Evcil Hayvan için Doğru Mamayı Nasıl Seçeriz

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Evcil Hayvan için Doğru Mamayı Nasıl Seçersiniz?

Hayvanların beslenmesiyle ilgili bilmeniz gereken en önemli şey; evcil hayvanınızı, marketlerde satılan mamalarla beslememeniz gerektiğidir. Bu mamaların ucuz olduğu, bir gerçektir; ancak, bu mamalar, uzun vadede, küçük dostunuzda kalıcı rahatsızlıklara neden olabilir. Bu nedenle, veterinerlerde ya da pet shop'larda satılan, doğal ve sağlıklı içeriğe sahip mamaları tercih edin.
Hayvanların, ete ihtiyacı olduğu bir gerçektir. Bu nedenle, hayvansal protein içeren mamaları tercih edin. Tavuk, kuzu, balık, yumurta içeren mamalar; hem besleyici hem de lezzetlidir.

Mamayı, kafanıza göre, gelişigüzel vermeyin. Ölçü konusunda ambalajın üzerindeki bilgileri değerlendirebileceğiniz gibi, veterinerinizin görüşünü de alabilirsiniz.

Otomobilin, bir çift ayakkabının en pahalısı nasıl en değerlisiyse, mamanın da pahalısı daha değerli ve kalitelidir. Mama konusunda cömert olmanız, dostunuzun en iyi şekilde beslenmesini sağlayacaktır.
Hayvanınızın özel bir sağlık durumu varsa; bu, mama tercihinizi de etkileyecektir. Bu durumda, veteriner yönlendirmesine ihtiyacınız olabilir.

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye

CaT

🎈
Board Admin

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Benimkiler masadan yemek alip kaçıyorlar 😂😂😂
Benimkiler de hep öyleydi 🤭

Canavar gibiler hatta herkesten önce gelip masaya oturuyorlar usulca beklıyordı yemek servis etmemi 😢 sonra içlerindeki canavar açiğa çıkıyor tabii

CaT

🎈
Board Admin
Benimkiler de hep öyleydi 🤭

Canavar gibiler hatta herkesten önce gelip masaya oturuyorlar usulca beklıyordı yemek servis etmemi 😢 sonra içlerindeki canavar açiğa çıkıyor tabii

Sanırsın ki aç bırakıyoruz jdjdj hatta islak mama bile veriyorum, ama ekmek buldularmi hic acımıyolar.. ak partililermid acabahdjdjs

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Sanırsın ki aç bırakıyoruz jdjdj hatta islak mama bile veriyorum, ama ekmek buldularmi hic acımıyolar.. ak partililermid acabahdjdjs
Benim Bi tanesi salatalık manyaği idi diğeri zeytin manyaği
Ama etli yemekleri çok severler genel olarak ahh özledim 😢

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
Benimkiler masadan yemek alip kaçıyorlar 😂😂😂
Neğğğ ben kızıyom masaya çıkartmıyom valla ama bişe istedi mi dizlerimize uzanıyor veriyoruz.
Bugün haşlanmış patates yedi kız benimki şok oldum :D istedi istedi yemez diye uzattım baya yedi :haha:

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
Benim Gece, kuru mama ve aldığım birtane ödül mamasından başka hiç bir şey yemiyor. 😌
Ödül mamasını oyun olarak atıyorum av gibi yakala yakala diye diye atıyorum heyecanlanıyor..bazen ben atamadan koşup mama arayıp geri bana koşuyor şapşik :haha::haha::haha:

CaT

🎈
Board Admin
Neğğğ ben kızıyom masaya çıkartmıyom valla ama bişe istedi mi dizlerimize uzanıyor veriyoruz.
Bugün haşlanmış patates yedi kız benimki şok oldum :D istedi istedi yemez diye uzattım baya yedi :haha:

Jdjsjsjd biz mecbur kapiyi kapatip yemek yiyoruz.. yoksa imkansiz töbe yedirmiyorlar 😂😂😂 simarik erkek çocukları gibiler

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Ödül mamasını oyun olarak atıyorum av gibi yakala yakala diye diye atıyorum heyecanlanıyor..bazen ben atamadan koşup mama arayıp geri bana koşuyor şapşik :haha::haha::haha:
Yaaaa aaaa ısır göbüşünüü

uchiha

Haybeden..
Altın Üye
yemin ediyorum ağzının tadını benden iyi biliyor , tam bir gurme 😂😂😂

Üst Alt