararını enflasyonun tetiklediğini ve Coventry'deki ana depoda bulunan 350 sendikalı çalışandan 300'ünün greve katılacağını söyledi. Richards, ''Çalışanlar çok uzun süreler boyunca çalışıp, hem ödemelerini yetiştirmeye hem de ailelerine yardım etmeye çalışıyorlar'' dedi.

İÇERİDE OLMAYI TERCİH EDERDİK


Çalışanlardan Darren Westwood ise '' Hiçbirimiz greve gitmek istemiyoruz. Şu an içeride olmayı ve bu soğukta olmamayı yeğlerdik ama artık yaşam koşullarının çılgınlaştığı bir noktaya geldik'' ifadelerini kullandı.

Amazon'dan bir sözcü, şirketin' zaten birçok sektörün üstünde ödeme yaptığını ve birçok avantaj sağladığını' savundu. Amazon'un yaptığı zamla saatlik ücret şu an 10.50 sterlin'e (yaklaşıl 243 Türk Lirası) çıktı, İngiltere'de ise nisan ayında hükümetin açıklaması beklenen saatlik ücret ise 10.40 sterlin (yaklaşık 241 Türk Lirası).
 

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Üst Alt