Erkeğini Nasıl Kaybedersin?

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Gözden Çıkardığınız Bir Erkeği Kaybetmenin En Kolay Yolu Nedir?

Yalan söylemek mi?

WarrenBuffett

Uzaklaştırıldı
Kendinin farkındasın demek:)
Bence dengeden çok dengeleye bilmek birbirini. Bir insan her zaman dengede duramıyorum. Hayat malum.
İnsan kendini tanır, tanımazsa ne hayatında ne de ilişkilerinde başarılı olur. Mutlak başarının ilk kuralı önce kendini tanımaktır. Dengede durmaya gelince, e zaten aşırı duygusal ve ağlayan birini olduğunu kendin söyledin diye hatırlıyorum. Özellikle su tabiatlı (balık, yengeç) burcu olan kızlar böyle çok ağlarlar. O yüzden dengede duramamana şaşmamalı :)

Bir ara sevgililer gününde kız arkadaşıma pisliğine kıyma aldığım günü anlatırım.

Lotus

Özel Üye
Platin Üye
Yanlış hatırlıyorsun benim hakkımda:)
Bu yazdıklarını hani şöyle başarı böyle süreç diye bahsettiklerinin hepsini yapıyor musun hayatında?
İnsan kendini tanır, tanımazsa ne hayatında ne de ilişkilerinde başarılı olur. Mutlak başarının ilk kuralı önce kendini tanımaktır. Dengede durmaya gelince, e zaten aşırı duygusal ve ağlayan birini olduğunu kendin söyledin diye hatırlıyorum. Özellikle su tabiatlı (balık, yengeç) burcu olan kızlar böyle çok ağlarlar. O yüzden dengede duramamana şaşmamalı :)

Bir ara sevgililer gününde kız arkadaşıma pisliğine kıyma aldığım günü anlatırım.

WarrenBuffett

Uzaklaştırıldı
Yanlış hatırlıyorsun benim hakkımda:)
Bu yazdıklarını hani şöyle başarı böyle süreç diye bahsettiklerinin hepsini yapıyor musun hayatında?
Halbuki kendi dediklerin öyle kalmış aklımda ama, yanlış kalmış da olabilir iddia etmem. Dediklerimin neredeyse hepsini uygularım. Çünkü yapmaz isem bana zarar vereceğini bilirim. Sun Tzhu Savaş Sanatı isimli kitabında kendini bilenin başarılı olacağını, ancak hem kendini hem de karşısındakini bilenin mutlak başarılı olacağını söyler. Ayrıca Nizamülmük Siyasetname isimli eserinde de, kendini bilen ordu kendini bilmeyen düşmanı alt eder der. Bakma burada sert ve biraz da trollvari konuştuğuma. Esasen ben şuan da, kendimi bu topluma ait hissetmiyorum. O yüzden insanlara önyargılı ve kırıcı yaklaşıyorum. Kırılmamak veya incinmemek için değil, bizim toplum maalesef tevazu ve hoşgörüyü aptallık olarak görüyor. Böyle tiplerle sonradan kötü olmaktansa, şimdiden kötü olmayı tercih ediyorum. Kısaca olan biten bu :)

Lotus

Özel Üye
Platin Üye
Halbuki kendi dediklerin öyle kalmış aklımda ama, yanlış kalmış da olabilir iddia etmem. Dediklerimin neredeyse hepsini uygularım. Çünkü yapmaz isem bana zarar vereceğini bilirim. Sun Tzhu Savaş Sanatı isimli kitabında kendini bilenin başarılı olacağını, ancak hem kendini hem de karşısındakini bilenin mutlak başarılı olacağını söyler. Ayrıca Nizamülmük Siyasetname isimli eserinde de, kendini bilen ordu kendini bilmeyen düşmanı alt eder der. Bakma burada sert ve biraz da trollvari konuştuğuma. Esasen ben şuan da, kendimi bu topluma ait hissetmiyorum. O yüzden insanlara önyargılı ve kırıcı yaklaşıyorum. Kırılmamak veya incinmemek için değil, bizim toplum maalesef tevazu ve hoşgörüyü aptallık olarak görüyor. Böyle tiplerle sonradan kötü olmaktansa, şimdiden kötü olmayı tercih ediyorum. Kısaca olan biten bu :)
Başarısız olursan ne olur?

WarrenBuffett

Uzaklaştırıldı
Kendini sorgulamak kötü bir şey mi? Zararın içinde güzel seyler yok mudur?
Aksine, zarar etsem ya da etmesem de çoğu zaman kendimi sorgularım. Doğru mu yaptım, yanlış mı yaptım ya da yaptıklarımın sonuçları ne olacak diye? Zararın içindeki tek ve en güzel şey, kendinle yüzleşip yanlışlarını ve doğrularını görmektir. O zaman daha güçlü ayağa kalkıp, daha sert yumruklar indirebilirsin.
Bu zamanın insanının yapmadığı ve pas geçtiği en değerli şey; Batınî Tefahhus.

Lotus

Özel Üye
Platin Üye
Aksine, zarar etsem ya da etmesem de çoğu zaman kendimi sorgularım. Doğru mu yaptım, yanlış mı yaptım ya da yaptıklarımın sonuçları ne olacak diye? Zararın içindeki tek ve en güzel şey, kendinle yüzleşip yanlışlarını ve doğrularını görmektir. O zaman daha güçlü ayağa kalkıp, daha sert yumruklar indirebilirsin.
Bu zamanın insanının yapmadığı ve pas geçtiği en değerli şey; Batınî Tefahhus.
Doğru yada kötü sonucunun sorumluluğunu almak güzel birşey:)
Sert yumruklar niye ya? Her yer de düşman var gibi konuşuyorsun😅

WarrenBuffett

Uzaklaştırıldı
Doğru yada kötü sonucunun sorumluluğunu almak güzel birşey:)
Sert yumruklar niye ya? Her yer de düşman var gibi konuşuyorsun😅
Şimdi çocukluktan itibaren boks, taekwondo gibi sporlar yaptım ya hani hayata karşı sert yumruklar atmak babında şaaptım. Fatih Ürek ya da kuşum Aydın gibi gül ya da çiçek atacak halimiz yok değil mi? @Lotus hanım 🙂

İnsan yaptığı yanlışların ve doğruların sorumluluğunu almalı. Almak zorunda. İyiyi kendine alıp, kötüde başkasını suçlarsan bugünkü sömürge ülkelerdeki insanlar gibi olursun. Başarı da, başarısızlık da tercihlerdir ve tercihlerinin doğruluğunu ya da yanlışlığını görecek kadar kendinle barışık olmak zorundasın. Sürekli şikayet edersen, bir arpa boyu yol alamazsın.

Beni kaybetmek isteyen kız; Dengesiz duygulara sahip olsun, kibirlensin, saçma sapan hareketler yapsın yeter. Hele bir de bir gün iyi, bir gün kötü ruh haline sahip oluyorsa tadından yenmez. Hayatıma bir daha sokmamak üzere kovalarım.

Yüzüne dahi bakmam.
Bir borderline vakası gibi geldi bana anlattığın tipleme.

Üst Alt