Hayal kurmak için 3 dk niz var mi?

Cherry

Platin Üye
wp-image-2144490023.jpg

Bir yol olsa boyle en sessizinden, en uzunundan ve en guzel manzarasindan. Bir arabam olsa ama sofor koltugunda ben olmasam. Yan koltukta olsam ben… Arabayi kulanan “o” olsa. Ya da en sevdiklerimden biri olsa. Hani boyle yaninda ozgur hissedebileceklerimden biri. Hava ilik olsa. Ilik ilik vursa kollarima, yuzume sonuna kadar acik peceremden ben kollarimi disariya uzatsam. Ruzgarin parmaklarimin arasindan nasil suzuldugunu hissetsem. Yarin is var derdim olmasa. Ya da temizlik… birileri beklemese, sorumluluklar uzunca bir sure uzakmis gibi. Kafam bomboş. Sadece gitsem. Sofor koltugundaki, arada bana gulumsese keyifli keyifli. Ama arabada yesil elmali sodam olsun. Bir keyif sigarasi… Radyoda beni mutlu eden o muzik, onumuze koyun surusu ciksa. Arabayi durdursak, insem arabadan kosarak sarilsam bir tanesine. Opsem koyun güden ninemin ellerinden yanaklarindan. Bana bahce meyvesi verse. Binsem arabama yeniden devam etsek yolumuza. Oylece gitsek… koyleri dolassak, kafamiza ne esiyorsa onu yapsak. Yarin is var derdi olmadan, temizlik derdi olmadan.

Herkesin gidip gormek istedigi, yapmayi halini kurdugu seyleri yapacak yeteri kadar parasi ve zamani olsa. Istedigi zaman, istedigi an. Yasadigini hissedebilecek, tas duvarlar arasindan, kalabaliktan hatta bazen biraz da insanlardan uzaklasabilecek zamani ve imkani olsa. Atlasa bir arabaya yalniz ya da en sevdikleriyle.

O araba bir dag evine gitse mesela. En uzaklarda bir ev… Bahcesine girmeden insek arabadan cikarsak ayakkabilari, yurusek toprak yolda. Arkamizi donsek, cam agaclari karsimizda, ruzgari vursa, kokusu esse bize dogru. Yarin is telasi olmadan, temizlik derdi yarin ne pisircem derdi olmadan, sadece sogan ekmek, kahve, cay, peynir ekmek yetse. Gunesin batisin iizlesek. Aksam olunca biraz serinlese hava. En bi sevdigin sana salini getirse, omuzlarina ortse. Elinde bir kahve fincan sana verse, baksa yuzune ve dese ki…

Neyse gec oldu.

Yarin is var.

Uyuyalim mi?

GÜLSAH ÖZCİFTCİ

Fluffy

🐼
Elmas Üye
Bütün hayallerimiz gerçek olsa ne olurdu? Mutlu olur muyduk?

Fluffy

🐼
Elmas Üye
@Frenk altın olmuşsun gel bir dişliyeem gerçek misin

Frenk

Altın Üye
Mutsuzluğun sebebi gerçek olmayan haller değil ki....

Gerçek olabilecek iken taş konan planlar ve hayaller

Cherry

Platin Üye
Hep mutlu olsak, mutlu olabilir miyiz bence istekler değişir

benim aklima hep zit haller gelir..

aglamak olmasa, gülmenin hic bir degeri olmazdi.

Cirkin olmasa güzelliginde degeri olmazdi..

mutsuzluk olmasada , mutlulugunda anlami olmazdi..

bence bu bir cok seyi acikliyor.

Fluffy

🐼
Elmas Üye

Niye böyleyiz?

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu

Değer ehlinin elinde bilinir. Bazıları için illa kötü senaryo lazım, yoksa hakikati göremez. Güzel hep güzeldir, iyi hep iyidir kıyas gerekmez ama her göz onu göremez.

Basit bir örnek verecek olursak :d çok basit olsun ;
Altın hep altındır. Balçığın içinde de olsa kuyumcu onu tanır ve hakkettiği yere koyar ya altından anlamayan kıymetini bilmeyen için de durum öyle mi balçığın içindeki diğer çer çöple birlikte köşeye itekler. Kuyumcunun verdiği mücadele, o altının kıymeti içindir. Daha beteri ile kıyas ise sadece sığ beyinlerin işi çünkü iyisini bilmiyor ki hep kötüsünü gördü, bu sebeple iyisini görünce de kötüsüne yaptığı muameleyi yapacak iyinin değerini öğrenene dek ya da o iyi şey ehil olmayanın elinde ziyan olup gidecek

Cherry

Platin Üye
Değer ehlinin elinde bilinir. Bazıları için illa kötü senaryo lazım, yoksa hakikati göremez. Güzel hep güzeldir, iyi hep iyidir kıyas gerekmez ama her göz onu göremez.

Basit bir örnek verecek olursak :d çok basit olsun ;
Altın hep altındır. Balçığın içinde de olsa kuyumcu onu tanır ve hakkettiği yere koyar ya altından anlamayan kıymetini bilmeyen için de durum öyle mi balçığın içindeki diğer çer çöple birlikte köşeye itekler. Kuyumcunun verdiği mücadele, o altının kıymeti içindir. Daha beteri ile kıyas ise sadece sığ beyinlerin işi çünkü iyisini bilmiyor ki hep kötüsünü gördü, bu sebeple iyisini görünce de kötüsüne yaptığı muameleyi yapacak iyinin değerini öğrenene dek ya da o iyi şey ehil olmayanın elinde ziyan olup gidecek

cok güzel bir bakis acisi ..

sevdim. 🌺

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
Şu loldeki elodan bi çıksam 🤣🤣🤣🤣

seda28

Gümüş Üye
Var. Kuruyorum genelde
Kimisi gerçekleşti .
Bazıları kaldı

• Beğen
Tepkiler: CaT

ConteS

👑
Gümüş Üye
Dünya da yaşayan tek insan canlısı ben olsam istediğim yere girip çıksam free olsam
.d

Üst Alt