Eski nişanlınız arasa barışmak istese kabul eder misiniz ?

Ahu

Es
Uzaklaştırıldı
Çok seviyorduk, ailesi açığım diye beni istemedi. Yakınlarda kimseyle deilsen tekrar deyelim diyor siz olsanız kabuleder misiniz ?

Allahın Bereketi Űzerimde

⸸Blasphemous⸸
Yönetici
@Ahu bu arada beni neden koruyamadı biraz salt bir düşünce. Her ne kadar yobaz ve gericide olsalar ailesi...
Biz bunun tam olarak vehametini anlayamayız ama biraz empati yaparak onuda çok fazla suçlama..
Asıl sorun o evreye gelene kadar ailenin istemeyebileceğini sana söyleyip ona göre yol almasıydı.

Ahu

Es
Uzaklaştırıldı
@Ahu bu arada beni neden koruyamadı biraz salt bir düşünce. Her ne kadar yobaz ve gericide olsalar ailesi...
Biz bunun tam olarak vehametini anlayamayız ama biraz empati yaparak onuda çok fazla suçlama..
Asıl sorun o evreye gelene kadar ailenin istemeyebileceğini sana söyleyip ona göre yol almasıydı.
Tolore edilir dedi hallederiz dedi dedi de dedi.

Allahın Bereketi Űzerimde

⸸Blasphemous⸸
Yönetici
Tolore edilir dedi hallederiz dedi dedi de dedi.
edilmez abi edilebilseydi niceleri ederdi ve bu olaylar olmazdı. akıl var mantık var , hangi yobaz bir süre sonra laik olmuş? ya da aydın bir yaşam tarzına adapte olmuş. dogmatik bir dini körü körüne savunan insanlar sence inançlarını bağlamında koparıp böyle bir şey yapar mı?
bir diğer ihitimal ise sevdiği halde seni de bu evreye kadar birşeyleri bilerek sürüklemiş olması
insanlar ahmaktır konu tutku olunca maaleseff

• Beğen
Tepkiler: Ahu

Ahu

Es
Uzaklaştırıldı
edilmez abi edilebilseydi niceleri ederdi ve bu olaylar olmazdı. akıl var mantık var , hangi yobaz bir süre sonra laik olmuş? ya da aydın bir yaşam tarzına adapte olmuş. dogmatik bir dini körü körüne savunan insanlar sence inançlarını bağlamında koparıp böyle bir şey yapar mı?
bir diğer ihitimal ise sevdiği halde seni de bu evreye kadar birşeyleri bilerek sürüklemiş olması
insanlar ahmaktır konu tutku olunca maaleseff
Okadar haklısınız ki söyleyecek bişey bulamıyorum artık teşekkür ederim teselliniz üçin adrestia ve sana

Süreyya

Spákona
Platin Üye
Isin icinde aldatma ve ya nefret yoksa konusabilinir.
Insanlar artik asmali bazi seyleri.
Ikiniz de halen singleseniz,konusulur ya.Niye konusulmasin?
3.sahislar sebebden ayrilamak da trajik ve cok mantiksiz.
Ufak ufacik bir ihtimal varsa bile,konusulmali.Biz neden ayrildik sorunlar neydi gibi konular üzerine.
Ömür boyu kendini yemektense.
Sevgi varsa,her sey mümkün.

Ahu

Es
Uzaklaştırıldı
Isin icinde aldatma ve ya nefret yoksa konusabilinir.
Insanlar artik asmali bazi seyleri.
Ikiniz de halen singleseniz,konusulur ya.Niye konusulmasin?
3.sahislar sebebden ayrilamak da trajik ve cok mantiksiz.
Ufak ufacik bir ihtimal varsa bile,konusulmali.Biz neden ayrildik sorunlar neydi gibi konular üzerine.
Ömür boyu kendini yemektense.
Sevgi varsa,her sey mümkün.
Kalıplaramı sığayım kendimden taviz mi vereyim Süreyya hanım onlar gelin değil her dediğini yapacak ezik arıyor. Şu kalbim ateşde defalarca yansa da yine o boyunduruk altına girmem. Kendimi bu şekilde yakmayı seçiyorum. Arıyor ama hala kafası aynı değişmiyor

Süreyya

Spákona
Platin Üye
Kalıplaramı sığayım kendimden taviz mi vereyim Süreyya hanım onlar gelin değil her dediğini yapacak ezik arıyor. Şu kalbim ateşde defalarca yansa da yine o boyunduruk altına girmem. Kendimi bu şekilde yakmayı seçiyorum. Arıyor ama hala kafası aynı değişmiyor
3. Sahis etkenlerinden söz etmistim oysa ki.
Anliyorum sizi ama.

döngüsel

Don't give up!
Süper Mod
Bir ömür boyu birlikteliği düşünüyorduysanız sevgi yeterli olmuyor. Saygı da olmalı o ilişkinin içinde. Araya aileler de girdi mi iş tam çıkmaza biniyor çünkü rahat bırakmıyorlar. Seçimlere, yaşam şekline, düşünce şekline saygı duyulmalı. Aksi halde zaten bitiyor ya da sorunlu oluyor o ilişki.

Aileler de saygı göstermeli ilişkiye, doğru bildiklerini dayatmamalı, tabi bu hiçbir zaman mümkün olmuyor (istisnalarını görsem de geneli böyle).

Neticede mutsuz olacağını bildiğiniz bir ilişkiyi duygusal davranarak devam ettirmemeniz isabetli bir karar olmuş. Yalnız aynı şehirde olmanız sıkıntı. Yeni tanıştığınız insanlara bile salça olunuyormuş, bu ayağa kalkıp düzelmenizi geciktirecek ve sizi yıpratmaya devam edecektir.

Ne iyi hissettiriyorsa onu yapın, gerisi boş...

-a-

Altın Üye

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Ahu hanım yalnız nişanlinizin ailesi ile bu mevzuyu nişan öncesi görüşmediniz mi siz?

Ahu

Es
Uzaklaştırıldı
Ahu hanım yalnız nişanlinizin ailesi ile bu mevzuyu nişan öncesi görüşmediniz mi siz?
İnsanlar çok profesyonel inanın belli bir seviyeye gelene kadar herşey çok güzeldi bir sorun yoktu. Ufak pürüzler çıktı hallettik ama bazı noktalarda devasa sorunlar ile yüzleştik ben serbest ve özgür yetişmiş bir bireyim oysa ataerkil bir ailede yetişen bir birey. Tabular kalıplar ve önyargı

Üst Alt