Genel Forum Paylaşım Sitesi - Forumsa, Forumsal! Hoş geldiniz!

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve giriş yaptıktan sonra, reklamlar görünmez, konu oluşturabilir, mevcut konulara yanıt gönderebilir, diğer üyelerimize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlarınızı alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, o halde ne bekliyorsunuz?

En iyi 22 Pixar Filmi

Bel far niente

İyiler ilk görüşte tanınmaz.
Yönetici
Katılım
1 Mar 2020
Mesajlar
4,520
Tepki puanı
1,288
Konum
Ankara
Cinsiyet
Erkek
Pixar ilk olarak Graphics Group ismiyle Lucasfilm’in bilgisayar bölümünün parçası olarak 1979 yılında kuruldu. 1986 yılında ise Steve Jobs tarafından 10 milyon dolara satın alındı. Steve Jobs, Pixar’ı 2006’da 7,4 milyar dolar karşılığında Disney‘e sattı. Daha sonrasında Pixar, Disney’in alt kuruluşu olarak büyük yapımlara imza attı. Dünyanın en iyi animasyon yapım şirketleri arasında bulunan Pixar Animasyon Stüdyoları, yapımını üstlendikleri filmler ile her yaştan izleyicinin beğenisini kazanmayı başarıyor. Öyle ki, film başına dünya çapında 593 milyon dolar hasılat elde ediyor. İşte çok severek izleyeceğiniz en iyi Pixar filmleri…

22. Cars 2 – Arabalar 2 (2011) – IMDb: 6.1
Cars 2 filmi

En iyi Pixar filmleri listemize sevilen Cars (Arabalar) serisinin ikinci filmi ile başlayalım. Şimşek McQueen, yeni ekip şefi Mater ve pit ekibi ile birlikte İtalya, Birleşik Krallık ve Japonya’da yapılan yarışlara katılır. Mater ise Finn McRoket adındaki bir ajana yardım ederken casusluk dünyasına adım atar.


21. The Good Dinosaur – İyi Bir Dinozor (2015) – IMDb: 6.7
The Good Dinosaur filmi

The Good Dinosaur (İyi Bir Dinozor), Arlo adındaki Apatosaurus türündeki bir dinozorun hikayesini anlatıyor. Arlo, çeşitli aksilikler yüzünden ailesinden ayrı düşer ve mecburen ne kadar süreceği belli olmayan bir yolculuğa başlar. Yolda bir insanla arkadaş olur ve yepyeni maceralara yelken açar.

20. Cars 3 – Arabalar 3 (2017) – IMDb: 6.7
Cars 3 filmi

Yeni nesil üstün teknoloji araçlar tarafından mağlup edilen Şimşek McQueen, kaza geçirir ve yarış sporunu bırakmak zorunda kalır. Tekrar yarışlara dönebilmek için birkaç kişiden yardım alır. En büyük amacı ise Piston Kupası’nı tekrar kazanarak hala zamanının geçmediğini kanıtlamaktır.


19. Cars – Arabalar (2006) – IMDb: 7.1
Cars filmi

Sevilen serinin ilk filminde Şimşek McQueen, Piston Kupası’nda yarışmak için Kaliforniya’ya doğru gider. Ancak yanlışlıkla Radiator Springs adlı kasabanın yollarına zarar verir ve kendisi de hasar alır. Tamir olmak ve yolu onarmak için kasabada durması gereken Şimşek McQueen, burada gerçek ve güzel ilişkiler kurar.

18. Brave – Cesur (2012) – IMDb: 7.1
Brave filmi

En iyi Pixar filmleri listemizin cesur prensesi Merida’yı anlatan film, her yaştan izleyiciye ilham veriyor. Merida, çok iyi bir okçu ve laf dinlemeyen bir prensestir. Babası ve annesinin yönetimindeki krallıkta yaşayan Merida, bir gün krallığın kutsal geleneğine karşı gelir. Bunun sonucunda krallık, öfke ve kaos içinde kalır. Merida ise krallığı eski günlerine geri getirip anne ve babasının gönlünü almayı hedefler.


17. A Bug’s Life – Bir Böceğin Yaşamı (1998) – IMDb: 7.2
A Bug's Life filmi

Karınca Adası’nda yaşamını sürdüren karıncalar, birkaç ay içinde gelecek olan kışa en iyi şekilde hazırlanmak için canını dişine takıp çalışırlar. Fakat kötü niyetli çekirgeler, çalışkan karıncaların yiyeceklerini alırlar. Her zaman savaşmaktan kaçınan karıncalar, bu gidişata dur demek için başkaldırmaya karar verirler.

16. Monsters University – Sevimli Canavarlar Üniversitesi (2013) – IMDb: 7.3
Monsters University filmi

Monster Inc. (Sevimli Canavarlar) filminin devam halkası olan Monster University (Sevimli Canavarlar Üniversitesi), Mike ve Sully’nin üniversite yıllarına odaklanıyor. Filmde, üniversite yıllarında birbirlerini pek tanımayan ve sevmeyen Mike ve Sully’nin nasıl sıkı dost olduklarını görüyoruz.


15. Finding Dory – Kayıp Balık Dori (2016) – IMDb: 7.3
Finding Dory filmi

Nemo’nun babasını bulduğu Kaliforniya kentinden 1 yıl sonrasını konu alan filmde, Unutkan balık Dory, bir anda ailesinin kendisini aradığını hatırlar ve Marlin ve Nemo ile birlikte okyanusu geçer. Dory, Deniz Yaşam Enstitüsü’ne geldiğinde, ailesini bulmak için burada yaşayan 3 deniz canlısından yardım alır.

14. Onward – Hadi Gidelim (2020) – IMDb: 7.5
Onward filmi

Küçükken babalarını kaybeden iki elf kardeşin hikayesine odaklanan Onward (Hadi Gidelim), en iyi Pixar filmleri listemizin en taze filmi olarak göze çarpıyor. İki kardeş, babalarını zar zor hatırlarlar. Bir gün babaları ile son bir gün geçirmelerini sağlayacak bir büyü olduğunu öğrenirler. Baba hasreti ile yanıp tutuşan kardeşler, söz konusu büyü için ellerinden gelen her şeyi yaparlar.


13. Incredibles 2 – İnanılmaz Aile 2 (2018) – IMDb: 7.6
Incredibles 2 filmi

Serinin devam filmi olan Incredibles 2 (İnanılmaz Aile 2), süper güçleri olan bir aileyi konu alıyor. Süper kahramanların yasal olmaması, inanılmaz aile için sorun yaratır. Ancak ailenin annesi Helen, bir yandan dünyayı kurtarmaya çalışırken diğer yandan da süper kahramanların önemini dünyaya kanıtlamak ister. Aynı zamanda ailenin en küçük üyesi Jack-Jack’in süper güçleri kendini gösterince ortalık karışır.

12. Toy Story 4 – Oyuncak Hikayesi 4 (2019) – IMDb: 7.8
Toy Story 4 filmi

Kaşıktan yapılan Forky, oyuncak olduğunu kabul etmeme konusunda ısrarcıdır. Kendisini Bonnie’ye ait hissetmez ve hayattaki amacını sorgulamaya başlar. Ancak zamanla her şey karmaşık bir hal alır. Woody ve diğer oyuncaklar ise Forky’nin peşinde zorlu bir macera yaşar.

11. Toy Story 2 – Oyuncak Hikayesi 2 (1999) – IMDb: 7.9
En iyi Pixar filmleri Toy Story 2 filmi

Andy’nin tatil için bir kovboy kampına gitmesi sonucu oyuncakları kendi başına kalırlar. Bu sırada paradan başka bir şey düşünmeyen AL McWhiggin adlı koleksiyoncu, Woody’yi kaçırır. Kaçırılan Woody geçmişine ilişkin bazı gerçeklerle yüz yüze gelerek eski ve yeni arkadaşları arasında bir seçim yapmak zorunda kalır.

10. Monsters, Inc. – Sevimli Canavarlar (2001) – IMDb: 8
Monsters, Inc. filmi

Canavarlar Dünyası’nda yaşayan canavarlar, insanları korkutarak kendi dünyaları için enerji elde ederler. Her gün yapılan sıradan bir korkutma işi sırasında küçük bir kız canavarların dünyasına girer. İnsanların hastalık yaydığını düşünen canavarlar başta çok korksalar da, zamanla gerçek ortaya çıkar.

9. The Incredibles – İnanılmaz Aile (2004) – IMDb: 8
The Incredibles filmi

Mr. Incredible adıyla ün salan eski süper kahraman Bob Parr, artık suça karşı savaşmayı bırakmış, bu tarz işlerden elini ayağını çekmiştir. Ailesiyle birlikte sıradan bir hayat süren Bob’a tam 15 yıl aradan sonra önemli bir görev verilir.

The Incredibles (İnanılmaz Aile), en iyi Pixar filmleri listemizdeki en değerli yapımlardan biridir. Öyle ki, 2004 yılında En İyi Animasyon filmi ve En İyi Ses Kurgusu da dahil olmak üzere iki adet Oscar ile birlikte, En İyi Animasyon Film dalında Annie Ödülü’ne layık görüldü.

8. Ratatouille – Ratatuy (2007) – IMDb: 8
En iyi Pixar filmleri Ratatouille filmi

Şef Guasteu’ya büyük bir hayranlık besleyen fare Remy, aşçı olma hayaliyle yanıp tutuşur. Bu hayalini gerçekleştirmek için Paris’e giden Remy, kendini şans eseri çok iyi bir restoranda bulur. Burada çöpçü çocuk Linguini’nin yanlışlıkla karman çorman ettiği çorbayı düzeltir. Daha sonra bu ikili, eşi benzeri olmayan bir anlaşma yapar.

7. Finding Nemo – Kayıp Balık Nemo (2003) – IMDb: 8.1
En iyi Pixar filmleri Finding Nemo filmi

Palyaço balığı olan Marlin, karısının ölümünden sonra oğlu Nemo’yu büyük bir endişeyle korumaya çalışır. Gün gelir Nemo büyür ve eğitim almak için deniz altı okuluna gitmesi gerekir. Fakat burada Marlin’in korktuğu başına gelir. Nemo arkadaşlarıyla oyun oynarken kaybolur. Marlin oğlunu bulmak, Nemo ise eve geri dönebilmek için her şeyi yapacaktır.

6. Inside Out – Ters Yüz (2015) – IMDb: 8.1
En iyi Pixar filmleri Inside Out filmi

Küçük Riley’nin hayatı, babasının San Francisco’da işe başlamasıyla büyük bir değişime uğrar. Riley, eski yaşamını geride bırakmak zorunda kalır. Yeni düzen, yeni okul, yeni arkadaşlar derken içten içe duygu karmaşası yaşar. Bu durumdan etkilenen Riley’nin duyguları, yeni düzene uyum sağlamakta zorluk çekerler.
 

Bel far niente

İyiler ilk görüşte tanınmaz.
Yönetici
Katılım
1 Mar 2020
Mesajlar
4,520
Tepki puanı
1,288
Konum
Ankara
Cinsiyet
Erkek
5. Up – Yukarı Bak (2009) – IMDb: 8.2
Up filmi

Carl ve Ellie, birbirlerini çok seven tatlı bir çifttir. Maceracı bir kişiliğe sahip olan Ellie’nin en büyük hayali dünyayı gezmektir. Yıllar geçer, tatlı çift yaşlanır ve bir gün Ellie ölür. Sessiz ve sakin bir adam olan Carl ise Ellie’nin hayalini gerçekleştirmek için evine binlerce balon bağlayıp istenmeyen misafiriyle birlikte yola koyulur.

4. Toy Story – Oyuncak Hikayesi (1995) – IMDb: 8.3
En iyi Pixar filmleri Toy Story filmi

Andy, kendisine hediye edilen Buzz Lightyear isimli oyuncağı çok sever. O kadar çok sever ki, eskiden sürekli oynadığı şef Woody’e karşı olan ilgisini kaybeder. Bir gün Buzz pencereden aşağı uçar. Buzz’ın yokluğunu fark eden oyuncaklar, onu Woody’nin öldürdüğünü düşünürler. Kendini temize çıkarmak isteyen Woody ise Buzz’ı bulmak için yola koyulur ama büyük tehlikelerle dolu maceralar onu beklemektedir.

Toy Story (Oyuncak Hikayesi), en iyi Pixar filmleri listemizdeki en eski yapım olma özelliğini taşıyor.

3. Toy Story 3 – Oyuncak Hikayesi 3 (2010) – IMDb: 8.3
Toy Story 3 filmi

Üniversiteye giden Andy, yanına sadece Woody’yi almaya karar verir. Diğer oyuncaklarını ise tavan arasındaki bir çöp poşetine koyar. Atılacaklarını düşünen oyuncaklar kaçmaya karar verirler. Ancak gerçek, oyuncakların düşündüğünden çok daha farklıdır ve gerçeği bilen tek kişi Woody’dir. Woody onların kaçmasını engellemek adına her şeyi yapacaktır.

2. WALL·E – VOL-İ (2008) – IMDb: 8.4
En iyi Pixar filmleri WALL·E filmi

İnsanlar, aşırı kirlenme nedeniyle Dünya’yı terk etmiştir. Başka bir gezegende yaşayan insanlar, Dünya’yı temizleme görevini VOL-İ’ye vermişlerdir. Buradaki çöplerle kendine yeni bir dünya inşa eden VOL-İ’nin yaşamı, farklı bir model robot olan Eve’nin gelmesiyle değişir.

1. Coco (2017) – IMDb: 8.4
En iyi Pixar filmleri Coco filmi

Miguel, 12 yaşında Meksikalı bir çocuktur. Miguel’in en büyük kahramanı ise gitarist Ernesto de la Cruz’dur. Fakat Cruz hayatını kaybettiği için onunla tanışması mümkün değildir. Miguel, bir gün Cruz’un gitarını bulur ve gitarı çalmasıyla Ölüler Diyarı’na gitmesi bir olur. Miguel buradan çıkış yolunu ararken aile tarihinin ardında saklanan gerçeği keşfedecektir.
 

Armin

nec plus ultra
Gümüş Üye
Katılım
27 Haz 2020
Mesajlar
1,354
Tepki puanı
470
Konum
...
Cinsiyet
Erkek
Ratatouille = Pixar .. O derece benim için
 

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Üst Alt