Hoş geldiniz Genel Forum Paylaşım Sitesi - Forumsa, Forumsal!

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir,

Hangi doğal taş ne işe yarar? (Bu konuyu 1 Kişi görüntülüyor)

Hüma

Limonlu dondurma. 🍦
Gümüş Üye
Katılım
12 Haz 2020
Mesajlar
1,531
Tepki puanı
290
Puanları
83
Cinsiyet
Kadın


Alternatif tıp olarak da adlandırılan doğal taşların hastalıklara iyi geldiği düşünülür. Kimisi nazarı aldığını, kimisi baş ağrısını hafiflettiği, kimisi ise enerji vermesiyle ünlüdür. Doğal taş isimlerini ve faydalarını sizler için derledik.

Ametist taşı
Negatif enerjiyi almasıyla bilinir, zihinsel olarak daha iyi hissedilmesini sağlar. Konsantrasyonu arttırırken rahatlatır ve huzur verir. Bu özelliği ile enerji de verir, meditasyon için idealdir.

Turkuaz taşı
İyileşmeyi temsil eder, şans ve mutluluk getirdiğine inanılır. Vücuda oksijen girmesini sağlayarak sinirleri yatıştırır. Solunum yolu hastalıklarına ve migrene de iyi gelir.

Mercan taşı
Sadece renkli bir aksesuar olarak takılmaz aynı zamanda kalp, damar hastalıkları ve sedef hastalığı gibi durumlara iyi gelir. Enfeksiyonları önlerken zihninizi kötü düşüncelerden arındırır.

Kuvars taşı
Kristal minerallerden oluşur. Renklerine bakıldığında bile huzur vericidir. Genel olarak da duygusal dengeyi sağlamaya çalışırken öfke ve kıskançlık gibi duyguların da önüne geçer.

Akik taşı
Metabolizmaya iyi gelirken stresi vücuttan uzaklaştırıcı özelliğe sahiptir. Hem ruhsal hem de bedensel olarak sağlık verir. Cesareti ve özgüveni tetikleyici özelliği de vardır.

Kehribar taşı
Özellikle kan dolaşımını hızlandırmasıyla bilinir. Bağışıklık sistemini güçlendirici özelliği bulunduğundan belli bir yaştaki bebeklerde de kullanılır. Solunum yollarına da iyi gelir.

Zümrüt taşı
Güzel rengiyle büyüler ve şans taşı olarak adlandırılır. Hem ruhsal hem de beden olarak gençlik verici özelliği vardır. Hem bağışıklığa hem de sinir sistemine iyi gelen özellikleri vardır.
 

Bu Konu Görüntüleyen Kullanıcılar (Kullanıcılar: 0, Ziyaretçiler: 1)

Benzer konular

Üst Alt