Gözümüz Aydın

Frenk

Altın Üye

Akaryakıta son dakika 9 TL yeni ÖTV zammı AÇIKLANDI! Motorin 46 Benzin 43 LPG 27 lirayı aşacak​

Akaryakıt fiyatları için yeni ÖTV zammı son dakika açıklanırken yeni rakamlar dudak uçuklattı. İşte​

Akaryakıta son dakika 9 TL yeni ÖTV zammı AÇIKLANDI! Motorin 46 Benzin 43 LPG 27 lirayı aşacak - Mayıs ayında yapılan genel seçimlerin hemen öncesinde başlayan dolar kurundaki yükseliş seçimlerden sonra daha da hızlanmıştı.

Hazine ve Maliye Bakanı olarak atanan Mehmet Şimşek dolar kurunu serbest bırakacaklarını açıklamış, dolar kurunda başlayan yükselişin etkisi ile akaryakıt fiyatlarında da yükselişe neden olmuştu. Seçimden sonra akaryakıt fiyatları için yapılan ÖTV düzenlemesi ile akaryakıt fiyatlarında tek seferde rekor yükseliş yaşanmış gelen zam araç sahiplerinde şok etkisi yaratmıştı.

AKARYAKIT FİYATLARINA YENİ ZAM HABERİ! 2. ÖTV ZAMMI MI GELİYOR?

Ünlü ekonomist Turhan Bozkurt sosyal medya hesabında yapmış olduğu paylaşımında "Hükûmet akaryakıtta maktu Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) tutarını litre başına 8-9 TL daha artıracak. Pompa fiyatı da aynı tutarda artacak" diyerek akaryakıt fiyatlarında 9 liralık artış olacağını iddia etti.

Turhan Bozkurt yapmış olduğu açıklamasında söz konusu zammın kamuoyu tepkisine göre bir ihtimal Mart ayında yapılacak olan seçimin sonrasına bırakabileceğini ancak yapılacağını söyledi. Bozkurt köşe yazısında ise "Yıl sonuna kadar ÖTV tutarı benzinde 7,526 TL, motorinde 7,055 TL ve otogazda 5,778 TL artırılacak. Katma Değer Vergisi (KDV/Yüzde 20) dâhil edildiğinde pompa satış fiyatı da artacak. Benzinin litre fiyatına 9,03 TL, motorine 8,47 TL ve otogaza 6,93 TL vergi zammı gelecek" diyerek beklediği zam sonrası oluşacak yine fiyatlandırmaları da açıkladı.

Söz konusu zammın yansıması durumunda bugünkü fiyatlar üzerinden akaryakıt fiyatlarında rekor artış yaşanırken benzin 43 lirayı, motorin 47 lirayı LGP otogaz fiyatı ise 27 lirayı aşarak tarihi rekorunu kırmış olacak. Yetkili merciler konu hakkında açıklama yapmazken zam iddialarının yalanlanıp yalanmayacağı da merak konusu oldu. Daha öncede seçimlerin hemen ardından benzer bir ÖTV düzenlemesi yapılmıştı.

Dip Not: Ben tamamını okumadım... ama fiyatlar fena

Nepenthe

Time changes everything
Gümüş Üye
Benzin 43 ten sonrasini okumadım ben, daha doğrusu okuyamadım gözlerim kanadı. Vay babanızın kemiğine sizin :(

Biggie

Özel Üye
arabası olan düşünsün kardeşim, bana ne.

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Uzun zamandır beklediğim sevindirici haber sonunda geldi, yaşasın zamlar. :hayaletmek:

Üst Alt