Fransız Çiftçiler Paris'i 1000 Traktörle Kuşatmaya Başladı

Fluffy

🐼
Elmas Üye
Fransa'da yaklaşık 1.000 çiftçi, adil fiyat, tarım dizeli sübvansiyonu ve organik üretim yapanlara finansal destek taleplerinin karşılanması için başkent Paris'e doğru yola çıktı

Almanya'nın ardından Fransa'da da çiftçiler hükümete karşı ayaklandı. 1.000 Fransız çiftçi, traktörleriyle başkent Paris'e doğru yola çıktı. Çiftçiler Başbakan Gabriel Attal ile yapacakları görüşme öncesi Paris'i kuşatıp kilitleme tehdidinde bulundu. Attal'ın hafta sonu yaptığı önerileri reddeden çiftçiler geri adım atmayınca, yetkililer sürücülere tüm gereksiz karayolu seyahatlerini iptal etmelerini önerdi

Özellikle ülkenin binlerce bağımsız üreticisi, AB ve Fransız bürokrasisi ve düzenlemeleri tarafından boğulduklarını, geleneksel kırsal yaşamın çökmekte olduğunu iddia ediyor. Çiftçiler, ürünleri için daha adil fiyatlar, traktör ve diğer araçlarında kullanılan tarımsal dizel için sübvansiyonların devamı, ve organik üretim yapan çiftçilere finansal yardım talep ediyor

1706575248307.png

İçişleri Bakanı Gérald Darmanin, 15 bin polis ve jandarmanın traktörleri Paris'e ve diğer protestoların yaşandığı şehirlere sokmamak ve havaalanlarına erişimi açık tutmak için görevlendirildiğini söyledi

Birçok çiftçi sendikası lideri, üyelerinden bu hafta boyunca özellikle salı günü Attal'ın parlamentoya hükümetinin siyasi programını açıklayacağı tarihe kadar hükümet üzerinde maksimum baskı uygulamalarını istedi. Güneybatı Fransa'da, protestocular hafta sonu Pau, Bayonne ve Agen dışındaki yolları bloke etmeye devam ettiler ve çiftçiler Pazartesi öğleden sonra Lyon'u kuşatmayı planlıyorlar

1706575232981.png

Ana çiftçi sendikası FNSEA'nın lideri Arnaud Rousseau, kampanya ve ablukanın en az Perşembe gününe kadar devam edeceğini, bu tarihte Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un Avrupa Konseyi toplantısı için diğer liderlere katılacağını söyledi

Es1967

Altın Üye
Bizimkilerde anasını alıp gitsin!

Biggie

Özel Üye
helal olsun valla, oturup ağlamak yerine aksiyon almışlar

Üst Alt