Soru Hiçbir Cenazede Böyle Bir Şey Gördünüz Mü?

Merhaba arkadaşlar,

Bugün babamın kuzenini defnettik, musalla taşının üzerinde duruyor cenaze ve kuzeninin kardeşleri, eski karısı, şimdiki karısı vs. tartışmaya başladılar. Bu yaşıma geldim hayatımda böyle bir cenaze görmedim. Yaşarken saygı duymadılar, adam öldü hâlen saygı duymuyorlar.

Olay; gelmedin, gitmedin, malk-mülk vs.vs. gördüm onları ve cidden yerin dibine ben girdim; garip bir şekilde ben utandım.

Böyle bir olayla karşılaşan oldu mu daha önce?

Fluffy

🐼
Elmas Üye
Merhaba arkadaşlar,

Bugün babamın kuzenini defnettik, musalla taşının üzerinde duruyor cenaze ve kuzeninin kardeşleri, eski karısı, şimdiki karısı vs. tartışmaya başladılar. Bu yaşıma geldim hayatımda böyle bir cenaze görmedim. Yaşarken saygı duymadılar, adam öldü hâlen saygı duymuyorlar.

Olay; gelmedin, gitmedin, malk-mülk vs.vs. gördüm onları ve cidden yerin dibine ben girdim; garip bir şekilde ben utandım.

Böyle bir olayla karşılaşan oldu mu daha önce?
Karşılaşmadım, cenazeye gitmiyorum. Allah affetsin...
Eve taziye ziyaretine gidip çabuk dönüyorum...

Bir erkek ölüyor ve arasında kırgın, kızgın kadınlar bırakıyor. Ben böyle yorumladım
Ben yorumlamak dâhi istemiyorum aralarındaki konuyu açıkçası.

Dürüst olmak gerekirse burada içimi dökmek istedim, şunu dile getirmeliyim ki; başkasının yerine utanma duygusunu uzun zamandır yaşamıyormuşum, bunu fark ettim.

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Herkes sakin davranamıyor. Ben kınamıyorum, garipsemiyorum artık. Bıraktım öyle, kim nasıl yaşıyorsa yaşasın

Cherry

Platin Üye
Cenazede bile, olayin gerceklerini kavrayamamislar.
Sanirim yine orada herkes kendini düsünmüs..

dinamickaygısız

Platin Üye
Kimsenin hakkını kimse gasp edemez. Bizimkiler daha beter :honk: mal vermeye niyetleri falan yok. :honk: En sonunda mahkemeye bedavaya sattıracağım her yeri ve avuçlarını yalayacaklar . En güzel dille anlaşmak için konuşalı yıllar oldu . Anlamak istemiyorlar:honk: beni yalanlarla oyaladılar. :honk: Memur bey bize randevu verecekmiş yıllardır bekliyoruz.:honk:

Son düzenleme:

Oggy

kınaya Kars'ın
Bronz Üye
zenginler böyle........ hiç ölmeyeceğim diye yaşayıp, gurur meselesi yapıyorlar, çeliği çocuğu birbirine düşürüyorlar........ azıcık bilinçli ana-baba ölmeden önce miras paylaşımını yapar.........

Kerim

SMFsever
Bronz Üye
Bizde şehit olan arkadaşımızın cenazesinde benzer bir olay yaşamıştık. Allah affetsin, kimi acısıyla mücadele ederken kimi para, mal derdine düşüyor. İnsan üzülüyor, öfkeleniyor.

Üst Alt