Evde Oyun Hamuru Nasıl Yapılır?

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Eğer siz de çocuklarınızla kaliteli vakit geçirmek, hayal dünyasında yolculuklağa çıkmak, etkinlikler yapmak istiyorsanız ve dışarıdan alacağınız oyun hamurlarına güvenmiyorsanız evde nasıl oyun hamuru yapacağınızı öğreteceğiz
Tamamen evdeki ve eldeki imkanlarla katkı maddesi içermeyen oyun hamuru yapabilirsiniz

evde_oyun_hamuru_yapımı.jpg

1.Tarif
Malzemeler

• 1 su bardağı un
  • 1 su bardağı su
  • 1/4 bardak tuz
  • 1 yemek kaşığı sıvı yağ
  • 2 çay kaşığı tartar kremi ya da elma sirkesi
  • Gıda boyası
Hazırlanışı:
Bütün malzemeleri bir kaba koyun. Topaklanmamasına dikkat etmek lazım, bu yüzden iyice karıştırın. Karışım sıvı olduğundan kısık ateşte karıştırmaya başlayın. Hamur toplanana ve tavadan ayrılıncaya kadar karıştırmaya devam edin. Daha sonra soğumaya bırakın. Hazırladığınız hamurun kurumaması için mutlaka kapalı plastik kaplarda ya da cam kavanozlarda saklayınız.

2.Tarif
Malzemeler

• 3 su bardağı un
  • 1 su bardağı su
  • 2 çorba kaşığı sıvı yağ
  • 1/4 su bardağı tuz
  • Hamuru renklendirmek için gıda boyası yerine sebze ve meyveleri kullanabilirsiniz. Yeşil için ıspanak suyu, kahverengi için kahve, kırmızı için vişne…
Hazırlanışı: Hamura renk vereceğiniz sebze, meyveleri ya da gıda boyasını en son kullanacağız. Bu yüzden diğer malzemelerin hepsini karıştırın. Karıştırmaya devam edin ve hamur yoğunlaştıktan sonra renklendirici malzemeleri ekleyin. İşte oyun hamurunuz hazır…

CaT

🎈
Board Admin
Sadece çocuklarlami? Cocuk yoksa kendimizle de olurmu ki🤭

Ama Tarife baktim, ben bunlari hazirladiktan sonra oyun hamuru yapsam, firca yerim poğaça nerde diye jdjdd

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Sadece çocuklarlami? Cocuk yoksa kendimizle de olurmu ki🤭

Ama Tarife baktim, ben bunlari hazirladiktan sonra oyun hamuru yapsam, firca yerim poğaça nerde diye jdjdd
Hatta hazırlık aşamasını çocuklarla yapabiliriz birlikte yoğururken tabii etraf birazcık batar ama olsun

Biz dünyaya temizlemeye geldik zaten fmxk

Üst Alt